Strona główna Styl życia Dzwoni numer, którego nie znasz? Sprawdź go w internecie

Dzwoni numer, którego nie znasz? Sprawdź go w internecie

0

Prawie każdy z nas niemal każdego dnia korzysta z telefonu. Za pośrednictwem nowoczesnych urządzeń kontaktujemy się z bliskimi, robimy zakupy, publikujemy zdjęcia, dzwonimy czy pracujemy. Tak ogromne możliwości przyciągają jednak zupełnie nowe zagrożenia, z którymi muszą sobie radzić posiadacze urządzeń telekomunikacyjnych. Wszystko może się zacząć niewinnie – od zwykłego połączenia z nieznanego numeru. Nic więc dziwnego, że sporo osób stara się sprawdzać takie identyfikatory w sieci – gdzie sprawdzać numery?

Nieznane numery – bolączka naszych czasów

Chyba każdemu z nas przynajmniej raz zdarzyła się sytuacja, w której próbował się z nami skontaktować nieznany numer. Takie przypadki opisuje chociażby serwis https://infonumer.pl. Tego rodzaju połączenia budzą w wielu osobach – uzasadniony zresztą – niepokój. Niemal codziennie w mediach i internecie słyszymy o próbach naciągnięć czy wyłudzeń. Oszuści są dzisiaj wyjątkowo sprytni i potrafią podszyć się pod przedstawiciela banki czy nawet bliską nam osobę. W ich arsenale znajdziemy także zaawansowane techniki negocjacyjne, które mają osłabić naszą czujność i odbić wszelkie obiekcje. Nic więc dziwnego, że nikt tak naprawdę nie może się czuć w stu procentach bezpieczny. Czy jednak każdy nieznany numer musi nam się od razu kojarzyć z bezpośrednim niebezpieczeństwem? Okazuje się, że takie połączenie może pochodzić od znanej nam osoby lub realnego przedstawiciela firmy, z której usług aktualnie korzystamy. Idealnym rozwiązaniem byłaby więc możliwość sprawdzenia, do kogo należy dany numer telefonu i okazuje się, że dziś w wielu przypadkach jest to możliwe.

Gdzie szukać opinii i komentarzy dotyczących konkretnego numeru telefonu?

Tysiące użytkowników codziennie wyszukują w sieci numery, które próbowały się z nimi skontaktować. Jednym z najczęściej wyszukiwanych w naszym kraju jest 223263300. W pierwszej kolejności warto zajrzeć do wyszukiwarki, która podpowie nam, czy dany numer jest podany na stronie internetowej jakiejś firmy, instytucji czy osoby prywatnej. W innych przypadkach wyszukiwarka najprawdopodobniej pokaże nam w wynikach serwisy, które są swego rodzaju bazami danych. Najczęściej zapewniają one dostęp do zbioru komentarzy, ocen i opinii innych użytkowników sieci, które pozwolą nam rozstrzygnąć, czy dany numer jest bezpieczny – te potencjalnie groźne warto natomiast zablokować czy dodać na czarną listę. Warto pamiętać, że takie serwisy bardzo często działają w oparciu o opłatę (jednorazową lub subskrypcyjną). Więcej informacji na ten temat uzyskać można pod adresem infonumer.pl.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments