Strona główna Aktualności Geotermia w naszym powiecie? Poseł Ciebiada mówi, gdzie

Geotermia w naszym powiecie? Poseł Ciebiada mówi, gdzie

10
Geotermia bardzo blisko Pabianic? Widziałby ją chętnie Konstantynów Łódzki. Miasto podjęło już działania w tym kierunku. I zamierza je kontynuować. 

Burmistrzowi Robertowi Jakubowskiemu kibicuje kojarzony nieodłącznie z geotermią Krzysztof Ciebiada, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Równocześnie żal mu, że nie będzie jej u nas.

– To jest takie moje małe dziecko, które chciałem dopieścić w Pabianicach, ale niestety, pan prezydent jest nieugięty pod tym względem i nie chce rządowych pieniędzy. Cóż, siła wyższa, jest władzą… Pabianice miały wielką szansę. Nie skorzystały z niej – stwierdza poseł.

Dwa tygodnie temu, podczas oficjalnego startu kampanii wyborczej PiS w Pabianicach przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, Krzysztof Ciebiada zapowiedział, że wkrótce dowiemy się, kto ma szansę na geotermię. Dzisiaj wyjaśnia, że chodzi o Konstantynów Łódzki i dodaje, że bieżący rok upłynie na załatwianiu „papierologii”. Na jakim jest ona etapie? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do konstantynowskiego magistratu.

– Na podstawie umowy podpisanej z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w siedzibą w Krakowie uzupełniliśmy dokumentację do projektu robót geotermalnych otworu geotermalnego w Konstantynowie Łódzkim. Dokumenty te zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego w celu zaopiniowania. W przypadku uzyskania pozytywnej opinii będziemy mogli złożyć w najbliższym czasie wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (o sfinansowanie prac – przyp. red.) – mówił burmistrz Robert Jakubowski podczas ostatniej sesji rady miejskiej.

W opinii posła pierwszy odwiert miałby nastąpić wiosną przyszłego roku. Gdzie?

– Pod uwagę jest branych kilka lokalizacji – stwierdza krótko Krzysztof Ciebiada.

REKLAMA

10
Dodaj komentarz

1600
7 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
7 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pabnin

Jeżeli dojdzie do budowy to chyba prezydent sam zrezygnuje ze swojego stanowiska….

Giordano Bruno

W jednym z kolesiem należy się zgodzić. To naprawdę „małe dziecko”. Nawet bardzo małe. Tak malutkie, że go wcale nie widać. Jak to w przypadku każdej ciąży urojonej.

xyz

Jeżeli pan poseł przygotuje tak samo temat, jak w Pabianicach, to będzie, jak amen w pacierzu !

pabianiczanin

PO co nam geotermia i tania energia? My będziemy mieli… podwyżki za śmieci! : )))))) Jakie cudne miasto i władze!

xyz

Również dość spore podwyżki za energię elektryczną. Jakie cudne PiS !

Czytelnik

Dobry czarodziej po nieudanym triku zmienia repertuar. Jeśli ta geotermia się uda, to znaczyc będzie, że ten czarodziej ma naprawdę głowę na karku i doskonale wie co robi. Co jeśli Pan Ciebiada jednak dopnie swego i ośmieszy Pabianice? Nie każdy potrafi dostać się tak wysoko. Jak myślicie?

Giordano Bruno

Nie kpij, proszę. Ten człowiek nawet nie wygląda na takiego, który potrafiłby opracować jakiś trik.

Gośka

Prezydent nieugięty? A czy przypadkiem badania geologicznie nie wykluczyły geotermii w Pabianicach?

Pabnin

Jeżeli dobrze pamiętam, to miała być chyba gmina Pabianice.

:-)

On nie przestaje marzyć o tym wytrysku …