Strona główna Aktualności Polityka Tak rozłożyły się głosy do rady powiatowej

Tak rozłożyły się głosy do rady powiatowej

5

Włodzimierz Stanek pokazał wszystkim jak się zdobywa głosy w wyborach. Aż 1672 wyborców postawiło krzyżyk przy jego nazwisku. Drugi Arkadiusz Jaksa miał 1109 głosów.

Prawo i Sprawiedliwość ma 10 mandatów w radzie powiatowej. Platforma Obywatelska ma 8 radnych, Blok Samorządowy Razem 4, a Sojusz Lewicy Demokratycznej jednego.

Na listach są wielcy przegrani. Do rady nie wszedł Jarosław Habura, szef MZK i brat starosty. Nie będzie też Haliny Bakus z SLD (była dyrektor cmentarza), która zdobyła zaledwie 132 głosy. Świetny wynik zrobił Waldemar Flajszer z PiS, którego partia wystawiła na drugiej pozycji w okręgu wiejskim (nr 5). Z tego okręgu nie wszedł Robert Kraska z SLD.

Do rady powiatowej z Prawa i Sprawiedliwości wchodzą: Włodzimierz Stanek, Tomasz Pierzchała, Waldemar Flajszer, Maciej Łuczak, Jarosław Kosmala, Marek Błoch, Krzysztof Waligórski, Robert Rządziński, Piotr Gracki oraz Piotr Ambroziak.

Z Platformy Obywatelskiej wchodzą: Krzysztof Habura, Łukasz Stencel, Arkadiusz Jaksa, Rafał Kunka, Andrzej Kurzawski, Jadwiga Wadowska-Gryzel, Irena Grenda oraz Krzysztof Pacholak.

Z BSR na mandat mogą liczyć: Florian Wlaźlak, Robert Jakubowski, Paweł Kania oraz Wioletta Domańska.

Z SLD wchodzi tylko Marek Gryglewski.

Pod zdjęciami liderów danych okręgów pełne wyniki głosowania:

 

REKLAMA
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo dla Stanka. Też na niego głosowałem Nawet pokonał w ilości głosów Jaksę (kandydata na prezydenta) oraz nawet urzędującego starostę.

brawo PiS

Stanek widzę wymiótł wszystkich. Brawo !!! Spodziewałem się, że będzie miał najlepszy wynik. Szkoda, że PIS na pana nie postawił. Dziś już PIS miałby prezydenta.

Miałem kiedyś wątpliwą okazję uczestniczyć w spotkaniu rodziców młodych piłkarzy Włókniarza z władzami i trenerami tego klubu i jak widzę, że do powiatu dostali się pan Kosmala i pan Grącki to nóż w kieszeni mi się otwiera. Chamstwo i słoma z butów to najlepsze określenie dla nich. Nic dobrego powiatu nie może czekać w takim wypadku.

To każdy kandydat na kandydat z listy PiS w okręgu wiejskim zrobił świetny wynik, j/n:

PiS:
Jarosław Kosmala 679
Waldemar Flajszer 550
Bogusława Białek 445
Robert Rządziński 531
Piotr Kociołek 403
Adam Łańcuchowski 178
Małgorzata Łondka 261
Magdalena Bulzacka 84
Joanna Słabiak – Szela 355
Mariola Janas 286
Jan Gajda 294
Mariusz Bogusławski 186

Razem: 4252