Strona główna Aktualności Polityka Jaksa przebija Ciebiadę. O 2 miliony

Jaksa przebija Ciebiadę. O 2 miliony

20

Coraz śmielsze obietnice przedstawiają kandydaci na prezydenta Pabianic. Arkadiusz Jaksa chce dać pabianiczanom 4 miliony złotych do rozdysponowania.

Chodzi oczywiście o wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Jaksa chce, żeby pabianiczanie się uaktywnili i mogli decydować o tym na co zostanie przeznaczona część miejskich pieniędzy.

– Taka forma buduje więź mieszkańców z miastem. Od ponad dwóch lat jestem bezpośrednio zaangażowany w realizację zadań, wyłonionych przez mieszkańców Łodzi w głosowaniu na projekty, zgłoszone do budżetu obywatelskiego – mówi Arkadiusz Jaksa. – Projekty zgłoszone w dwóch edycjach łódzkiego budżetu obywatelskiego pozwoliły na poprawę estetyki miasta oraz rozpoczęcie wielu ciekawych inicjatyw społecznych.

Projekty te wywołały też sporo zamieszania, z których Arkadiusz Jaksa jako dyrektor łódzkiej zieleni musiał się długo tłumaczyć. Chodzi oczywiście o sprawę nieszczęsnych 16 drzewek za ponad 150 tysięcy złotych. Sprawą zajęła się nawet łódzka prokuratura, ale prokuratorzy nie dopatrzyli się  niedopełniania obowiązków służbowych przez łódzkich urzędników. Konkurs i sposób wyłonienia oferty był prawidłowy.

– Nie mieliśmy możliwości formalno-prawnych aby odrzucić ten wniosek, choć został przez nas zaopiniowany negatywnie – tłumaczy kandydat. – To mieszkańcy zagłosowali za tym, że drzewka zostały kupione. Projekt miał ponad 800 głosów.

Dlatego w pabianickiej wersji mają być wyeliminowane słabe strony. „Poprawiony”, pabianicki budżet obywatelski będzie dawał możliwość negatywnego głosowania na projekty, które budzą kontrowersję wśród mieszkańców. Pojedyncze zadanie będzie miało ograniczoną wielkość, by więcej wnioskodawców mogło zrealizować swoje projekty, obowiązywać będzie zasada „jeden wniosek jedno zadanie”, zostaną dopuszczone zadania o czasie realizacji dłuższym niż jeden rok. Pod koniec kadencji budżet obywatelski miałby wynosić nawet 4 miliony złotych. Kontrkandydat Krzysztof Ciebiada z PiS mówił o 2 milionach.

Wniosek będzie mogła zgłosić każda osoba, zagłosować natomiast będą mogły osoby powyżej 16-tego roku życia, które są zameldowane na terenie Pabianic. Po weryfikacji na wybrane projekty będzie można głosować przez internet podając nr pesel oraz tradycyjnie na formularzu dostępnym w Urzędzie Miejskim.

REKLAMA
Poprzedni artykułCzłonkowie „Solidarności” na listach BSR
Następny artykułHistoria za Włókniarzem
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Piękna ekipa ,pan Lewandowski ,który ostatnio był w Ruchu Palikota i walczył z kościołem i popierał legalizację marihuany ,pani Biegajło była wiceprezydent która też nic nie zrobila dla miasta i pan Jaksa który mówi że 16 drzewek za ponad 155 tyś zł nie mogli tego odrzucić bo nie mieli możliwosci Panie Jaksa nie chodzi o wniosek na drzewka ale o sume za ktorą zakupiliście 15 drzewek Ręce i nogi opadają jak mozna tak opowiadac Pabianiczanom bzdury Jezu my naprawde jestesmy ludzmi myslącymi w Pabianicach Narazie pan Gryglewski jest na miejscu 1

Niestety, ale PIS aka „wojna domowa” i BSR aka „Dychto Team” prowadzą

Jaki Dychto? Do BSRu ? Coś ci się x pomieszało.

Dychto rządził razem z BSR przez kilka lat. Są politycznymi kolegami. Nie zdziwiłbym sie gdyby po wygranej BSR (uchowaj Boże) Dychto dostał jakąś ciepłą miejską posadke.

kolko wzajemnej adoracji i jeszcze polowa z nich udziela sie na forach zachwalajac tego pana od kwiotkow i od zoooooo

Oczywiście Pani Wice i pani z MDK w godzinach pracy latają na konferencje. I tak będzie jeśli jaksiątko (nie daj Boże) zostanie prezydentem. Urzędnicy zamiast pracować to lansują się na konferencjach. Zajebiście … tylko, że Pabianiczanie nie chcą uśmiechniętych w TV w godzinach pracy twarzy urzędników. Chcą aby robili swoją robotę.

Tomek to krzykacz, który obraża prawie wszystkie partie, kluby i ludzi kandydujących!!!! Jego wypowiedzi są tylko zbiorem złośliwości i arogancji. Zżera go nienawiść do wszystkiego. Sam jest pewnie jednym z kandydatów i wybrał taką drogę do zwycięstwa. Dołączam do kolegi, który pisał wcześniej o tym. Ignorujcie tego faceta!!! Jest to tak niesmaczne, że aż niedobrze się robi.

Tomek proszę zapoznaj się z zasadami funkcjonowania budżetu obywatelskiego zanim kogoś oczernisz.Zdobywanie wiedzy nie boli…. ale wiem łatwiej jest pluć niż czytać.Nie wiem jaka jest Twoja orientacja ale do PISu by Cię przyjęli od ręki.

Do mieszkańców miasta Pabianic: Budżet obywatelski wprowadza prezydent Zbigniew Dychto na najbliższej sesji tj. 12 listopada 2014 r. będzie głosowania uchwała wprowadzająca budżet obywatelski w naszym mieście od 2015 roku i nie wy drodzy panowie Jaksa i Ciebiada ani wasze ugrupowania partyjne pracowaliście nad stworzeniem budżetu, wiec wasze konferencje prasowe w tym temacie to czyste oklamywanie wyborców jak to wy wprowadzacie budżet obywatelski w Pabianicach i jakie jeden przez drugiego ma lepsze pomysły. Gdzie byliście przez cztery lata. Jedna myśl tylko mi się nasuwa Sukces ma wielu ojców DO ROBOTY, DO ROBOTY A NIE GADAĆ DRODZY PANOWIE.

PO SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY droga pani radna, PO SŁOWNIK…
„z pod” urzędu, hasło „z przed” czterech lat, już nie mówię o interpunkcji …poziom podstawówki…wstyd

mam nadzieję,że niedługo panią pożegnamy… bez żalu

Liczę ze jak wybory sie skończą niektórzy odpowiedzą za ponizanie oszczerstwa ect z tego forum. Oj jak będzie fajnie

Jak masz głosować na Dychto to lepiej w domu siedź 🙂

no wszystko ładnie pięknie, ale wolę,żeby on się dostał, bo przynajmniej nie kradnie i nie obsadza swoich ludzi na stołkach 😛 Dlaczego nikt nie wspomni o tym,że Dychto nie przyjął podwyżki ? A to też już oszczędnośc w kasie miasta 🙂

Ale jego ludzie kradną (przedszkole). Facet kompletnie nie kontroluje urzędu i miasta.
Dlaczego nie wspomnisz, że Dychto podniósł np. ceny biletów MZK, ceny wody? Urzędnikom Pan Dychto podniósł pensje ( np.skarbniczka i inni) więc gdzie ta oszczędność? Podwyżki pensji były w czasie gdy w kasie miejskiej nie było pieniędzy na żadne inwestycje. I nie było to symboliczne 50zł podwyżki tylko kilkaset.
Gdzie jest informacja, że podwyżki nie przyjął? Znalazłem informację, że radni ją przegłosowali. Wzmianki o nie przyjęciu nie ma

Czytamy ze zrozumieniem 🙂
4miliony mogłyby być pod koniec kadencji, a nie od razu.

x, jeżeli tak chcesz z p.Renatą podyskutowac to dlaczego piszesz z anonima ?

Nie muszę sie przedstawiać Pani Renacie. Podejrzewam, że gdybym ją pochwalał to nie miałbyś problemu, że piszę z anonima 🙂
Czy podpis „Obywatel” bardziej by do Ciebie przemawiał?

P.S. Nie mam pewności, że pisała to Pani Renata. Każdy sie tak może podpisać

Taaaaa. Dychto taki jest skromny w przyjmowaniu pieniędzy…. Ponoć nie przyjął podwyżki o kilkadziesiąt złotych. Ale za to z godnością przyjął ponad 50 tysięcy złotych jubileuszówki!!!!!!! no musiał bo mu NALICZYLI……. Jakoś nie przeznaczył tego na biednych tylko wpłacił na swoje konto. Taka jest prawda, że siedzi tam dla kasy i jeszcze kosi sowitą emeryturę. Luj.

C-I-E-B-I-A-D-A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ludzieeeeeeeeeeee!!!!!! Nie róbcie tego temu miastu! Ono i tak trzeszczy w szwach!

czy ta blondynka z tyłu nie brała udziału w programie „Rolnik szuka żony”?