Strona główna Aktualności Polityka Głosowanie na radnych miejskich (pełne wyniki)

Głosowanie na radnych miejskich (pełne wyniki)

17

Znamy pełne wyniki w głosowaniu do rady miejskiej. W niektórych okręgach liderzy mieli niewielką przewagę. Byli też kandydaci, którzy zdeklasowali konkurentów.

W okręgu nr 7 Joanna Kupś z Platformy Obywatelskiej wygrała przewagą 5 głosów z Krystyną Próbą z PiS. Podobnie było w okręgu nr 14. Nie było natomiast mocnych na Krzysztofa Hile z okręgu nr 22, Iwonę Marczak z okręgu nr 16, Monikę Cieślę z okręgu nr 17 oraz Piotr Różyckiego z okręgu nr 21.

Wyniki wszystkich kandydatów w poszczególnych okręgach pod zdjęciami zwycięzców:

REKLAMA
Poprzedni artykułW Konstantynowie też druga tura
Następny artykułTak rozłożyły się głosy do rady powiatowej
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szwajkajzer PiS przegrał z Biegajło PO 6 głosami

JOW to pomyłka.
Za cztery lata może być 20 mandatów dla PO, albo Pisu.

Mackiewicz wygrał 13 głosami z Łacwikiem

mackiewicz jak zostanie prezydentem to się wszyscy rzucą na ten okręg w wyborach. kolejne koszty.

Koszty ponoszą sami kandydaci w wyborach do samorządu, więc ich sprawa 😉

komisje, diety, obwieszczenia?

A Pani Marczak wygrała bez kampani wyborczej i żadnej ulotki 😉

Pisowcy głosowali na Pis nie na nazwisko.
Zresztą niektórzy wyborcy platormy też.

Myślę, że wraz z mężem teraz pękają ze śmiechu. Wystąpią może w odcinku „Ukrytej prawdy” zgodnie twierdząc, że wydawało się mało prawdopodobne, a jednak…

Raczej niewiele jest okręgów gdzie wygrał człowiek, a nie znaczek partyjny. Jednymi z nielicznych w moim odczuciu są Roszak Piotr, Hile Krzysztof, Rąkowski Krzysztof. Najmniej podobała mi się kampania Pana Szczesio. Jakim prawem ktoś udzielił mu aktualnych danych osobowych – w tym nazwisk, obecnych miejsc zamieszkania? Gdzie ochrona danych osobowych? Z tego co wiem, takie coś jest karalne! Nieładnie… Jestem jednym z jego byłych uczniów i dostałem adresowany do mnie list z prośbą o głos, ze względu na to, że był moim nauczycielem… Podobnie moja żona, która ma obecnie inne nazwisko i adres zamieszkania! Tym sposobem zdobył u nas ANTYGŁOS.… Czytaj więcej »

Roszak tak, Hille też, ale dodałbym Grabarza.

Grabarza? To może rzeczywiście zacznij sie interesować. Facet siedział w Komisji Edukacji a kompletnie nie znał prawa dotyczącego tego zagadnienia. Wiem co mówię bo byłem z petycją na kilku spotkaniach Komisji. W zasadzie wpadał, powiedział 2-3 zdania, podpisał listę i uciekał.

to jak wytłumaczysz jego wygraną?
Nie kandydował ani z Pisu czy też z PO.
Ja piszę o tym, że go ludzie wybrali, wygrał min. z Wypychem, a nie o tym, czy jest dobrym czy złym radnym

Co prawda nie wiem z jakiego okręgu startował ostatnio, ale mam wrażenie, że to głosowanie z przyzwyczajenie. A może rzeczywiście coś dla swojego okręgu robi.

każdy głos warty ok. 10 tys. (dieta przez 4 lata)

Teraz będą jaja bo jak Mackiewicz wygra trzeba będzie ogłosić ponowne wybory w jednym okręgu. Drukowanie kart, powoływanie komisji. On sam nie wierzył że wygra.

To samo można napisać o Ciebiadzie. Kandydował również do sejmiku wójedzkiego! To samo Gryglewski, Tkacz, Jaksa, Koczur, wszyscy oprócz Dychto, Czyli idąc tym tokiem mam rozumieć, że nasz obecny prezydent wierzył w wygraną? Powinien wejść następny radny z listy, i to byłoby uczciwe, bo „lokomotywy” nabijały głosy, a wiedząc już wcześniej, o swojej rezygnacji. Przykład PSL: ” Dwaj politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy w wyborach parlamentarnych dostali się do Sejmu, zrezygnowali z poselskiego mandatu. To oznacza, że blisko 40 tysięcy wyborców, którzy oddali głos na Adama Jarubasa (37 l.) i Krzysztofa Hetmana (37 l.), nie będzie miało swoich reprezentantów w… Czytaj więcej »