Strona główna Sport Koszykówka Historyczny weekend PKK’99

Historyczny weekend PKK’99

0

Pabianiccy koszykarze dokonali historycznego wyczynu, w miniony weekend wygrali mecze we wszystkich kategoriach wiekowych w sumie odprawiając z kwitkiem aż 6 rywali.

– Takiego bilansu nasz klub w swojej krótkiej historii jeszcze nie miał – mówi z dumą prezes założonego w 1999 roku Pabianickiego Klubu Koszykówki, Cezary Marciniak.

Dwa mecze wygrali żacy grający w lidze U-12, którzy dzięki temu po 4 meczach plasują się na 2. pozycji w 7-zespołowej tabeli mając tyle samo wygranych (3), co lider – Start Łódź.

AZS PWSZ II Skierniewice – PKK’99 Pabianice 14:75 (0:24, 5:22, 5:16, 4:13)

PKK: Maksymilian Jęch 16, Aleksander Jęch 14, Wojciech Wierzchowski i Piotr Wlazło po 10, Igor Wojtyniak 7, Wiktor Owczarek, Wiktor Cieciorowski, Gracjan Kłys po 6, Igor Krulik, Kacper Moczkowski, Oskar Frydrych.

KKS Pro-Basket Kutno – PKK’99 Pabianice 38:46 (6:7, 9:14, 13:16, 10:9)

PKK: Wiktor Cieciorowski i Wojciech Wierzchowski po 10, Aleksander Jęch 8, Piotr Wlazło 5, Maksymilian Jęch 4, Gracjan Kłys, Igor Krulik, Oskar Frydrych, Igor Wojtyniak po 2, Wiktor Owczarek 1.

Swój mecz wygrali także ich starsi koledzy z drużyny młodzików U-14, którzy pokonali GTK Głowno.

PKK’99 Pabianice – GTK Głowno 67:21 (20:5, 17:4, 17:2, 13:10)

PKK: Mateusz Okruszek 13, Jakub Dembowski 11, Szymon Kula 10, Michał Wesołek i Jakub Kobiera po 8, Artur Krajewski 6, Maciej Boniecki, Bartłomiej Pająk po 4, Cyprian Moliszewski 3, Jakub Jaros, Mateusz Tokarczyk.

Po 7 meczach PKK z 5 wygranymi jest 4. w tabeli. Prowadzi UMKS Księżak Łowicz z

kompletem wygranych po 8 spotkaniach.

Z kolei barierę 100 punktów „złamali” kadeci z zespołu U-16, którzy pokonali Start II Łódź.

Start II Łódź – PKK’99 Pabianice 71:113 (15:25, 23:34, 13:31, 20:23)

PKK: Igor Walczak 24, Krzysztof Kin 22, Dominik Bralewski 18, Szymon Rogoziński 17,

Franciszek Błoch 12, Dominik Loin 10, Jakub Bartczak 6, Jakub Duda i Klaudiusz

Jagiełło po 2, Maciej Strzelczyk.

Po 7 meczach PKK z 6 zwycięstwami w tabeli ustępuje jedynie niepokonanemu Junakowi Radomsko.

Niezwykle dużo emocji przyniósł mecz juniorów z drużyny U-18, którzy grali u siebie z Pro-Basketem Kutno. Do przerwy pabianiczanie prowadzili 32:26, a wysoko wygrana trzecia kwarta (26:13) wyraźnie rozprężyła naszych koszykarzy. W efekcie od stanu 58:39 dla PKK zrobiło się 58:57, po tym jak rywale rzucili 18 oczek bez naszej odpowiedzi. Nasi koszykarze w porę się jednak obudzili z marazmu i ostatecznie wygrali 72:65.

PKK’99 Pabianice – Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno 72:65 (16:11, 16:15, 26:13, 14:26)

PKK: Artur Szczerkowski 24, Aleksander Placek, Sebastian Szymański po 16, Szymon Owczarek 10, Kamil Kozakowski, Szymon Barys, Miłosz Michałowski po 2, Dawid Wisławski, Jan Sobolewski, Aleksander Jóźwik, Konrad Czarnecki, Jakub Chojnacki.

Po 7 meczach PKK z 5 zwycięstwami jest 4. Prowadzi UMKS Piotrcovia z 6 wygranymi.

Na deser został mecz seniorów w ramach 3 ligi z wiceliderem tabeli – Ósemką Skierniewice. W pierwszej rundzie pabianiczanie przegrali z tym zespołem na wyjeździe wysoko 86:102. Trzeba jednak pamiętać, że trzon tej drużyny stanowią zawodnicy w poprzednim sezonie grający w 2 lidze.

Nasi mecz rozpoczęli nerwowo i pierwszą kwartę przegrali 16:22. Po reprymendzie trenera Wiesław Wincka w przerwie w drugiej kwarcie graliśmy już uważniej i ostrzej w obronie, dzięki czemu udało się odrobić 4 oczka wygrywając ją 16:12. Trzecia kwarta to popis gry naszych i wygrana 22:7, co pozwoliło na spokój w ostatniej odsłonie, którą także wygraliśmy – 16:15, a cały mecz 70:56!

Mistrzowie województwa z ubiegłego sezonu tym samym pokazują, że w tym także nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Kluczem do wygrania było wyłączenie 37-letniego grającego prezesa Ósemki – Adriana El Warda. Skutecznie zaopiekował się nim Kuba Orłowski przez co rywal rzucił „tylko” 16 punktów, tylko bo w pierwszym meczu zaaplikował nam ich aż 37, a w całym sezonie ma średnią ponad 30 pkt. na mecz. Sam Kuba nie próżnował także w ataku, gdzie dołożył 15 pkt. Ponadto wreszcie funkcjonowały u nas rzuty za trzy. Trafiliśmy ich aż, uwaga 12 (!). Sam Frątczak 5 razy trafił za 3. Ten element gry wygraliśmy porażająco bo aż 12:1, co dało nam 33 punkty przewagi, a cały mecz wygraliśmy 14 oczkami.

PKK’99 Pabianice – Fundacja Ósemka Skierniewice 70:56 (16:22, 16:12, 22:7, 16:15

PKK: Bartłomiej Frątczak 19, Kuba Orłowski 15, Robert Defeciński 11, Mateusz Grabowski 8, Dominik Jędrzejewski 6, Przemysław Chlastawa 5, Artur Szczerkowski i Mateusz Szmidt po 3, Szymon Wojciechowski, Sebastian Szymański, Aleksander Placek, Adam Ratajczyk.

Po tej wygranej PKK zrównał się punktami z Ósemką Skierniewice i Pro-Basketem Kutno.

Wszystkie 3 drużyny mają po 4 wygrane i 2 porażki na koncie.