Strona główna Nie przegap Tędy dojedziemy do autostrady A2

Tędy dojedziemy do autostrady A2

2
Widok znad osiedla Dąbrowa w Konstantynowie
Wkrótce minie rok od podpisania umowy na budowę pierwszego odcinka trasy S14 pomiędzy węzłem Łódź Lublinek a Teofilów. Widać już postęp prac a drogowcy na wybudowanie drogi mają 32 miesiące od podpisania umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

Na budowany odcinek zjedziemy w okolicy nieszczęsnego zakrętu w Szynkielewie, gdzie doszło już do kilkunastu wypadków i kolizji. Później droga będzie wiodła przez Konstantynów Łódzki w stronę Aleksandrowa Łódzkiego. Pierwszy odcinek o długości 12 kilometrów skończy się na węźle Teofilów. Na kolejny, ten łączący z autostradą, będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Umowa została podpisana dopiero w ubiegłym miesiącu.

Widok znad osiedla Dąbrowa w Konstantynowie

Wykonawcą pierwszego odcinka jest konsorcjum firm Budimex – Strabag, które zaprojektuje i wybuduje trasę za 561,8 mln złotych. Drugi odcinek będzie kosztował 724 mln zł.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W projekcie S14 brakuje mi tylko dedykowanego zjazdu pod terminal lotniska. Obecnie trzeba się przeciskać przez całe miasto (do A1/A2/S8) dziurawymi drogami.

Biorąc pod uwagę ilość kilometrów autostrad oddanych do użytku przez obecną władzę sugeruję ścisnąć co jest do ściśnięcia i poczekać lat kilka (naście)na przejazd…………………plusy mają swoje interakcje.