Strona główna Aktualności Komunikacja Impas ws. tramwaju. Trwa opiniowanie wniosku u wojewody

Impas ws. tramwaju. Trwa opiniowanie wniosku u wojewody

13

W połowie września prezydent Pabianic oraz wójt Ksawerowa zwrócili się do Premiera RP o pomoc w sfinansowaniu modernizacji linii tramwajowej. Brakuje 28 mln złotych. Wniosek trafił do wojewody łódzkiego i cały czas czeka na zaopiniowanie. 

Trwa procedura opiniowania tego wniosku, bo trzeba wskazać różne źródła finansowania – wyjaśnił Zbigniew Rau.

Wojewoda zaznaczył, że prezydent Pabianic popełnił błąd proceduralny.

– Doświadczony samorządowiec i prawnik z wykształcenia wiedział, że bez opinii wojewody nie ma sensu składać tego bezpośrednio do premiera, bo się traci czas. To i tak wróci do mnie – tłumaczył wojewoda.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wysłał pismo do wojewody i poprosił o informacje nt. podjętych ustaleń i decyzji do 1 października. Wojewoda miał przedłużyć termin do 5 października. 5 dni później tłumaczył, że trwa procedura.

– Jest to termin instrukcyjny. W sytuacji, kiedy rzecz jest merytorycznie skomplikowana, trzeba poinformować premiera o możliwościach tu na miejscu. My nie możemy tego zaniedbać. Staramy się, bo najważniejsza jest jakość tej opinii – wyjaśniał Zbigniew Rau.

Jaka będzie to opinia?

– Skoro istnieje taka potrzeba i tramwaj jest częścią infrastruktury społecznej i gospodarczej to ja uważam, że należy go przywrócić. Ale opinia musi mieć też instruktażowy charakter – mówił dalej wojewoda.

Wszystko wskazuje na to, że sprawa wyjaśni się po wyborach samorządowych.

13
Dodaj komentarz

1600
8 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
11 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

No wyszło jak z każdym projektem p.Prezydenta.Dużo hałasu i wielkie NIC!!!….

x

A Pan Wojewoda to z jakiej partii jest? Coś przed wyborami o nim nie słyszałem 🙂

Kaszalot Szambonur

Weź pod uwagę, że ceny wzrosły i nie można było tego za bardzo przewidzieć o ile. Nikt nie chce robić teraz poniżej kosztów, a brakuje rąk do pracy na budowach.

Jozef

Mackiewicz napisal do premiera bo ten zareagowal w kilka dni, a wojewoda udaje ze teraz dopiero poznal problem, a przeciez ma radnych z Pisu w swoich archiwach…kazdy pisze do szefa a nie podwladnego, ktorym jest wojewoda wobec premiera. MORAWIECKI CHCIAL POMOC TO NIECH WOJEWODA TO ROBI A NIE KRECI

Natan

No jasne i opinia będzie zależała od tego jaka opcja polityczna wygra….dziecinada. Jak można tak traktować Pabianice? To nie karta przetargowa. Opanujcie się tam na górze ( na dole też) co niedziele do kościoła a mieszkańców są dla was nieważni…Okropna jest ta polityka.

Sebastian

Goście odwalają cancana na grobach zmarłych w katastrofie lotniczej od wielu lat, czego się spodziewałeś?

Szept odbytu

Mam przeczucie, może dziwne, ale myślę że brakującej kasy nie dostaniemy i będzie trzeba wykombinować skąd pozyskać.

Anna

Na inżyniera też za mało kasy, żadna szanująca się firma nie będzie tego robić za 1,5 mln zł, no chyba że ZWiK w godzinach pracy, bo cała JRP została w zasobach, a kanalizacja już dawno skończona.

edek

Łódź zasłoniła się miastami satelickimi pozyskując pieniądze z Unii na tramwaj regionalny. Zrobiła go tylko w obrębie swojego miasta, a teraz podważa sens sfinalizowania przedsięwzięcia.

P

Przecież nikt przed wyborami tego prezydentowi nie zatwierdzi żeby nie robić darmowej kampanii. Trzeba spoko poczekać.

citizen

Po wyborach też nie, jeśli wygra Macek.
PiS nie da nawet przysłowiowego grosza, aby PMP był specjalnie opluwany przez kaczych fanatyków. I tu zasadnicze pytanie : czyja to kasa i dla kogo. Prywatna J. K. dla G. M., czy państwowe finanse dla dobra mieszkańców naszego miasta i na rozwój miasta Pabianic ?
A jeśli nawet wygra Stanek, to też wyżej … nie podskoczy, bo to gościu bez charyzmy i już chodzi na smyczy…

grzegorz

będzie PiS to będzie tramwaj i już 🙂

Sebastian

Tylko kurewka niskiej godności może tak szantażować. Z terrorystami się nie rozmawia 😉