Radni PiS zareagowali ws. zdjęć, które starosta umieścił na jednym z portali społecznościowych. 

26 listopada przez Łódź przeszedł marsz zwolenników prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej. Na czele z marszałkiem województwa łódzkiego Witoldem Stępniem, starostą Krzysztofem Haburą i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Pabianickiego, Arkadiuszem Jaksą. Na tym samym zdjęciu zaważymy również prezydenta Pabianic, Grzegorza Mackiewicza i burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza, sekretarza Miasta Pabianic, Pawła Rózgę oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Pabianicach, Krzysztofa Rąkowskiego i prezesa MZK Pabianice, Jarosława Haburę.

Okazanie wsparcia dla prezydent z tego samego ugrupowania pewnie przeszłoby bez echa, gdyby nie fakt, że delegacja ze starostwa podczas pochodu niosła transparent „#MuremZaHanką – Powiat Pabianicki”.

– Któż dał prawo panu staroście, aby bez zgody wszystkich mieszkańców powiatu wystąpić z taką deklaracją? – pytał Włodzimierz Stanek, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość w imieniu radnych z klubu PiS. – Jest to jawne zakłamywanie rzeczywistości.

Radni PiS zaprotestowali przeciwko tego rodzaju deklaracjom, twierdząc iż nie wyrażają one wcale woli większości mieszkańców naszego powiatu. Jak się okazuje, starosta miał na myśli kompletnie co innego.

– Wziąłem udział w pochodzie jako osoba fizyczna, a nie starosta. Zarówno ja jak i radni byliśmy na marszu jako mieszkańcy powiatu – wyjaśnił Krzysztof Habura. – Takie banery często pojawiają się na różnego rodzaju manifestacjach i służą tylko pokazaniu skąd pochodzą osoby je niosące.

Hasło #MuremZaHanką pojawiło się również wśród radnych Rady Miejskiej w Pabianicach (WIĘCEJ). Jak na razie, członkowie klubu PiS w RM nie wyrazili obiekcji w tej sprawie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przekłamywanie rzeczywistości to jest norma wśród dziłaczy BSR oraz PO

Panie Stanek a czy przeprowadził Pan rzetelne badania skoro twierdzi Pan, że większość mieszkańców nie broni Prezydent Zdanowskiej?

Ile haburek płaci za hejt ? … Byłeś już w kasie ?

Iwona a Tobie ile płaci Ciebiada? Płaci przed czy po? 🙂

Ale bronią koryta, teraz widać kto z kim, ale że nasz Prezydent tam się znalazł dziwne przecież bezpartyjny.

a to było w godzinach pracy, czy radni wzieli urlopy. a nie pewnie nadgodziny odbierali 😉

Mackiewicz, Rózga, Habura Jaruś (wiadomo, rodzinka się wspiera) i reszta wierchuszki BSR-KC PO…. Od lat to samo towarzycho, no i jest jak jest. Nie macie ludzie tego dość????? Nie stać nas na zmianę tych ludzi?????????????????????

Panie Stanek i reszta Obywateli Radnych PiS RM Pabianice ? Czy Wy jesteście normalni ? Chyba zbyt lekka zima już Wam jednak mózgi oziębiła. Nie macie poważniejszych spraw, w tym swoim Klubie do roboty, niż zajmowanie się takimi drobiazgami ? Jest tyle ważnych spraw, a Wy ciągle, tylko głupoty ! To Starosta Habura, może miał referendum przeprowadzić, czy może iść z takim banerem ? Totalny obłęd w tym Waszym Towarzystwie Wzajemnej Adoracji. I też nie wypowiadajcie się za większość mieszkańców, bo nikt Was do tego nie upoważnił. Mam propozycję : mianować K.C. – wzorem Z.Z. – jednocześnie Prezydentem Miasta i… Czytaj więcej »

zapomnieli dodac ci co tak murem z hanka o jej synusiu co po 2 dniach opadach sniegu zarobil 1,2 mln zl, ale o tym cisza w mediach, dobrze ze sa fejsbuki

Biedne platfusy….BSR (Brońmy Stołków Razem), oj bronią, ale To wasz KONIEC, he, he

Tak mocno kotwica ugrzęzła w mule przez 8 lat i tak wiele jest do stracenia, że tonący brzytwy się chwyta…

Jestem mieszkańcem powiatu i moje hasło to Hanka za murem… sieradzkim.