Strona główna Aktualności Z miasta MOSiR dostanie odkurzacz. Za 11 000 zł

MOSiR dostanie odkurzacz. Za 11 000 zł

1

Rada Miejska przegłosowała uchwałę zmian w budżecie miasta dotyczącą zakupu nowego odkurzacza basenowego.

O przyznanie dotacji  wysokości 11.134,58 zł na zakup takiego urządzenia wystąpił kierownik zespołu obiektów, Jan Tkaczuk. – Nie rozumiem dlaczego kierownik zespołu obiektów pisze w takiej sprawie do prezydenta zamiast do swojego bezpośredniego przełożonego – pytał radny Marcin Mieszkalski.

– Dyrektor Adamski był wówczas na urlopie i kierownik zespołu obiektów działał z jego telefonicznego upoważnienia – wyjaśnił wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz.

– Odkurzanie basenu to ważny proces w technologii uzdatniania wody. Odkurzacz basenowy zbiera z dnia i ścian niecki nieczystości oraz usuwa z nich osad. Brak takiego urządzenia uniemożliwia utrzymania czystości wody i niecki na wymaganym poziomie, co może skutkować niedopuszczeniem pływalni do eksploatacji przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – wyjaśniał w uzasadnieniu Tkaczuk.

– Czy to awaria czy zużycie po 5 latach użytkowania – próbował łapać za słówka Andrzej Sauter po stwierdzeniu Grzegorza Mackiewicza o „awarii na skutek zużycia”. W treści uzasadnienia do projektu uchwały Rady Miejskiej użyto bowiem stwierdzenia, że obecny odkurzacz Dolphin Dynamic PRO WB uległ naturalnemu zużyciu.

Ponieważ radny nie odpuszczał i szczegółowo dopytywał o konieczność zakupu takiego sprzętu wiceprezydent przedstawił całą treść ekspertyzy przygotowanej przez autoryzowany serwis wrocławskiej firmy FUNAM, z której wynikało, że naprawa dotychczasowego urządzenia kosztować będzie 6600 zł + VAT. – Jak często przeprowadzane były przeglądy starego odkurzacza w ciągu tych pięciu lat – kontynuował Sauter, ale odpowiedzi już nie otrzymał.

Ostatecznie radni przegłosowali zakup nowego odkurzacza. Za było 14 osób, 3 były przeciw, a dwie wstrzymały się od głosu.

REKLAMA
Poprzedni artykułJaksa i jego pomysł na Pabianice (WIDEO)
Następny artykułPO pokazała kandydatów do rad
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a pare tyś na odkurzacz do psich kup nie byo