Strona główna Aktualności Z miasta Chorzy na koronawirusa trafią do szpitala w Zgierzu

Chorzy na koronawirusa trafią do szpitala w Zgierzu

2
Dziś wchodzi w życie rozporządzenie na mocy, którego zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, a dziewiętnaście szpitali zostanie przekształconych w szpitale zakaźne.

Szpitalem zakaźnym w naszym województwie będzie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej – Curie w Zgierzu.
– Te placówki będą zajmować się tylko osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Zależy nam na tym, by minimum 10 proc. miejsc w przekształconych placówkach to były łóżka respiratorowe. Wiemy, że one są potrzebne, gdy dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia chorych – mówi Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia.

Rozporządzenie mówi o tym, że pracownicy podmiotów leczniczych, osoby wykonujące zawody medyczne oraz osoby, z którymi podpisano umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych, mogą być skierowani do pracy przy zwalczaniu epidemii. Do pracy przy zwalczaniu epidemii mogą być skierowane także inne osoby, jeżeli ich skierowanie jest uzasadnione aktualnymi potrzebami podmiotów kierujących zwalczaniem epidemii.

– Dzięki temu będziemy mogli, zgodnie z prawem, skierować personel medyczny do pracy w jednostkach, które są istotne do przeciwdziałania szerzeniu się epidemii – mówi minister.

Wprowadzenie rozporządzenia daje też możliwości np. czasowego ograniczenia przemieszczania się.

W czwartek o godz. 17.00 w Polsce zarażonych koronawirusem  było 51 osób. Ministerstwo Zdrowia szacuje, że w ciągu tygodnia będzie nawet 1000 chorych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pabianic też się to tyczy, ludzie zamiast biegać po sklepach zostańcie w domu, narażacie się niepotrzebnie a przy okazji innych. Miało nie być skupisk ludzi a wy co robicie stojąc w sklepowych kolejkach?! Dzieci zamiast zostać w domach biegają po sklepach z listą zakupów albo ze znajomymi z nudów…rodzice kontrolujcie swoje pociechy…za chwilę do Pabianic dotrze to świństwo i będzie tylko gorzej…

Podobno wszystkie imprezy masowe organizuje teraz Biedronka