Strona główna Aktualności Polityka Jaksa i jego pomysł na Pabianice (WIDEO)

Jaksa i jego pomysł na Pabianice (WIDEO)

13

Na czwartkowej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej, kandydat na prezydenta Arkadiusz Jaksa nakreślił swoją wizję rozwoju miasta.

Kandydata przedstawiła jego obecna szefowa, czyli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Arkadiusz Jaksa jest bowiem dyrektorem łódzkiego Zarządu Zieleni Miejskiej. Podlega mu 300 pracowników zatrudnionych w zoo, Ogrodzie Botanicznym i leśnictwie miejskim.

– Z bólem serca przyjmę odejście Arkadiusza Jaksy, który działając w mojej drużynie zaczął zmieniać Łódź – mówiła Zdanowska. – Ważą się losy waszego miasta i oczekuję, że Pabianice ruszą do przodu tak jak Łódź. Choć rzadko za kogoś gwarantuje, tym razem nie mam wątpliwości. Arku trzymam za ciebie kciuki.

Arkadiusz Jaksa w 12-minutowym wystąpieniu przedstawił swój plan na rządzenie miastem. Mówił o stworzeniu miejsc pracy, dzięki który mieszkańcy wiązaliby z Pabianicami swoją karierę. W jego programie jest stworzenie rady społecznej, złożonej z lokalnych przedsiębiorców i optymalne wykorzystanie mienia miejskiego. Jaksa stawia też na estetykę.

– Chcę wykorzystać środki pochodzące z sektorowej rewitalizacji miast – mówił kandydat. – Utworzymy szeroki deptak w centrum, pełen zieleni, pełen ogródków gastronomicznych, pełen kwitnącego wokół handlu. Tam będą miejsca pracy. Teraz mamy Stary Rynek, który jest pusty.

Kolejny poruszony temat to komfort mieszkania w Pabianicach i rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej. – Patrzymy na Łódź jak na naszą szansę. Potrzeba dobrej komunikacji całodobowej z Łodzią – mówił kandydat. – Niech pabianiczanin pracuje w Łodzi, a u nas spędza czas i u nas wydaje pieniądze. Chcę, żeby miasto było miastem aktywnym. Chcę wybudować drogi rowerowe wewnątrz miasta i wyprowadzające ruch na zewnątrz. Pabianiczanie przesiądą się na rowery, zlikwidujemy bariery architektoniczne.

Jaksa zapowiedział też utwardzenie dróg i stabilne finansowanie sportu. – Jest tutaj minister sportu, ma grube pieniądze na stadiony lekkoatletyczne, widzicie jak się cieszy? Już ma gdzie je wydać – żartował faworyt PO.

Kandydat poruszył temat budżetu obywatelskiego. – Ja ten budżet realizuje u pani prezydent. W tym roku ponad 30 zadań. Wiem jak budżet się tworzy, jakie ma wady i zalety. Będziemy mieć budżet obywatelski i zrobimy go jeszcze lepiej niż Łódź – podkreślił.

Na koniec zapewnił, że zatroszczy się o rodziny dysfunkcyjne rozwijając rodziny zastępcze.  – Naszym celem jest osiągnięcie naszego wspólnego sukcesu – podsumował swoje wystąpienie.

Arkadiusza Jaksę zachwalał Andrzej Biernat, minister sportu. – Czas na zmianę pokoleniową i intelektualną, która doprowadzi do aktywności – mówił Biernat. – Nie powiem, że idą złote czasy dla Pabianic, ale na pewno bardzo optymistyczne.

Konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej została zorganizowana w sali konferencyjnej hotelu Fabryka Wełny.

Pełne wystąpienie Arkadiusza Jaksy:

REKLAMA
Poprzedni artykułZobacz jak rozbijali bejsbolami Audi
Następny artykułMOSiR dostanie odkurzacz. Za 11 000 zł
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Jaksa jak tak sprawy drzewek i ZOO ciekawe co jeszcze wyjdzie do czasu wyborów Wielkie Gratulację 🙂
Czy już Pan Jaksa odpowiedział na pytanie w jakiej firmie kupił drzewka za 160 tyś zł ? bo jakoś mi to na tym nagraniu tego brakowało.

Zdanowska – fajna Kobieta szkoda że się wplątała w takie coś 🙁

A Pan Biernat znów przyleci za rok do Dychty by ten poparł go w wyborach do sejmu 🙂

„Kandydat poruszył temat budżetu obywatelskiego. – Ja ten budżet realizuje u pani prezydent. W tym roku ponad 30 zadań. Wiem jak budżet się tworzy, jakie ma wady i zalety. Będziemy mieć budżet obywatelski i zrobimy go jeszcze lepiej niż Łódź – podkreślił.” czyli kupię drzewka od rodziny ?

Wall-E. Człowiek robot. Sorry, ale nie.

Jakie drzewka od rodziny? Firma z okolic Pabianic tez Jaksa nie sprzedaje drzewek a robi nowoczesne szklarnie Wiem bo tam pracuje i ponoc to jest zbieżność nazwisk bo nie jednemu psu na imię burek

Jeden użytkownik zadał pytanie czy to prawda że kupił drzewka od rodziny zostało to bez odpowiedzi więc nadal czekamy czy jest to prawda czy nie.

Ja mimo wszystko zagłosuję na Jaksę, choć tekst Pani prezydent o tym, że Pabianice rusza do przodu jak Łódź, rozłożył mnie na łopatki. I świadczy o potężnym oderwaniu polityków od rzeczywistości.

ciekawe ile z tych co się wypowiadają posłuchało jaka wizje i co chce zrobić A. Jaksa w Pabianicach …… bo krytykować to my lubimy szczególnie tych co coś osiągnęli…

A co p. Jaksa osiągnął ? Szybka kariera dzięki temu że jest w PO i to wszystko.

Zoska ty tez startujesz z tej partii co? Oni mieli wizje juz 8 lat i nic nie zrobili dlatego srodkowy palec dla PO i wszytskim tym ktorzy nie maja rozumu i na nich glosuja

a oto cytat kolejnego klamcy p. Scibuta, chyba uczyl sie klamac od samych kolegow z PO…. Po drugie żadnego etatu w mieście nie chciałem, nie chce i nie będę chciał…

Wiec pytanie. PO co startuje w wyborach? skoro nie chce etatu w miescie

CHCEMY CAŁODOBOWEJ KOMUNIKACJI DO ŁODZI!

Rzeczywiście kandydat OK 🙂 ale dobór ludzi do współpracy nietrafiony! Czy Pan Jaksa stawia na Biegajło dlatego, że za jej kadencji z PM nr 4 wyprowadzono ponad 1 mln zł? Jak nadzorowała placówki oświatowe? NIEUDOLNIE i NIEODPOWIEDZIALNIE!!!! Miasto teraz płaci za jej błędy. Znów mamy dać szansę dyletantom??????

haha właśnie!!! przecież P. Biegajło była wtedy
odpowiedzialna za oświatę, chyba została pominięta jak była kontrola??!!!