Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego przeprosił dziś za słowa jednego z radnych, które pojawiły się na portalu społecznościowym.

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu była wyjątkowo emocjonująca. Po dyskusji na temat ul. Grota Roweckiego, głos zabrał radny Arkadiusz Jaksa i przeprosił pabianiczan za wypowiedź Marka Błocha, którą opublikował na Facebook’u po rozpoczęciu się protestów pod budynkiem Sejmu. Opisaliśmy tę sprawę w niedzielę (WIĘCEJ).

– Swoją wypowiedź radny Błoch publikował nie tylko jako radny z PiS, ale również powiatu, dlatego jako radny chciałbym przeprosić pabianiczan i zaprotestować – ogłosił wiceprzewodniczący.

Chwilę później założył koszulkę z napisem „Wolny Sejm, Wolne Media, Wolni Polacy”. Radni zawtórowali mu wznosząc do góry przygotowane wcześniej kartki papieru. Nie był to jednak koniec protestu radnego z PO.

– Dlaczego, panie starosto, skoro mamy większość w radzie, nie uchwalamy budżetu bez opozycji z PiS-u? – pytał wiceprzewodniczący w dalszej części wystąpienia. – Dlaczego nie uchwalimy go z największym do tej pory deficytem? Dlaczego media nie piszą jedynie o tym, co jest wygodne dla pana starosty? Czemu policja nie usuwa obywateli sprzed starostwa?

Część tych pytań trafiła jednak w próżnię – po rozpoczęciu protestu radni Prawa i Sprawiedliwości opuścili salę.

Krzysztof Habura odpowiedział na pytania radnego Jaksy, stwierdzając, że podczas obrad Rady Powiatu Pabianickiego panują wysokie standardy, a prowadzone dyskusje są merytoryczne. Wobec tego nie ma potrzeby stosowania stosowania w.w. środków. Klub PiS powrócił do sali po kilku minutach.

– Zgadzamy się z panem Jaksą, bo też nie lubimy cyrków, a pan robi tutaj cyrk – skomentował protest Włodzimierz Stanek, przewodniczący klubu PiS w radzie (radny Jaksa najczęściej opowiadał się za niezapraszaniem do powiatu cyrków, w których wykorzystywano zwierzęta – przyp. red.).

 

REKLAMA
Poprzedni artykułBędą zmiany na Grota Roweckiego
Następny artykułWypadek na S8: wjechał w bariery (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jaksa zgaszony bez mydła 🙂

eeee lipa. Czołowy działacz KODu i tylko na koszulkę go stać 🙂 Słabe to panie jaksa !!!
Może jakieś samospalenie czy coś … to byłby hit 🙂

Przecież ten człowiek tez wypowiadał sie za cały powiat jak paradował na ul.Piotrkowskiej murem za Hanka , wiec co on opowiada.

Tak to już jest, że radny powiatowy reprezentuje powiat, radny miejski miasto itd… takie zasady. Swoją drogą „Murem za Hanką” stanęło chyba całe województwo, bo ewidentnie oskarżenia były bezpodstawne. Cóż, taka metoda PiS – najdź człowieka a spróbujemy znaleźć na niego paragraf, chust że z niesprawdzonego źródła, że półprawda, bo liczy się tylko sukces.
Wesołych Świąt.

Błoch musi złożyć mandat i więcej nie nigdzie kandyduje. Za swoje słowa powinien być zgrilowany przez PiS.
Jaksa dobrze wypunktował. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Brawo Panie Arku ! Nie można pozwolić, aby taki człowiek jak Błoch obrażał przyzwoitych i porządnych ludzi z KOD-u. Zadał pan Pisowcom niezłego bobu, ale im się należało.

Przyzwoitych ludz =i … z KODu … to żart chyba jakiś jest 🙂

Brawo Arek inteligencją bijesz tych napulchialych z PiS na głowę , niech lepiej Bloch sobie przypomni jak chciał wodociągi Veolii oddać

Jak widzę Rafała Kunkę z plakatem w ręku „wolne media” kiedy zwalnia z pracy za Zwikówkę to dopiero jest cyrk.

Słyszał Pan kiedyś o lojalności wobec pracodawcy? o nie pluciu we własne gniazdo, o nie piłowaniu gałęzi na której się siedzi? o rzucaniu kamieniem bez winy?

to co wymieniłeś jako piłowanie gałęzi itd.- dotyczy zarządu ich działań. Gazeta tylko to opisywała. Swoją drogą – Wywalić za redagowanie gazety i popierać później wolne media – FUCK LOGIC!?!

Lojalność to uczciwość i rzetelność, o zarzucie ich braku nie słyszałem. Nie można czynić źle i odwoływać się do wspólnoty hasłami lojalności, gałęzi czy gniazda w celu ukrycia złych działań, przestępstw czy niegodziwości. Pokazywanie nagannych postaw, złych zachowań, czy rozpowszechnianie opinii i informacji jest gwarantowane Konstytucją RP (art 54 ust1 )

Polecam śledzić sytuacje aktorów we wrocławskim Teatrze Polskim.
Tam dopiero są „wysokie standardy” zwalniania ludzi za wolność wypowiedzi.
Dyrektor z nadania PiS zamiata wszystkich, mających inny pogląd na funkcjonowanie teatru.
To dopiero jest cyrk!

Brawo p.Arku!!! Czas uwierzyć w siebie i zacząć działać. Niemniej jednak ukłony dla p.Stanka za odwagę i przyznanie Panu racji.

I bardzo dobrze. Czas najwyższy przypomnieć pisowcom, że mają przestrzegać Konstytucji, a nie odwalać cyrki.

ale ten cyrk na tym posiedzeniu rozpoczął p. Jaksa a nie PIS.

a PIS to owieczki? chyba że wolisz w rodzaju męskim baranki?

Może wypowiem się mało merytorycznie ale … He he he. Podłapano zachowania z „centrali”. Czyżby w Pabianicach skończyły się problemy?

brawo!!

PO pracy POwinien jeszcze POwyzywać starostę, rzucić w niego racą i POłożyć się pod kołami samochodu i umieścić na swoim TW, będzie komplet zachowania kolegów.

Jaki serwis, taka rzetelność.
Całokształt jest gdzie indziej …

Panie Jaksa jako Pabianiczanin chciałbym przeprosić wszystkich Polaków, że Pan w ogóle jest a co dopiero za to co Pan wyczynia. Body trza było założyć zamiast koszulki w Pana przypadku jest bardziej do twarzy.

Uwolnić ufoludki!!!!!! Panie Habura! Jesteś pan starostą (jeszcze) Powiatu Pabianickiego. Zajmij się pan problemami lokalnych mieszkańców, bo za to wszyscy panu płacimy gigantyczne pieniądze! Politykę zostaw pan tym w Warszawie. Poradzą sobie bez waszych cyrków na dole! A rozliczymy was z tego już niedługo!!!! Nie napiszę co mi się ciśnie na usta, bo nie puszczą posta….

Słaby występ Jaksy miał przykryć temat likwidacji liceum w Konstantynowie… Niestety występ okazał się totalną klapą … a o likwidacji media także napisały (oczywiście poza ŻP) … Także para poszła w gwizdek panie Jaksa 🙂