Strona główna Aktualności Polityka Ciebiada minął się z prawdą

Ciebiada minął się z prawdą

25

Krzysztof Ciebiada na ostatniej sesji rady miejskiej apelował do prezydenta Pabianic o niepodnoszenie stawek podatku od nieruchomości. 

– Dobry gospodarz nigdy nie podnosi stawek. Tam, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość – gmina Brzeziny nie zostały podniesione podatki, tak samo w gminie Zgierz. Niech pan nie czerpie mocy z tych gmin, które są złe. Proszę nie podnosić podatków, bo to jest złe zarządzanie – tłumaczył Ciebiada.

Tymczasem od 1 stycznia 2016 roku, więcej za nieruchomości płacą mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie prezydentem jest Marcin Witko z Prawa i Sprawiedliwości. Tam za nieruchomości prywatne podatek wzrósł o 4 grosze, a u nas o 2 grosze. Więcej płacą też właściciele firm. Podatek od nieruchomości większych niż 100 m² zdrożał o 1,02 zł, poniżej 100 m² o 2 grosze. Pabianiccy przedsiębiorcy zapłacą 90 groszy więcej bez względu na metraż.

Gorąca atmosfera zapanowała w marcu w gminie Bełchatów (11 tys. mieszkańców). Tam Kamil Ładziak, wójt z PiS zaproponował podwyżkę podatków od nieruchomości za tzw. grunty pozostałe o 150% z 14 groszy na 35 groszy. Wtedy na sesji rady gminy protestować przyszli zbulwersowani mieszkańcy.

Natomiast od 1 lipca więcej za wodę i ścieki płacą mieszkańcy Łowicza, gdzie burmistrzem jest popierany przez PiS – Krzysztof Kaliński. Tam też większość w radzie miejskiej, która zgodziła się na podwyżkę, ma PiS. Mieszkańcy płacą za wodę i ścieki więcej o 2%, a firmy o 5%.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułCzy za to kochamy to miasto?
Następny artykułOna wie, kto zabił „Asię”
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kierowca Ciebiada niech lepiej pilnuje Pani Goss, aby mu nie odjechała z innym kierowcą, bo znowu będzie musiał wrócić do tematu niewdzięcznych odwiertów termalnych…

Z cyklu „Nie znam się, to się wypowiem”…. Demagogia i populizm….
Widocznie na studiach tego jeszcze nie miał….

I kto okazał się być Pinokiem ???

wyszło Szydło z tego ksawerowskiego Orwella …

Czekamy teraz cierpliwie na dalsze rozdzieranie szat i cytowanie klasyków w obronie mieszkańców gmin rządzonych przez PiS.

Boli was że broni ludzi ,dlatego każde słowo jest 10 razy rozbierane na czynniki pierwsze Szkoda że nie rozbieracie każdego slowa Mackiewicz ,Każda prawie jego wypowiedz to stek bzdur

Ja podałem konkretny przykład i chyba mógłbym liczyć na kwantyfikator bardzie szczegółowy z drugiej strony, bo stwierdzenia typu „każda”, „stek bzdur” itp. trochę przypominają mi czasy PRL-u. Proponuję jeszcze dopisać „my wiemy kto za tym stoi i komu na tym zależy”. Jest też zwykłym kłamstwem stwierdzenie, że słowa GM nie są „rozbierane”, a sprawa zatrudnienia Marczaka w PCM jest tego najlepszym przykładem.

Z tego co wysłuchałem podawał trzy gminy w ,których rzeczywiscie nie podniesiono podatków

Adaś dobrym jesteś słuchaczem, wież w to co musisz :)…

piszemy wierzę a nie wieżę

chodziło mi o tą wieże w szachach, uwierz mi :)…

Apel o niepodnoszenie podatków dla mieszkańców jest ZAWSZE DOBRY. Jeśli to negujecie to nic tu po was. Nie ma znaczenia partia, człowiek, czy stanowisko – znaczenie ma, że więcej będą płacić mieszkańcy.

I tu się z Panem całkowicie zgadzam, ale jednocześnie protestuję przeciwko argumentacji typu: jak „My'” podnosimy podatki, to jest cacy, a jak „Oni” – to be, którą nam Pan KC zafundował.

Przy rządach Mackiewicza ,to miasto umiera ,on probóje nam to pokazać ,ale siły PO i BSR-u widac że się mocno trzymają ,bo każde zdanie Ciebiady jest zaraz cedzone To znaczy że się go boją

Aniu nie boisz się sadzić takie „byki ortograficzne”, że aż oczy bolą.
Zatrudnij kogoś do sprawdzania tekstów.
Zapamiętaj PRÓBUJE a nie PRÓBÓJE.

No proszę, miasto umiera, a tu tyle tętniących życiem i emocjami wpisów. Myślę, że Pabianice zaczną umierać, jak rozpocznie się proces likwidacji gimnazjów, kiedy nauczyciele zaczną tracić pracę, a Ciebiada, cytując klasyków, zacznie udowadniać, że jest wielkim błogosławieństwem fakt, że Stanek traci pracę., chyba, że GM znajdzie mu jakąś fuchę, ale wtedy będzie to prawe i sprawiedliwe.

Nie martw się, Stanek to stary cwaniak, coś się znajdzie. Może na Warzywnej w marketingu, co ty na to? 😉

Myślę, że taki „fachowiec” gdzieś na Warzywnej z pewnością miejsce znajdzie i nawet nie będzie dla niego żadnym dyshonorem przyjąć stanowisko z rąk GM, ba, może nawet barwy partyjne zmieni, jeśli nadchodzące wybory nie dadzą możliwości samodzielnego rządzenia przez PiS.

Aniu, chyba matura nie była kupiona????

Tak przepraszam pisałam z iPada ,niestety tam nieraz przekeca

Krzysiek, iPad to nie telefon

Tak to jest Krzychu, polityk czasem i krytykę przyjąć musi

MY MY MY, MOI radni – a co to jakiś tatuś, czy wszechwładca – wygląda bardziej na Gargamela niż na Papę Smerfa. To co ja mówię, to taak – inne zdania bee. Słucham tego bełkotu i po prostu brak słów na tego specjalistę do spraw wszelkich, na szczęście GM nie dał sie do końca omotaći nie zrobił z niego prezesa – o czym KC marzył. Miałby co wpisać w CV.

To mógł też podać przykłady gmin rządzonych przez PO, PSL, SLD czy wójtów/burmistrzów/prezydentów niezależnych, bądź też z lokalnych komitetów wyborczych, a tak – wyszła z tego propaganda „made in PRL” czyli – co z tego, że traktor ma jedno koło zepsute, jak trzy są dobre!

Też uważam, że obecny rząd, to banda „korytojadów”!!!