Strona główna Aktualności Z miasta Mackiewicz kolejny raz geotermii mówi „nie”

Mackiewicz kolejny raz geotermii mówi „nie”

5

Radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość przygotowali stanowisko ws. rozwoju geotermii.

W stanowisku rada miejska wzywa prezydenta do podjęcia działań zmierzających ku rozpoczęciu wykorzystywania odnawialnego źródła energii geotermalnej celem zapewnienia ogrzewania w ramach miejskiej sieci ciepłowniczej.

Radni z PiS przygotowali stanowisko z uwagi na alarmującą emisję szkodliwych substancji do powietrza.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz stanowczo odniósł się do propozycji i podtrzymał swoje zdanie w tej materii.
– Koszt inwestycji to około 80 mln złotych, a przy takich temperaturach sprawność geotermii jest bliska zeru. I tak całe miasto chodziłoby tylko i wyłącznie na spalaniu miału węglowego. W bieżącej kadencji wszystkie pieniądze wygospodarowane w Zakładzie Energetyki Cieplnej przekazywane są na modernizację spółki. Objęła ona m.in komin i jeden z kotłów na Konstantynowskiej – tłumaczył prezydent.

Grzegorz Mackiewicz wyliczył również działania mające na celu zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Jest to m.in. projekt termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, który ma na celu zmniejszenie spalania węgla w kotłowniach szkolnych. Drugi temat to projekt komunikacyjny, w ramach którego zakupionych zostanie 18 niskoemisyjnych autobusów hybrydowych.

Radni z nowego klubu Koalicyjny Klub Radnych Pabianice (WIĘCEJ O KLUBIE) zagłosowali za odrzuceniem stanowiska przygotowanego przez PiS.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Panie Prezydencie .pis jak takie mądre to niech się zajmie domami prywatnymi

Czemu geotermii nie realizuje Ciebiada w Ksawerowie u siebie? Umówcie wy się lepiej u senatora i niech o program na wymianę pieców Kafka odblokuje w WWie!

O przepraszam. Napisałem praktycznie o tym samym nie czytając twojego posta. Pozdrawiam.

„szkolnych kotłowni” … czy pan prezydent ma jakiekolwiek pojęcie w tym temacie … ? Ile szkół dziś ma własną kotłownię węglową ? …

Panie Ciebiada. Jest Pan z Ksawerowa czy Pabianic. Jeśli z Ksawerowa i ma Pan tutaj problemy z geotermą, to proszę program ten realizować w Ksawerowie.
Pański szef włada Polską. Gdzie jest problem??????