Strona główna Aktualności Z miasta Jubileuszowa kwesta, a w puszkach chorwackie kuny i bilon z PRL-u

Jubileuszowa kwesta, a w puszkach chorwackie kuny i bilon z PRL-u

2

130 wolontariuszu kwestowało 1 listopada na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków. 

To była 10. kwesta zorganizowana przez Stowarzyszenie Zjednoczenie Pabianickie. Tym razem rekord zebranych pieniędzy nie został pobity, bo akcja trwała 1 dzień. Wcześniej zdarzały się kwesty dwudniowe.

W tym roku zebrano 16606,89 złotych, ale pieniądze ze zbiórki ponownie zostaną przeliczone przez bank.

Wśród banknotów wrzucanych do puszek przez darczyńców dominowały 10 złotówki -584 szt, była też jedna dwusetka oraz 2 banknoty 100-złotowe. W puszkach wśród  bilonu najwięcej było dwuzłotówek – 1073 szttuki. Zdecydowanie mniej niż w latach ubiegłych było złotych miedziaków 1-2- i 5- groszowych. Jak co roku znajdujemy w puszkach obcą walutę. W tym roku były to – 4 euro, 2 funty oraz kilka drobnych monet walut obcych np. kuny chorwackie, a także bilon z czasów PRL-u.

Pule pieniędzy zebraną podczas kwesty na cmentarzu zasilić mogą jeszcze – tak jak to bywało w latach minionych – wpłaty na konto Stowarzyszenia Zjednoczenie Pabianickie. Wówczas poznamy ostateczną kwotę 10 jubileuszowej kwesty. Na chwilę obecną podczas 10 kwest zebrano – 197.316,93

W gronie blisko 130 kwestujących wolontariuszy byli członków Stowarzyszenia Zjednoczenie Pabianickie, samorządowcy z miasta i powiatu, media, lekarze i pielęgniarki, nauczyciele, rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych, krwiodawcy, członkowie PCK, PTTK, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, uczniowie I LO i harcerze.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No, za ten bilon z PRL, to należy się szacun do d…

pozdrawiamy Towarzysza który płaci jeszcze starą walutą bez denominacji – ciekawe w którym bankomacie wypłacił ?