Strona główna Sport Piłka nożna Dobrzynka Reserves umacnia się na podium

Dobrzynka Reserves umacnia się na podium

2

Cztery dni, trzy mecze, dwie wygrane to ubiegłotygodniowy bilans Dobrzynki Reserves, która umocniła się na 3. miejscu w tabeli.

Hitem tygodnia miał być mecz dwóch drużyn naszpikowanych „ligowcami” grającymi w lokalnych klubach, ale spotkanie Szybcy i Wściekli – Nowa Wieś nie odbyło się, gdyż z uwagi na święta Orlik przy SP 3 był nieczynny.

W efekcie najciekawiej zapowiadającym się meczem było starcie bezpośredniego zaplecza czołówki – 3. w tabeli Dobrzynki Reserves z 4. Allmedem. Był to jednocześnie rewanż za poprzedni mecz, w którym Reserves triumfowało 14:9.

Obie ekipy przystąpiły jednak do meczu w okrojonych składach z zaledwie jedną „zmianą”. Od początku spotkanie było wyrównane, a inicjatywę miała Dobrzynka. Do przerwy prowadziła ona 4:3. Po przerwie znów przycisnęli Reserves i prowadzili 7:4. Wtedy do szaleńczych ataków rzucił się Allmed najpierw doprowadzając do remisu po 7, a w końcówce kapitalnymi kontratakami wychodząc na prowadzenie i ostatecznie to oni wygrali emocjonujące starcie 10:7.

Taki wynik mocno zmobilizował Reserves, którzy w ciągu trzech kolejnych dni rozegrali dwa mecze i umocnili się na ligowym podium. Najpierw pewnie 18:6 (11:3 do przerwy) pokonali zawsze groźnych Ulicznych Terrorystów z byłymi piłkarzami Włókniarza w składzie m.in. Przemysławem Rosińskim, Bartoszem Sendalem i Kamilem Kubiakiem. W lany poniedziałek zaś zmiażdżyli czerwoną latarnię ligi – Gypsy Brothers 16:0, nie pozwalając rywalom na absolutnie nic. Dobry debiut w drużynie zanotował stoper Paweł Pik, który dotychczas grał w ciągle aktualnym mistrzu Pabianic – Saluto Alcoholico, wprowadzając sporo spokoju w szeregi obronne.

Allmed – Dobrzynka Reserves 10:7

Bramki dla Dobrzynki: Mateusz Pietras 3, Piotr Somorowski 3, Konrad Kaczmarek.

Zawodnicy meczu: Łukasz Karwowski – Piotr Somorowski.

Allmed: Tomasz Tokarczyk, Łukasz Karwowski, Dawid Lewiński, Bartosz Rzeszewski, Łukasz Biskupski, Robert Jaskólski, Krzysztof Kacprzak.

Reserves: Kuba Tomaszewski, Konrad Kaczmarek, Mateusz Pietras, Kordian Suchanek, Piotr Somorowski, Rafał Jezierski, Adrian Włodarczewski, Adrian Pędziwiatr.

Uliczni Terroryści – Dobrzynka Reserves 6:18

Bramki dla Dobrzynki: Mateusz Pietras 5, Szymon Ziółkowski 4, Damian Hauk 3, Patryk Bartos 2, Konrad Kaczmarek 2, Paweł Pik 1, Piotr Somorowski 1.

Reserves:  Mateusz Pietras, Szymon Ziółkowski, Damian Hauk, Patryk Bartos, Konrad Kaczmarek, Paweł Pik, Piotr Somorowski, Rafał Jezierski, Kuba Tomaszewski.

Dobrzynka Reserves – Gypsy Brothers 16:0

Bramki: Szymon Ziółkowski 4, Mateusz Pietras 3, Patryk Bartos 2, Damian Hauk 2, Konrad Kaczmarek 2, Paweł Pik 1, Kordian Suchanek 1, Kuba Tomaszewski 1.

Zawodnicy meczu: Rafał Jezierski – Jarosław Morawiec.

Dobrzynka: Szymon Ziółkowski, Mateusz Pietras, Patryk Bartos, Damian Hauk, Paweł Pik, Kordian Suchanek, Kuba Tomaszewski, Rafał Jezierski.

Gypsy: Daniel Cygan, Jarosław Gonera, Jarosław Morawiec, Paweł Pawłowski, Adam Piesik, Artur Sikorski, Hubert Tokarczyk, Mateusz Witoński, Adam Ścibór.

Do gry po dłuższej przerwie powróciło także U&P United, ale pomimo licznej 15-17 osobowej kadry na meczach nie był to powrót zbyt udany. Najpierw szczęśliwie pokonali 12:9 grającą w bardzo okrojonym składzie Dobrzynkę Pabianice, która do przerwy prowadziła 4:3, a po przerwie nawet 7:4, by ostatecznie w końcówce opaść z sił i przegrać 9:12.

Na Spartę to już nie wystarczyło. W tym meczu od początku obie ekipy szły „łeb w łeb”. Pod koniec pierwszej połowy dzięki rajdom i bramkom Artura Gilewicza Sparta wysunęła się na prowadzenie 3:1. Od początku drugiej połowy UP ruszyło do frontalnych ataków dzięki czemu odrobiła straty i było 4:4. Kolejne świetne akcje dla Sparty przeprowadzili jednak Artur Gilewicz oraz Bartosz Berner dzięki czemu Sparta znowu prowadziła 6:4. Frontalny atak UP na bramkę broniącego awaryjnie Adriana Nikla nie przyniósł jednak rezultatów, a gwóźdź do trumny wbił po solowej akcji i pięknym strzale Bartosz Berner i mecz zakończył się wynikiem 7:4 dla Sparty.

U&P United – Dobrzynka Pabianice 12:9

Bramki dla Dobrzynki: Damian Kitta 4, Mateusz Królik 2, Michał Włodarczyk 1, Igor Pietrzak 1.

Zawodnicy meczu: Mateusz Cygan – Mateusz Kozłowski.

UP: Kamil Andrzejczyk, Bartłomiej Bartoszewski, Szymon Choiński, Mateusz Cygan, Kamil Joachim, Tomasz Matusiak, Adrian Krysiak, Kamil Maciejewski, Rafał Majer, Damian Rikszajd,  Michał Rutkowski, Marcin Rykała, Mateusz Sałaciński, Łukasz Wiśniewski, Mariusz Wiśniewski.

Dobrzynka: Damian Kitta, Mateusz Królik, Michał Włodarczyk, Mateusz Kozłowski, Patryk Ostrowski, Igor Pietrzak, Michał Łakomy.

U&P United – Sparta Pabianice 4:7

Bramki dla UP: Mariusz Wiśniewski 2, Adrian Krysiak, Łukasz Wiśniewski.

Zawodnicy meczu: Damian Rikszajd – Bartosz Berner.

UP: Mariusz Wiśniewski, Adrian Krysiak, Łukasz Wiśniewski, Kamil Andrzejczyk, Mateusz Cygan, Maciej Fuksa, Patryk Grzelak, Tomasz Matusiak, Kamil Maciejewski, Rafał Majer, Damian Rikszajd, Rafał Rikszajd, Michał Rutkowski, Marcin Rykała, Mateusz Sałaciński.

Sparta: Robert Antoniak, Bartosz Berner, Maciej Dryński, Artur Gilewicz, Damian Leśniak, Marcin Musiał, Adrian Nikiel, Rafał Nikiel, Grzegorz Sokołowski.

Ciekawie było także w 2. lidze, gdzie wicelider tabeli – BoarTeam mierzył się z mieszającym szyki faworytom WhiteDevils. Faworyt jednak nie zawiódł i wygrał 13:7. Do zwycięstwa poprowadził ich Daniel Dudziński – autor 8 bramek, po drugiej stronie próbował odpowiedzieć Tomasz Ratajczyk (6 goli), ale brakło wsparcia partnerów.

BoarTeam – WhiteDevils 13:7

Bramki: Daniel Dudziński 8, Mateusz Ciekański 3, Łukasz Grabowski 1, Maciej Zakrzewski 1 – Tomasz Ratajczyk 6, Łukasz Krotowski 1.

Zawodnicy meczu: Mateusz Ciekański – Aleksander Wójtowicz.

Boar: Daniel Dudziński, Mateusz Ciekański, Łukasz Grabowski, Maciej Zakrzewski, Szymon Frankowski, Adrian Kossakowski, Michał Ladra, Patryk Mendak, Dawid Szenrok, Jakub Szymczak, Krzysztof Woźniak.

White:Tomasz Ratajczyk, Łukasz Krotowski, Mateusz Jaros, Tomasz Kacperski, Marcin Krawczyk, Mariusz Nikiel, Adam Wartalski, Michał Wiśniewski.

Pozostałe wyniki:

2. liga:

Łasice FC – WhiteDevils 12:2

Bramki: Adrian Merecz 5, Adam Bielawski 3, Adrian Mazurek 2, Patryk Chmielewski, Sebastian Mamełka 1 – Tomasz Ratajczyk 1, Mateusz Jaros 1.

Zawodnicy meczu: Rafał Pasiński – Michał Wiśniewski

Łasice: Adrian Merecz, Adam Bielawski, Adrian Mazurek, Patryk Chmielewski, Sebastian Mamełka, Bartosz Fronckowski, Arkadiusz Kaleta, Marcin Pluciński, Konrad Stanisławski.

White: Mateusz Jaros, Tomasz Ratajczyk, Damian Czarnecki, Tomasz Kacperski, Damian Kowalczyk, Łukasz Krotowski, Mariusz Nikiel, Michał Wiśniewski, Aleksander Wójtowicz

Errea Pabianice – Feel the Rush 15:9

Bramki: Przemysław Biegajło 7, Maciej Niciński 3, Marcin Biegajło 2, Adrian Ciszek 2, Aleksander Witkowski – Sebastian Synowski 4, Szymon Sosin 2, Daniel Kluch, Sebastian Nowak, Daniel Sobczak.

Zawodnicy meczu: Adrian Ciszek – Daniel Sobczak.

Errea: Przemysław Biegajło, Maciej Niciński, Marcin Biegajło, Adrian Ciszek, Aleksander Witkowski, Wiktor Błoch, Roman Dyguła, Damian Sieroń.

Feel: Sebastian Synowski, Szymon Sosin, Daniel Kluch, Sebastian Nowak, Daniel Sobczak, Wojciech Ruszer, Bartosz Stasiak, Tomasz Szewczyk, Mateusz Szpetkowski.

3. liga:

One Eagle – Bombatyka 6:4

Bramki: Łukasz Barys 2, Bartosz Górski, Wiktor Kosecki, Krzysztof Kurczowa, Bartosz Piechota – Adam Błaszczyk, Artur Świercz po 2.

Zawodnicy meczu: Bartosz Piechota – Dominik Raduch.

One: Bartosz Piechota, Bartosz Górski, Patryk Wierzbicki, Łukasz Barys, Paweł Kania, Piotr Cieślik, Piotr Włodarczyk, Mateusz Pokora, Krzysztof Tworek, Krzysztof Kurczowa, Wiktor Kosecki.

Bombatyka: Michał Brzękowski, Adam Błaszczyk, Dawid Owczarek, Dominik Raduch, Kamil Brzękowski, Adam Wolniak, Łukasz Wolak, Adrian Wlazłowski, Artur Świercz.