Strona główna Aktualności Pabianiczanin odmieni łódzkie ZOO

Pabianiczanin odmieni łódzkie ZOO

7

Arkadiusz Jaksa, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi zaprezentował projekt przebudowy łódzkie ZOO. Ma powstać Orientarium za 240 mln złotych.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w formacie „Zaprojektuj, wybuduj, sfinansuj”. To forma finansowania, gdzie zwycięzca przetargu stworzy projekt Orientarium oraz wybuduje je za własne pieniądze. Następnie przez kilkanaście lat z dochodów obiektu miasto będzie zwracało mu wkład i ustalony procent.

– Jest kilka firm, które interesują się tym projektem i deklarują chęć realizacji – tłumaczy Jaksa.

Orientarium to ekspozycja wodno-lądowa fauny i elementów kultury strefy orientalnej, czyli południowo-wschodniej części Azji. Budynek ma mieć 2 hektary. W skład kompleksu wejdzie m.in. słoniarnia z basenem. Będzie można oglądać te zwierzęta pod wodą. Będzie też głębokie na 6 metrów morskie akwarium rekinami, płaszczkami i rafą koralową. W Orientarium mają być także wybiegi dla panter mglistych, orangutanów, gibonów, niedźwiedzi malajskich i wielu innych gatunków, pochodzących z Azji.

– Od dłuższego czasu przygotowujemy się do pozyskania tych gatunków – zapewnia dyrektor.

Jeśli nie będzie problemów z realizacją inwestycji kompleks ma zostać oddany do użytku w 2019 roku.


 

Arkadiusz Jaksa to wiceprzewodniczący rady powiatowej. W ubiegłym roku startował w wyborach na prezydenta Pabianic z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zajął 4. miejsce.

 

nbsp;

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Naturalnym środowiskiem zwierząt jest przyroda, nie sztuczny wybieg!

takie zoo jest we Wrocławiu widziałem w tym roku – Super robi wrażenie

Zbuduje, zbuduje razem z kolegą Haburą będą budować tak jak rondo budowali. Pane Jaksa odpuść Pan sobie z Pana taki wizjoner jak z komornika filantrop. Drzewka z Piotrkowskiej Pan na zimę do garażu schowaj.

Drzewka z Piotrkowskiej Łodziaki chca kolejne tak im sie podobają Ty Fiodor chyba z zazdrości tak piszesz ze u nas na Zamkowej bidda aż piszczy 🙂

Co do zoo w Łodzi to super pomysł bo tam od dawna remont potrzebny wiec jak juz inwestować to z głową. Trzymam kciuki ?

Sama sobie odpowiedziałaś „Ola” „tam od dawna remont potrzebny” , a kto zarządza tym ZOO jak nie nasz Pan od drzewek. Taki syf jaki zrobił to aż wstyd tego dzieciom pokazywać 🙂

Olu ale ty słodziutka jesteś? Zostajesz po godzinach? Zona Areczka wie?Czego się nie zrobi dla posady 🙂 Jak przychodzisz do roboty to się osioł śmieje, nie zauważyłaś?

Nie ma to jak dobre zarządzanie 🙂
http://www.obiektywnalodz.pl/lodzkie-zoo-padla-kolejna-zyrafa-informacje/

Dyrektor – Wizjoner 🙂