Strona główna Aktualności Biznes Fabryka Wełny rozwija skrzydło

Fabryka Wełny rozwija skrzydło

2
Wstępna wizualizacja planowanego skrzydła

Na terenie dawnych zakładów Pamotex stanie nowe skrzydło hotelu Fabryka Wełny. Z obecnie działającą częścią nowy budynek połączony będzie szklanym łącznikiem przechodzącym nad ul. Lipową. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2020 roku. 

Hotel Fabryka Wełny chce w większym stopniu wykorzystać swój potencjał, który ograniczony jest ilością miejsc noclegowych. Z usług pabianickiego kompleksu konferencyjno-hotelowego korzystają znane polskie i zagraniczne firmy. Jest jednak problem.

– Korzystamy z położenia i świetnego skomunikowania Pabianic z resztą kraju. Nie jesteśmy jednak w stanie obsłużyć więcej niż 120 gości hotelowych na raz, a zaplecze konferencyjno-bankietowe, którym dysponujemy, pozwala organizować wydarzenia dla dużo większej ilości osób. Stąd decyzja o budowie dodatkowej części kompleksu – wyjaśnia Tomasz Jasiński, prezes spółki Aflopa Nieruchomości.

Jest już gotowa dokumentacja budowlana, a w grudniu do starostwa powiatowego wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

– Jesteśmy w trakcie tworzenia dokumentacji wykonawczej – wyjaśnia prezes.

Spółka jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane powinny zacząć się na przełomie marca i kwietnia 2019 roku. Budowa ma potrwać 17-18 miesięcy.

Hotel stanie wzdłuż parkingu obecnego hotelu na tyłach starej fabryki usytuowanej przy ul. Zamkowej 4. Od zachodniej strony połączony będzie szklanym foyer z powstającą Fabryką Kultury (WIĘCEJ O TYM MIEJSCU), od wschodniej szklanym przejściem nad ul. Lipową z istniejącym hotelem.

Szklany łącznik między budynkami

W nowym, trzykondygnacyjnym budynku planowanych jest 68 pokoi, głównie dwuosobowych. Na parterze mają powstać trzy sale konferencyjne. Nowe skrzydło będzie miało taką samą kategoryzację czterech gwiazdek. Goście skorzystają z istniejących już restauracji Przędzalnia i Wzorcownia. Inwestycja realizowana będzie ze środków własnych spółki.

To kolejny obiekt budowany przez spółkę Aflopa Nieruchomości należąca do rodziny Furmanów. W portfolio firmy jest Fabryka Wełny, odrestaurowana wozownia przekształcona na nowoczesny biurowiec przy ul. Żeromskiego (ZOBACZ INWESTYCJĘ), ekskluzywny apartamentowiec w Jastarni (ZOBACZ INWESTYCJĘ).
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szanowna władzo ,proszę się uczyć jak inwestować i zarabiać ,a nie szukać pieniędzy w nierentowny stary tramwaj !!!
Widać że można zarobić jak się pomyśli ,ale widać że niektórzy wolą być upartym ,gruntu nie sprzedać lub wystawić taką cenę że nikt nie kupi .

Brawo po raz kolejny dla Pana Furmana ,aby wszyscy byli takimi patriotami i potrafią inwestować w nasze Pabianice .

Czy ktoś może mi powiedzieć / pokazać jak się mają prawa własności ulicy Lipowej? Nie przeszkadza mi absolutnie przejęcie / administrowanie tą ulicą przez konsorcjum Furmanów, ale może w zamian tak bardzo wyczekiwana hala sportowa dla miasta? – To raptem dwie reklamy mniej w TV…