Strona główna Aktualności Geotermia w naszym powiecie? Poseł Ciebiada mówi, gdzie

Geotermia w naszym powiecie? Poseł Ciebiada mówi, gdzie

10
Geotermia bardzo blisko Pabianic? Widziałby ją chętnie Konstantynów Łódzki. Miasto podjęło już działania w tym kierunku. I zamierza je kontynuować. 

Burmistrzowi Robertowi Jakubowskiemu kibicuje kojarzony nieodłącznie z geotermią Krzysztof Ciebiada, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Równocześnie żal mu, że nie będzie jej u nas.

– To jest takie moje małe dziecko, które chciałem dopieścić w Pabianicach, ale niestety, pan prezydent jest nieugięty pod tym względem i nie chce rządowych pieniędzy. Cóż, siła wyższa, jest władzą… Pabianice miały wielką szansę. Nie skorzystały z niej – stwierdza poseł.

Dwa tygodnie temu, podczas oficjalnego startu kampanii wyborczej PiS w Pabianicach przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, Krzysztof Ciebiada zapowiedział, że wkrótce dowiemy się, kto ma szansę na geotermię. Dzisiaj wyjaśnia, że chodzi o Konstantynów Łódzki i dodaje, że bieżący rok upłynie na załatwianiu „papierologii”. Na jakim jest ona etapie? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do konstantynowskiego magistratu.

– Na podstawie umowy podpisanej z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w siedzibą w Krakowie uzupełniliśmy dokumentację do projektu robót geotermalnych otworu geotermalnego w Konstantynowie Łódzkim. Dokumenty te zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego w celu zaopiniowania. W przypadku uzyskania pozytywnej opinii będziemy mogli złożyć w najbliższym czasie wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (o sfinansowanie prac – przyp. red.) – mówił burmistrz Robert Jakubowski podczas ostatniej sesji rady miejskiej.

W opinii posła pierwszy odwiert miałby nastąpić wiosną przyszłego roku. Gdzie?

– Pod uwagę jest branych kilka lokalizacji – stwierdza krótko Krzysztof Ciebiada.

REKLAMA
Poprzedni artykułTędy dojedziemy do autostrady A2
Następny artykułPozbył się odpadów, wyrzucając je na pole. Nie pozostał bezkarny
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeżeli dojdzie do budowy to chyba prezydent sam zrezygnuje ze swojego stanowiska….

W jednym z kolesiem należy się zgodzić. To naprawdę „małe dziecko”. Nawet bardzo małe. Tak malutkie, że go wcale nie widać. Jak to w przypadku każdej ciąży urojonej.

Jeżeli pan poseł przygotuje tak samo temat, jak w Pabianicach, to będzie, jak amen w pacierzu !

PO co nam geotermia i tania energia? My będziemy mieli… podwyżki za śmieci! : )))))) Jakie cudne miasto i władze!

Również dość spore podwyżki za energię elektryczną. Jakie cudne PiS !

Dobry czarodziej po nieudanym triku zmienia repertuar. Jeśli ta geotermia się uda, to znaczyc będzie, że ten czarodziej ma naprawdę głowę na karku i doskonale wie co robi. Co jeśli Pan Ciebiada jednak dopnie swego i ośmieszy Pabianice? Nie każdy potrafi dostać się tak wysoko. Jak myślicie?

Nie kpij, proszę. Ten człowiek nawet nie wygląda na takiego, który potrafiłby opracować jakiś trik.

Prezydent nieugięty? A czy przypadkiem badania geologicznie nie wykluczyły geotermii w Pabianicach?

Jeżeli dobrze pamiętam, to miała być chyba gmina Pabianice.

On nie przestaje marzyć o tym wytrysku …