Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Ciekawe urządzenia do ćwiczeń

Ciekawe urządzenia do ćwiczeń

1

Jeśli chcesz rozpocząć ćwiczenia, ale z jakiegoś powodu nie możesz regularnie trenować w siłowni, nic straconego. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest trening w domu. Coraz więcej osób organizuje sobie małe siłownie we własnym mieszkaniu. Aby zacząć ćwiczenia wystarczy jedynie wybrać odpowiedni sprzęt w sklepie sportowym.

 

TRX

TRX to urządzenie genialne w swojej prostocie. Składa się ono jedynie z linek, uchwytów i karabińczyków. TRX cieszy się coraz większą popularnością, korzystają z niego między innymi znani aktorzy, żołnierze oraz profesjonalni sportowcy. Zaletą tego urządzenia jest to, że wykorzystuje ono masę ciała osoby ćwiczącej oraz siłę ciążenia. Jest to tak zwany „trening w zawieszeniu”.

TRX może być umieszczony w każdym pomieszczeniu, należy go jednak zamocować na uchwycie, który utrzyma ciężar ciała. Z pomocą tego urządzania można wykonać bardzo dużą liczbę ćwiczeń. W internecie znajduje się ogromna ilość różnego rodzaju programów treningowych, pozwalających wzmocnić praktycznie wszystkie grupy mięśni.

Unikalną cechą TRX jest to, że daje on możliwość wzmocnienia mięśni stabilizujących, które najczęściej są pomijane w czasie normalnych ćwiczeń.

Kattlebell

Kattlebell jest klasycznym urządzaniem do ćwiczeń, które w ostatnich latach zostało trochę zapomniane. Teraz jednak ponownie wraca do łask. Jest to nic innego jak duży żeliwny odważnik z masywnym uchwytem. Najnowsze modele są pokryte tworzywem sztucznym, by chronić podłogę przed zarysowaniem.

Kattlebell jest prostym, lecz bardzo przydatnym urządzeniem. Z jego pomocą można wykonać trening praktycznie wszystkich grup mięśni. Ćwiczenia z wykorzystaniem tego dużego odważnika poprawiają siłę i wytrzymałość. Kattlebell przez wiele osób jest stosowany w czasie treningu zamiast klasycznej sztangi – z dobrym rezultatem.

Uchwyt do pompek

Pompki są chyba najbardziej popularnym ćwiczeniem. Dzięki nim można wzmocnić i kształtować mięśnie górnej części ciała oraz brzucha. Jednak każdy kto systematycznie wykonuje popki wie jak to ćwiczenie mocno nadwyręża nadgarstki. W celu uniknięcia kontuzji warto zaopatrzyć się w uchwyty do pompek, które zwiększają zakres ruchu oraz poprawiają siłę przedramion. To nieskomplikowane urządzenie idealnie nadaje się do domowej siłowni. Jest bardzo skuteczne i zajmuje niewiele miejsca. Po skończonym treningu można go schować do szafy lub pod łóżkiem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Chyba chodziło w artykule Kettlebell