Strona główna Aktualności Z miasta Ćwierć miliona na jeden projekt. Jutro rusza budżet obywatelski

Ćwierć miliona na jeden projekt. Jutro rusza budżet obywatelski

6
Masz pomysł, co należy zmienić w Pabianicach? Zgłoś swój projekt do budżetu obywatelskiego. Od jutra urzędnicy czekają na propozycje. 

Tegoroczna edycja jest już piątą. Kwota, jaką przeznaczono do rozdysponowania przez mieszkańców pozostała taka sama – to 1 milion złotych. Są jednak ważne zmiany.

– Pierwsza polega na zwiększeniu wartości pojedynczego projektu. Dotychczas nie mogła ona przekraczać 200 tys. zł, teraz ta kwota została podwyższona do 250 tys. zł – wyjaśnia Iga Gajzler, pracownica wydziału spraw społecznych i gospodarczych w magistracie.

Co istotne, wraca wymóg, który obowiązywał w trzech pierwszych edycjach budżetu obywatelskiego, czyli lista poparcia dla projektu. Mieszkaniec, który chce taki zgłosić, musi mieć pod nim co najmniej dwadzieścia podpisów (imię, nazwisko i miejsce zamieszkania).

Jedna osoba może przedstawić tylko jedną propozycję – to kolejna nowa zasada budżetu obywatelskiego (wcześniej dopuszczalne były trzy). Jeśli chodzi o głosowanie, będzie można w nim poprzeć od jednego do trzech projektów.

Na zgłoszenia są cztery tygodnie – od jutra do 22 sierpnia. Można to zrobić drogą internetową (formularze z załącznikami są dostępne na stronie internetowej magistratu) lub w wydziale spraw społecznych i gospodarczych przy ulicy Narutowicza 33. Później projekty zostaną poddane ocenie. Głosowanie potrwa od 1 do 14 października, a do 18 – ogłoszenie wyników.

REKLAMA
Poprzedni artykułUlica Waltera Jankego: zmiany dla kierowców stają się faktem
Następny artykułNajpierw było wspólne picie, potem kradzież
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pytanie. Czy redakcja może przedstawić ile zadań zostało wykonanych z poszczególnych edycji BO?

Mój projekt to: „Zmniejszenie liczby radnych od następnej kadencji do trzech osób” Uzasadnienie : Nowy Jork ma ich 51, LA 15. To wielomilionowe metropolie. A Pabianice ilu mają mieszkańców? Nieparzyste ilość byłaby wsam raz. O korzyściach nie będę pisał. Zna ktoś jakieś minusy takiego pomysłu? Merytoryczne argumenty poproszę.

Ja proponuję stworzyć Strefę Relaksu na rogu Zamkowej i Kilińskiego

Pytanie do Pana Prezydenta.
Co się stało z projektem tężni na bulwarach ?? I gdzie są pieniążki z tego BO???

A może reaktywacja basenu na PTC?!😯
Może w 2 lata by się udało?

Dobry pomysł ale wątpię czy wystarczy te 250 tys.