Utalentowane, niepełnosprawne zawodniczki z Pabianic potrzebują pieniędzy na udział w Mistrzostwach Świata w Parabadmintonie. Do końca zbiórki zostały tylko 4 dni. 

– Jesteśmy dziewczynami niepełnosprawnymi. Obie mamy genetyczną chorobę – achondroplazję, po prostu jesteśmy nieduże. Mimo niskiego wzrostu mamy wielkie serca, marzenia i cele. Obie kochamy sport i trenujemy parabadmintona. Naszym marzeniem jest wyjazd na Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie w Korei, w listopadzie – tak o sobie na stronie pomagam.zrzutka.pl opowiadają zawodniczki.

14-letnie zawodniczki (Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel) chorują od urodzenia na achondroplazję (karłowatość, niskorosłość).

Pabianiczanki zakwalifikowały się na MŚ w Korei. Warto podkreślić, że tworzą pierwszy w Polsce debel kobiet klasy SS6 (zawodnicy niskiego wzrostu, limitem wzrostu jest: dla kobiet: 1,37 m, dla mężczyzn 1,45 m).

W dążeniu do sportowych marzeń i celów, nastolatki wspiera Fundacja Move Now, która prowadzi klub sportowy „Badminton dla wszystkich”.

Na wyjazd Darii i Oliwii oraz jednego opiekuna-trenera do Korei, potrzebna jest kwota minimum 28 000 zł. Na koszty wyjazdu i przygotowania składają się m.in.: bilety samolotowe, noclegi i wyżywienie, wpisowe na turniej, sprzęt (rakiety, lotki), jednakowe koszulki i bluzy (z nazwiskami i napisem „Poland”), plecaki, maści i odżywki.

Zbiórka potrwa jeszcze 4 dni. Jeśli chcecie wesprzeć młode sportsmenki, wystarczy zrobić przelew za pośrednictwem strony pomagam.zrzutka.pl.

https://pomagam.zrzutka.pl/mamy-wielkie-serca-w-malych-cialach

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments