Strona główna Aktualności Komunikacja Dwa Solarisy i cztery MAN-y na sprzedaż

Dwa Solarisy i cztery MAN-y na sprzedaż

2
Solaris o numerze bocznym 721 nie znalazł kupca...
Nowe autobusy hybrydowe znacznie odmłodziły tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Pabianicach, pozwalając na wycofywanie z użytkowania najbardziej wyeksploatowanych pojazdów. Spółka sprzedaje kolejne.  

Po tym, jak znalazł się nabywca na 23-letnie MAN-y (zostały już przez niego zabrane), tym razem wystawiono w przetargu m.in. dwa Solarisy Urbino. Na liczniku jednego jest 735 tysięcy kilometrów, drugi przejechał ich 637 tysięcy. Cena wywoławcza jest taka sama i wynosi 35 tys. zł za sztukę.

– Obydwa wyprodukowano w 2005 roku i, nie licząc nowych hybryd, są najstarsze spośród wszystkich naszych Solarisów. Mamy jeszcze pięć dziewięcioletnich i dziewięć jedenastoletnich – wyjaśnia Jarosław Habura, prezes MZK.

Trwają też poszukiwania chętnych do kupna czterech MAN-ów z 2003 roku, młodszych o siedem lat od tych, których spółka właśnie się pozbyła i z mniejszymi przebiegami, bo od 799 tysięcy do 828 tysięcy kilometrów. Za każdy taki autobus chciałaby dostać 25 tys. zł.

Zainteresowani Solarisami mogą składać swoje oferty do 15 lipca (do godz. 10.00) w siedzibie MZK przy ul. Lutomierskiej 48, termin na MAN-y upływa 12 lipca. Wszystkie pojazdy można oglądać pod powyższym adresem w godz. 7.00 – 14.00.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
2 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz

Drogo.. tamte poszly w cenie zlomu i ktos zarobil sobie 🙂

Radek

„Obydwa wyprodukowano w 2005 roku i, nie licząc nowych hybryd, są najstarsze spośród wszystkich naszych Solarisów.” – a licząc nowe hybrydy już nie są najstarsze?