Strona główna Sport Piłka nożna Husaria nie zapomniała jak wygrywać (ZDJĘCIA)

Husaria nie zapomniała jak wygrywać (ZDJĘCIA)

0

Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn pabianickiej Playareny triumfowała w VI Pucharze Pabianic, choć faworytem nie była. Walka o drugie miejsce toczyła się do ostatniego meczu.

Do finałowej rywalizacji przystąpiły najlepsze zespoły spośród 16, które w lipcu przystąpiły do rozgrywek. Na Orliku przy I LO stawiły się: aktualny mistrz Pabianic – Dobrzynka Reserves, będący od kilku lat w czołówce 1. ligi Galactic football, jedna z bardziej utytułowanych ekip w historii i dwukrotny mistrz miasta – Husaria, a także groźny beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej naszpikowany byłymi zawodnikami, a obecnie także trenerami PTC i Włókniarza – wnk.

Same rozgrywki poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego w piątek na treningu Włókniarza 14-letniego Konrada.

Od pierwszego meczu widać było, że poziom jest wyrównany i żadna z drużyn nie zamierza odpuszczać. Tym bardziej, że w tak krótkim meczu (2×10 minut) nawet słabsza drużyna na samej ambicji jest w stanie napsuć sporo krwi potencjalnym faworytom. Toteż dla zawodników nie było straconych piłek, było mnóstwo wślizgów i ofiarnych interwencji.

Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2:2 jednego wydawałoby się z głównych faworytów do wygranej – Galactic football (aktualny lider 1. ligi Playarena) z nieco niedocenianym beniaminkiem – wnk. To jednak Galactic w tym meczu musiało gonić wynik po dwóch bramkach Daniela Dudzińskiego dla wnk.

W drugim meczu zawiódł kolejny faworyt. Husaria, która tydzień wcześniej dość zdecydowanie uległa w lidze Dobrzynce Reserves nie zamierzała składać broni i od początku spotkania bombardowała bramkę strzeżoną przez Szymona Pabicha. Golkiper Dobrzynki dwoił się i troił w bramce raz za razem ratując kolegów z opresji, kilka strzałów „na ciało” przyjął także obrońca Patryk Bartos, ale w końcu „rezerwiści” skapitulowali. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę z bliska do siatki wbił Bartek Sendal zdobywając tym samym jedyną bramkę meczu.

 

Zawodnicy Dobrzynki musieli szybko pozbierać się po zimnym prysznicu na początek, bo od razu czekał ich kolejny mecz z wnk, które zamierzało odebrać punkty kolejnemu faworytowi. Tym razem jednak Reserves zagrało jak na mistrza przystało i po hat-tricku Mateusza Pietrasa pewnie zwyciężyło. 18-latek zdobył dwie piękne bramki, po jedynej powstał nawet spór czy piłka wpadła do bramki, bo rozerwaniu uległa siatka. Rywale bramkę honorową zdobyli dopiero w ostatniej akcji meczu.

Po trzech meczach Final Four wszedł w decydującą fazę. Żadna z drużyn nie mogła sobie pozwolić już na porażkę by pozostawać w walce o końcowy triumf. Naprzeciw siebie stanęły Husaria (3 pkt.) i Galactic (1 pkt.). Jako pierwsza prowadzenie objęła doświadczona Husaria, rywale nie mający już nic do stracenia napierali, ale to Husaria podwyższyła na 2:0 po błędzie bramkarza Rafała Rejznera. Galactic starczyło już tylko czasu na bramkę honorową i po trzech meczach zwycięzca VI Pucharu Pabianic był już znany. Husaria miała bowiem 6 pkt. i wygrany bezpośredni mecz z Dobrzynką.

Nie oznacza to jednak, że w ostatnich meczach brakowało emocji wprost przeciwnie. Wszystkie 3 drużyny pozostawały w walce o drugie miejsce. W przedostatnim meczu zmotywowane wnk zmusiło do pierwszej porażki mającą już zwycięstwo w całym turnieju w kieszeni Husarię i czekało na rozstrzygnięcia w ostatnim meczu.

Tam Dobrzynce wystarczał remis (wygrany bezpośredni mecz z wnk) by zająć drugie, miejsce, ale w przypadku wygranej Galactic to oni mogliby wywalczyć drugą pozycję (decydowałby bilans bramkowy, bo w bezpośrednim starciu z wnk był remis). Było wiec jasne, że nikt nie będzie kalkulował i każdy będzie chciał wygrać, co widać było na boisku. Prowadzenie objęło Galactic, ale ostatecznie Dobrzynce udało się wyrównać po bramce Adama Wnętrzaka i to ta ekipa zajęła 2. miejsce. Galactic zaś w efekcie skończyło dopiero na 4. miejscu, choć podobnie jak wszystkie pozostałe ekipy przegrało tylko 1 mecz.

 

Tym samym Husaria dołączyła do 4 drużyn (2 już nie istnieją), które dotychczas mogły pochwalić się zdobyciem Pucharu Pabianic są to: FC Nowa Wieś (2009 i 2010 rok), AC Daj na Tacę (2011), Szybcy i Wściekli (2012) oraz Spirytusowe Duszki (2013).

O tym jak wyrównany był to turniej najlepiej świadczy tabela końcowa, gdzie teoretycznie najlepszy bilans bramkowy miała Dobrzynka (+1), dwie kolejne ekipy wyszły na 0, a ostatnie Galactic skończyło z bilansem zaledwie -1. Co ciekawe aż 3 ekipy zdobyły po 4 bramki. Najbardziej bramkostrzelne było wnk (6 goli), ale ta drużyna także najwięcej goli straciła (również 6).

Komplet wyników:

wnk – Galactic football 2:2 (Daniel Dudziński 2 – Tomasz Maciaszek, Hubert Małecki)

Husaria – Dobrzynka Reserves 1:0 (Bartosz Sendal)

Dobrzynka Reserves – wnk 3:1 (Mateusz Pietras 3 – Jakub Strojecki)

Husaria – Galactic football 2:1 (Bartosz Sendal, Daniel KlimasTomasz Maciaszek)

wnk – Husaria 3:1 (Jakub Strojecki, Rafał Raźniewski, Damian Cieciura – Daniel Jarzyński)

Dobrzynka Reserves – Galactic football 1:1 (Adam WnętrzakMateusz Przybylski)

Tabela końcowa:

Miejsce Drużyna Punkty Zwycięstwa Remisy Porażki Bilans bramkowy Mecz bezp.
1. Husaria 6 2 0 1 4:4
2. Dobrzynka 4 1 1 1 4:3 3:1
3. wnk 4 1 1 1 6:6 1:3
4. Galactic 2 0 2 1 4:5

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik – Bartosz Sendal (Husaria)

Najlepszy strzelec – Mateusz Pietras (Dobrzynka) 3 zdobyte bramki

Najlepszy bramkarz – Szymon Pabich (Dobrzynka) 3 wpuszczone bramki

 

Zespoły wystąpiły w składach:

Husaria: Rafał Pograniczny – Karol Wojtunik, Damian Chmielewski, Kamil Świderski, Kamil Wojtunik, Bartosz Śpionek, Michał Błoch, Sebastian Zajda, Bartosz Sendal, Daniel Jarzyński, Daniel Klimas, Bartosz Kaśkiewicz.

Dobrzynka: Szymon Pabich – Patryk Bartos, Konrad Kaczmarek, Szymon Ziółkowski, Norbert Fraszak, Adrian Włodarczewski, Adrian Pędziwiatr, Mateusz Pietras, Adam Wnętrzak, Piotr Somorowski, Igor Gwiazdowski, Jakub Tomaszewski.

wnk: Hubert Owczarek – Damian Cieciura, Dawid Kubasiewicz, Jakub Tybura, Kamil Legiędź, Bartosz Dąbrowski, Łukasz Krotowski, Robert Cieślak, Rafał Raźniewski, Jarosław Krotowski, Jakub Strojecki, Daniel Dudziński.

Galactic: Rafał Rejzner – Sebastian Hauk, Michał Mendak, Krzysztof Latuszkiewicz, Miłosz Mita, Tomasz Maciaszek, Kamil Czekalski, Mateusz Przybylski, Hubert Małecki, Dawid Bednarkiewicz.

REKLAMA
Poprzedni artykułZgineły książki. Po sesji rady miejskiej
Następny artykułZadaj pytanie kandydatowi na prezydenta