Strona główna Aktualności Polityka Zadaj pytanie kandydatowi na prezydenta

Zadaj pytanie kandydatowi na prezydenta

33

Trwa kampania wyborcza. Partie organizują konwenty, kandydaci przedstawiają swoje plany na rządzenie miastem. Jak poradzą sobie z pytaniami od mieszkańców Pabianic?

Czytelnicy portalu EPAinfo mogą zadać pytanie kandydatom na prezydenta Pabianic. Wybierzemy od 5 do 10 najciekawszy i najbardziej wartościowych pytań. Weźmiemy pod uwagę również oceny danych komentarzy. Następnie pytania trafią do kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta miasta. Kto poradzi sobie najlepiej?

Pytania można dodawać w systemie naszych komentarzy do piątku do godz. 20.00. Prosimy kierować pytania do wszystkich kandydatów. Przypominamy o przestrzeganiu regulaminu oraz zasadach netykiety.

REKLAMA
Poprzedni artykułHusaria nie zapomniała jak wygrywać (ZDJĘCIA)
Następny artykułCzłowiek sportów walki
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W jaki sposób chce Pan zrealizować swoje obietnice?- Pytanie do Pana Jaksy.

DO Pana Jaksy i Mackiewicza. Koalicja PO + BSR rządzi w mieście 7 lat. Macie swojego Prezydenta, Starostę i większość w radach. Macie najważniejsze stołki w spółkach. Macie od 7 lat wszystkie narzędzia aby realizować dobry dla miasta program. Dlaczego zatem Pabianice są jednym z najbiedniejszych miast w kraju, dlaczego słyszymy ciągle o kolejnych aferach finansowych, dlaczego środki unijne, które uda się pozyskać to trzeba zwracać przez nieudolność urzędników. Dlaczego uważacie, że skoro przez 7 lat doprowadziliście miasto na dno to teraz macie dobry pomysł na rządzenie?

PO i BSR to nie koalicja. Nie ma takiej koalicji. Skąd ta wiedza nie mam pojęcia

1. Bardzo proszę o informację, jaki Państwo mają pomysł na przyciągnięcie dużych firm na teren Pabianic na wzór miejscowości typu Konstantynów, Aleksandrów. Które grunty ewentualnie Państwo widzą do zagospodarowania, jakie mogą być zwolnienia podatkowe, i inne benefity dla tych firm, aby być konkurencyjnym na tym rynku. 2. Jaki Pan/Pani ma pomysł na szpital PCM – czy lepiej zamknąć, zrobić szpital specjalistyczny, czy zostawić tak jak jest? W chwili obecnej cały budynek nadaje się do generalnego remontu, a jazda windą może skutkować zawałem serca. 3. Jakie decyzje podejmie Pan/Pani w pierwszej kolejności – plan na najbliższy rok/dwa/ kadencje/ewentualną reelekcję 4. Z… Czytaj więcej »

W jaki sposób prezydent ma zamiar kontrolować co się dzieje w spółkach miejskich i jaka jest ich rentowność? Pytanie odnosi się głównie do ZWiK’u i jego działalności „komercyjnej”, o czym ostatnio było głośno. Pytanie do kandydatów: Pana Jaksy i Pana Gryglewskiego.

W jaki sposób można poprawić sytuację? Aktualnie jest to firma niemal rodzinna, pani prezes zatrudniła swojego ojca, podczas gdy nie brakuje tego typu specjalistów na rynku pabianickim. Pytanie do kandydatów: Pana Jaksy

W jaki sposób można poprawić sytuację SZPITALA? Aktualnie jest to firma niemal rodzinna, pani prezes zatrudniła swojego ojca, podczas gdy nie brakuje tego typu specjalistów na rynku pabianickim. Pytanie do kandydatów: Pana Jaksy

Pytane w podobnym temacie do pana Jaksy. Mówił Pan, że trzeba skończyć z nepotyzmem w Pabianicach. Z zatrudnianiem całych rodzin, synów , córek lokalnych działaczy. A co Pan powie na fakt, że Pan i Pani Rąkowscy są rodzinnie kandydatami do rady miasta na listach PO ? Czy to nie jest już na wstępie nepotyzm (z którym chce Pan walczyć) i jednocześnie obłuda w wykonaniu PO ?

Dodam, że Pani Rąkowska jest świetnie wykształcona i zapewne jej wykształcenie na prestiżowej uczelni uczyniło ją człowiekiem godnym piastowania takiej funkcji.

Wykształcenie to nie wszystko (co pokazują przykłady z polskiego sejmu). Co z doświadczeniem?

W jaki sposób macie Państwo ukrócić rosnące koszty centralnego ogrzewania i wody (wzrost tych kosztów jest tym większy im więcej PSM dociepla swoje budynki, jest ona wszak największym odbiorcą ciepła). Wzrost tych kosztów nie jest związany ani ze wzrostem cen węgla, ani cen energii elektrycznej.

Pytania do wszystkich kandydatów: 1. Jak widzą Panowie problem komunikacji z Łodzią? W szczególności dotyczy to komunikacji z osiedla Bugaj (Piaski są wszak doskonale skomunikowane) oraz dojazdów nocnych. Jakie proponują Panowie rozwiązania, które usprawnią dojazd do stolicy województwa. 2. Jakie działania podejmą Panowie na rzecz rozwoju w naszym mieście III sektora i aktywizacji społecznej. Czy uważają Panowie, że obecna aktywność społeczna w naszym mieście jest wystarczająca? Czy według Panów możliwe jest w Pabianicach wprowadzenie modelu budżetu obywatelskiego? 3. Jaki mają Panowie pomysł na Pabianice? Jak widzicie nasze miasto w kontekście całego regionu. Jakie ma miejsce, jaką funkcję powinno pełnić w… Czytaj więcej »

Pytanie do wszystkich kandydatów – co z połączeniami PKS (MIGAWK I!!!) do Lodzi i z Lodzi do Pabianic. Aktualnie sytuacja jest tragiczna – mieszkańcy Pabianic mają tylko transport Busami – które już dawno powinny być złomowane !!!! są małe, niskie i totalnie nie nadają się do komunikacji ludzi – może świnie, kozy lub inne zwierzaki mogły by tym być przewożone a nie ludzie. Nie ma w nich wentylacji nie mówiąc o klimatyzacji – tylko okienka dachowe!!! Już kilka razy byłem świadkiem zasłabnięcia. Dodatkowo kierowcy pakują busy na maxa – ludzie stoją jeden na drugim !!!! Ceny biletów i brak tanich… Czytaj więcej »

Co Państwo sądzą o pomyśle zlikwidowania Straży Miejskiej w obecnym kształcie i przekształcenie jej w służbę obsługującą system monitoringu miejskiego z 1 lub 2 jednostkami reagującymi w razie konieczności np. wandale niszczą przystanek – kamery to rejestrują i natychmiast o sytuacji informowany jest patrol udający się na miejsce zdarzenia? Czy taki system jest możliwy do zrealizowania? Mimo początkowego dużego kosztu z jakim związany byłby sam system kamer i centrali to koszty stałe mogłyby być niższe przez ograniczenie liczby pracowników tej służby. Jaki jest Państwa pomysł na komunikację Pabianice – Łódź nie tylko dla ludzi z okolic Łaskiej i tzw. „piasków”… Czytaj więcej »

Czy ktokolwiek z Państwa jest w stanie sprawić iż budynek Dworca Kolejowego będzie otwarty przed godziną 5 rano – szczególnie zimą czy w czasie deszczu? Zdarza mi się jeżdzić pociągiem do Łodzi i stanie na mrozie lub moknąc czekając na pociąg to nieporozumienie.

Witam, mam pytanie do każdego kandydata z osobna:

„Co do tej pory udało się Pani/Panu zrobić dla miasta z własnej inicjatywy ?” Wszyscy zawsze wiele obiecują, dlatego chciałbym zagłosować na tego kandydata, który zrobił najwięcej, a nie najwięcej obiecał

Do Wszystkich Kandydatów! Czy zamierzacie Panowie przekształcić Pabianice w skansen na miarę Biskupina? Jak odniesiecie się do pomysłów transportowych typu sky tran na świecie (w planach niektórych polskich miast) w porównaniu do pomysłów ciągłego remontowania dróg, wymiany torów tramwajowych, itd. Czy zdajecie sobie sprawę, że koszt jest porównywalny, lub niższy?

Czy nie uważacie, że widok wiecznie zamkniętego budynku dworca jest dla nas upokarzający?
Czy jedyne Wasze zainteresowanie to sport? Co z inwestowaniem w naukę i kulturę w mieście?
Czy zamierzacie ingerować, lub kontrolować sposoby działania PSM?

Pytanie Jaksa i Mackiewicz. Jakie koszty poniosły Panów komitety wyborcze w związku z wynajęciem terenów miejskich MOSiR na Mackiewicz – pieczenie ziemniaków i Jaksa – kiełbaski i smalec ? Czy może kandydat Mackiewicz (zarządca tego terenu) sam sobie pozwolił za darmo korzystać z miejskiego mienia ? Proszę epainfo o zajęcie się tym tematem.

Do wszystkich kandydatów: 1. Jeszcze niedawno, prezes PCM proponowała pozbycie się przez Miasto udziałów w spółce (PCM) na rzecz sprzedaży ich prywatnym inwestorom (pomimo znacznego już jej oddłużenia). Czy biorąc pod uwagę jednak w dalszym ciągu niepewną sytuację 'szpitala’, zdecydowałby się Pan na ich sprzedaż (pozbycie się 'problemu’) czy też zatrzymanie przy sobie? 2. Czy przystąpi Pan do podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim ws. zakupu taboru autobusowego (18 autobusów) oraz odświeżenia wiat przystankowych, których to realizacja wymagać wydania z kasy miasta ok. 1 mln zł wkładu własnego, biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową Pabianic? Czy nie uważa Pan, iż wydawanie… Czytaj więcej »

Ad. 3
Oczywiście chodzi o podwładnych 🙂

Kiedy w końcu miasto zrobi porządek z chodnikami i ścieżkami rowerowymi? Po pierwsze robi je się z kostki Bauma, która jest nieestetyczna i niewygodna dla użytkownika. Ścieżki rowerowe powinny być robione z asfaltu nie zaś z różowej kostki po której jeździ się tragicznie. Po drugie ścieżki rowerowe nie są nawet oznaczone specjalnymi znakami. Czy ma to nadal być robione byle jak? Weźmy przykład z Łodzi!

Dlaczego
żadnego z kandydatów nie zainteresuje się bezpieczeństwem mieszkańców?
Pieniądze to karta przetargowa? Jako jedyne miasto w aglomeracji
łódzkiej nie posiadamy monitoringu miejskiego z prawdziwego zdarzenia.

Do wszystkich kandydatów.
1.Czy Pan rozwinie trasy rowerowe np.ul.Łaska ,Zamkowa,Kilińskiego ?
2.Czy zamierza Pan odrestaurować Stare Miasto (Stary Rynek,kamienice)?
3.Czy obniży Pan bezrobocie w mieście?
4.Czy populacja naszego miasto wzrośnie?
5.Czy będzie więcej ulic takich jak Lipowa?
6.Czy park.Wolności będzie remontowany?
7.Czy Bulwary przejdą renowację?

Ale to pytanie o bezrobocie jest tak bezdennie głupie że aż boli. Jedyne co można by w tej sprawie zrobić to obniżyć podatek od nieruchomości albo wprowadzić jakieś kilkuletnie ulgi dla przedsiębiorców tworzących miejsca pracy na terenie miasta. A to i tak nie ma za dużego znaczenia przy obecnych kosztach prowadzenia przedsiębiorstwa.

Co do populacji – to jest trend ogólnopolski i tutaj też samorząd niewiele może.

Pod resztą pytań się podpisuję.

Czy mogłyby odbywać się koncerty różnych gwiazd częściej i nowszych gwiazd typu Ewa Farna, Dawid Kwiagkowski lub Saszan ? Jeżeli ktoś z państwa by został wybrany 🙂

I niech kiełbase rozdają za darmoche nie? Dajcie spokój… Nie ma na co pieniędzy wydawać?

W związku z tym, że młodzi ludzie po studiach wyprowadzają się z Pabianic żeby znaleźć pracę chciałbym się zapytać w jaki sposób kandydaci zatrzymają młodych po studiach technicznych oraz humanistycznych?

Jaki mają Państwo pomysł na „wprowadzenie trochę życia” na Piaskach – na Lewitynie co weekend coś się dzieje, a na Piaskach mamy niszczejący Park Wolności, który ma dość duży potencjał a jednak mocno niszczeje. Dodatkowo w weekend poza dyskotekami miasto jest praktycznie martwe – wszelkie koła zainteresowań mają spotkania w tygodniu

Witam, pytania do wszystkich kandydatów: 1. Czy przewidują Panowie wprowadzenie w P-cach budżetu obywatelskiego? 2. Czy wzorem Lewitynu w innych częściach Pabianic np. w Parku Wolności powstaną kolejne miejsca o charakterze sportowo-rekreacyjnym? (np. siłownia na świeżym powietrzu, ścieżka zdrowia) 3. Jak zamierzają Państwo poprawić komunikację pomiędzy Pabianicami a Łodzią, szczególnie w godzinach nocnych 4. Obecnie największym pracodawcą w Pabianicach jest administracja samorządowa. Czy będą dążyć Państwo do jej ograniczenia? Czy są Panowie w stanie złożyć taką deklarację mieszkańcom Pabianic? 5. W jaki sposób zamierzają Państwo przyciągnąć do Pabianic inwestorów i stworzyć nowe miejsca pracy? Prosiłbym o podanie konkretnych działań. 6.… Czytaj więcej »

Panie Ciebiada. jest pan bratem księdza proboszcza na Zatorzu . Czy w związku z tym liczy Pan na ” potęgę”Kościoła jako Pana
elektorat?

Nie napisane do którego piątku więc może sie załape 🙂 Pytania do wszystkich kandydatów: 1. Czy za Pana kadencji zostanie wyremontowany odcinek ulicy Zamkowej na którym jest kostka brukowa? 2. Czy zlikwiduje Pan Straż Miejską, która zajmuje sie głównie fotoradarem? 3. Czy sprawi Pan, że zimą miasto będzie dobrze odśnieżane? 4. Czy zostanie wybudowana sieć ścieżek rowerowych łączących Bugaj i Piaski? 5. Czy zlikwiduje Pan płatne parkowanie? Nie jesteśmy dużym i zatłoczonym miastem żeby wprowadzać takie rozwiązania. Przez opłaty cierpią i mieszkańcy i sklepy mieszczące sie w strefie płatnego parkowania. Może warto byłoby wprowadzić 30minutowy bezpłatny bilet na parkowanie? Osoba… Czytaj więcej »

Pan Piotr Chrabelski w ostatnim e-mailu do mnie napisał, że zarabia 110 zł netto na godzinę z tego co zrozumiałem z jednego etatu. W informacji jaką udzielił na stronie: https://epainfo.pl/nie-maja-nic-do-ukrycia/piotr-chrabelski/ jego zarobki są około 1/4 mniejsze. Ponadto nie wypłaca pracownikom, którzy dla niego pracowali należnych premii. Wszystkie informację posiadam w korespondencji e-mailowej. W związku z tymi informacjami mam pytanie: czy jego polityka opiera się tylko na kłamstwach i manipulacji dla własnych korzyści. Czy takimi metodami ma zamiar walczyć o sprawiedliwość i godne zarobki dla ludzi?

No to juz śmiech na sali:) na serio tak było i Pani Werstak blokuje inne firmy, które chcą sprzedawać koce w mieście??? Uhhahahahaha. No to pojechałą