W dniach 19-20 maja odbył się VIII. Otwarty Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Pabianickiego zorganizowany z okazji obchodów XI. Dni Powiatu Pabianickiego. Po zaciętym finale puchar po raz trzeci z rzędu trafił do ekipy Szybkich i Wściekłych.

Do turnieju zgłosiło się 18 drużyn, a mecze rozgrywano na orliku przy I LO. Początkowo startujące ekipy podzielono na 6 grup. Dalszą grę zapewniali sobie zwycięzcy każdej z nich. Po pierwszy dniu wiedzieliśmy już, że awans wywalczyli: Szybcy i Wściekli, Amatorzy, WNK, Rivia, Husaria oraz Klima.

Zespoły te kolejnego dnia podzielono na dwie grupy. Zwycięzca każdej z nich miał wystąpić w finale, a zajęcie drugiego miejsca uprawniało do występu w meczu o 3. miejsce. W grupie pierwszej Szybcy i Wściekli rozprawili się 3:1 z Rivią oraz 5:1 z Amatorami. Ci ostatni niespodziewanie po zaciętym spotkaniu pokonali Rivie 3:2 i zapewnili sobie występ w meczu o brąz. Natomiast w drugiej grupie WNK pewnie pokonało 7:1 Klime i 4:1 ekipę, która zajęła ostatecznie drugie miejsce w grupie czyli Husarię.

W meczu o 3. miejsce ambitnie walczący Amatorzy musieli uznać wyższość Husarii, ulegając 4:1. Oznaczało to, że zawodnicy Husarii obronili miejsce na najniższym stopniu podium, które wywalczyli przed rokiem. Do rozstrzygnięcia pozostała więc jedynie kwestia tego, komu przypadnie puchar starosty.

Mierzący się w finale piłkarze WNK oraz Szybkich i Wściekłych rozpoczęli grę spokojnie. Początkowo Ci drudzy częściej operowali piłką, jednak niewiele z tego wynikało. Obie strony były świadome, że jeden błąd może przesądzić o wyniku. W końcu do głosu doszli zawodnicy WNK, którzy wypracowali dwie doskonałe szanse na strzelenie bramki. Na posterunku byli jednak obrońcy oraz bramkarz Szybkich i Wściekłych.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też stało się tym razem. Szybcy wyprowadzili zabójczą kontrę, po której jeden z ich zawodników posłał piłkę do siatki płaskim strzałem tuż przy dalszym słupku. WNK rzuciło się do ataku, ale nie miało argumentów, by wyrównać.

Szybcy i Wściekli wygrali więc ósmą edycję turnieju o puchar starosty, triumfując trzeci raz z rzędu. Ciekawe, czy znajdzie się w końcu pogromca tej niesamowitej ekipy. Odpowiedź poznamy za rok.

Skład Szybkich i Wściekłych: Kamil Jabłoński, Kacper Zajda, Kamil Czekalski, Rafał Zieliński, Tomasz Maciaszek, Damian Nowacki, Rafał Rikszajd, Przemysław Rogaczewski, Maciej Stoczkiewicz.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments