Strona główna Sport Piłka nożna PTC bez trenera

PTC bez trenera

1

Tomasz Stolarczyk nie jest już trenerem piłkarzy PTC Pabianice.

Powodem zwolnienia była kiepska postawa „fioletowych” jesienią tego sezonu. Zespół, który utrzymał trzon i dobrze prezentował się w sparingach miał, o czym nieśmiało mówiono przed sezonem, walczyć na 110-lecie klubu o miejsce na podium. Tymczasem jesień PTC zakończyło na 9. miejscu z zaledwie 20 punktami zdobytymi w 15 meczach.

– Postawiliśmy sobie cele przed sezonem, co najmniej trzecie miejsce w tabeli. Nie udało się, dlatego rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron – powiedział Dariusz Kopa, kierownik drużyny.

Ciężko winić za słabe wyniki w tym sezonie wyłącznie trenera. „Fioletowi” dobrze rozpoczęli rozgrywki i do połowy rundy plasowali się w ścisłej czołówce. W drugiej części jesieni złapali jednak wyraźną zadyszkę. Nie bez znaczenia był tu fakt, iż część zawodników po prostu przerwała treningi, inni doznali kontuzji i kadra uległa drastycznemu skurczeniu. Zaczęło się łatanie dziur, co musiało odbić się na wynikach.

Ten zaledwie 27-letni szkoleniowiec pracował z dorosłą drużyną PTC od końca maja 2014 roku. Debiutował jako tymczasowy trener w przegranym 0:1 meczu z Zawiszą II Rzgów, po tym jak w niezbyt eleganckich okolicznościach z funkcji tej zrezygnował Paweł Siek.

W kolejnych meczach było już jednak zdecydowanie lepiej. Piłkarze PTC w ostatnich 5 meczach sezonu 2013/14 pod jego wodzą zdobyli 12 z 15 możliwych punktów przegrywając jedynie z Termami Uniejów. Dzięki czemu sezon zakończyli na wysokim 4. miejscu w tabeli mając tyle samo punktów co 3. Stal Głowno.

Zarząd klubu mając na uwadze te obiecujące wyniki z końca sezonu postanowił, iż ówczesny trener juniorów i tymczasowy trener seniorów na stałe będzie zajmował się dorosłą drużyną. W kolejnym sezonie 2014/15, w którym Stolarczyk prowadził drużynę potwierdziła ona spore aspiracje zajmując 6. miejsce, tuż za bezpośrednią grupą zespołów walczących o awans.

W sumie Tomasz Stolarczyk prowadził drużynę seniorów PTC w 51 meczach odnosząc 22 zwycięstwa, notując 8 remisów i ponosząc 21 porażek. Wcześniej był przy Sempołowskiej trenerem rocznika 1997/98 z którym m.in. awansował do ligi wojewódzkiej, a swoją przygodę z trenerką zaczynał jako trener rocznika 1999/00 tego klubu. W międzyczasie był także asystentem Zdzisława Leszczyńskiego w GLKS-ie Dłutów.

Póki co personalia nowego szkoleniowca PTC nie są znane. Wiadomo, że poznamy go przed wznowieniem treningów, bo pod jego wodzą „fioletowi” mają rozpocząć zimowe przygotowania do rundy wiosennej.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułSiostry (M)akurat na zwycięstwo
Następny artykułDychto ostro o Platformie Obywatelskiej
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Benitez!! Długo w Realu nie posiedzi.