Strona główna Sport Sporty walki Julia 6. wśród seniorek

Julia 6. wśród seniorek

0

Na szóstym miejscu mistrzostwa Polski seniorek we florecie zakończyła Julia Walczyk. Była najmłodszą zawodniczką w czołowej piętnastce.

Pabianiczanka wygrała dwa pierwsze pojedynki po 15:3, ale w ćwierćfinale po zaciętym pojedynku uległa 11:12 późniejszej brązowej medalistce, starszej o 15 lat Małgorzacie Wojtkowiak z AZS AWF Poznań. Ostatecznie Julię sklasyfikowano na 6. miejscu, co i tak jest dobrym osiągnięciem biorąc pod uwagę, że aż do miejsca 16. była najmłodszą zawodniczką.

Bardzo dobrze pisała się też inna zawodniczka Zjednoczonych Pabianice – Weronika Czajka, która zajęła 10. miejsce odpadając po porażce z późniejszą wicemistrzynią Polski – Mariką Chrzanowską z KU AZS-UAM Poznań. Na 33. miejscu zawody zakończyła zaś Justyna Czajka, startowało 55 zawodniczek.

Ponadto florecistki z naszego miasta zajęły 5. miejsce w turnieju drużynowym.