Strona główna Aktualności Polityka Ciebiada minął się z prawdą

Ciebiada minął się z prawdą

25

Krzysztof Ciebiada na ostatniej sesji rady miejskiej apelował do prezydenta Pabianic o niepodnoszenie stawek podatku od nieruchomości. 

– Dobry gospodarz nigdy nie podnosi stawek. Tam, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość – gmina Brzeziny nie zostały podniesione podatki, tak samo w gminie Zgierz. Niech pan nie czerpie mocy z tych gmin, które są złe. Proszę nie podnosić podatków, bo to jest złe zarządzanie – tłumaczył Ciebiada.

Tymczasem od 1 stycznia 2016 roku, więcej za nieruchomości płacą mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie prezydentem jest Marcin Witko z Prawa i Sprawiedliwości. Tam za nieruchomości prywatne podatek wzrósł o 4 grosze, a u nas o 2 grosze. Więcej płacą też właściciele firm. Podatek od nieruchomości większych niż 100 m² zdrożał o 1,02 zł, poniżej 100 m² o 2 grosze. Pabianiccy przedsiębiorcy zapłacą 90 groszy więcej bez względu na metraż.

Gorąca atmosfera zapanowała w marcu w gminie Bełchatów (11 tys. mieszkańców). Tam Kamil Ładziak, wójt z PiS zaproponował podwyżkę podatków od nieruchomości za tzw. grunty pozostałe o 150% z 14 groszy na 35 groszy. Wtedy na sesji rady gminy protestować przyszli zbulwersowani mieszkańcy.

Natomiast od 1 lipca więcej za wodę i ścieki płacą mieszkańcy Łowicza, gdzie burmistrzem jest popierany przez PiS – Krzysztof Kaliński. Tam też większość w radzie miejskiej, która zgodziła się na podwyżkę, ma PiS. Mieszkańcy płacą za wodę i ścieki więcej o 2%, a firmy o 5%.

 

REKLAMA

25
Dodaj komentarz

1600
11 Wątki komentarzy
14 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
14 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
neo

Kierowca Ciebiada niech lepiej pilnuje Pani Goss, aby mu nie odjechała z innym kierowcą, bo znowu będzie musiał wrócić do tematu niewdzięcznych odwiertów termalnych…

zorro

Z cyklu „Nie znam się, to się wypowiem”…. Demagogia i populizm….
Widocznie na studiach tego jeszcze nie miał….

AntyPiS

I kto okazał się być Pinokiem ???

Bieber

wyszło Szydło z tego ksawerowskiego Orwella …

jhook

Czekamy teraz cierpliwie na dalsze rozdzieranie szat i cytowanie klasyków w obronie mieszkańców gmin rządzonych przez PiS.

adam

Boli was że broni ludzi ,dlatego każde słowo jest 10 razy rozbierane na czynniki pierwsze Szkoda że nie rozbieracie każdego slowa Mackiewicz ,Każda prawie jego wypowiedz to stek bzdur

jhook

Ja podałem konkretny przykład i chyba mógłbym liczyć na kwantyfikator bardzie szczegółowy z drugiej strony, bo stwierdzenia typu „każda”, „stek bzdur” itp. trochę przypominają mi czasy PRL-u. Proponuję jeszcze dopisać „my wiemy kto za tym stoi i komu na tym zależy”. Jest też zwykłym kłamstwem stwierdzenie, że słowa GM nie są „rozbierane”, a sprawa zatrudnienia Marczaka w PCM jest tego najlepszym przykładem.

adam

Z tego co wysłuchałem podawał trzy gminy w ,których rzeczywiscie nie podniesiono podatków

neo

Adaś dobrym jesteś słuchaczem, wież w to co musisz :)…

do szkoły

piszemy wierzę a nie wieżę

neo

chodziło mi o tą wieże w szachach, uwierz mi :)…

Włodzimierz Iwaszko

Apel o niepodnoszenie podatków dla mieszkańców jest ZAWSZE DOBRY. Jeśli to negujecie to nic tu po was. Nie ma znaczenia partia, człowiek, czy stanowisko – znaczenie ma, że więcej będą płacić mieszkańcy.

jhook

I tu się z Panem całkowicie zgadzam, ale jednocześnie protestuję przeciwko argumentacji typu: jak „My'” podnosimy podatki, to jest cacy, a jak „Oni” – to be, którą nam Pan KC zafundował.

Ania

Przy rządach Mackiewicza ,to miasto umiera ,on probóje nam to pokazać ,ale siły PO i BSR-u widac że się mocno trzymają ,bo każde zdanie Ciebiady jest zaraz cedzone To znaczy że się go boją

szkoła się kłania

Aniu nie boisz się sadzić takie „byki ortograficzne”, że aż oczy bolą.
Zatrudnij kogoś do sprawdzania tekstów.
Zapamiętaj PRÓBUJE a nie PRÓBÓJE.

jhook

No proszę, miasto umiera, a tu tyle tętniących życiem i emocjami wpisów. Myślę, że Pabianice zaczną umierać, jak rozpocznie się proces likwidacji gimnazjów, kiedy nauczyciele zaczną tracić pracę, a Ciebiada, cytując klasyków, zacznie udowadniać, że jest wielkim błogosławieństwem fakt, że Stanek traci pracę., chyba, że GM znajdzie mu jakąś fuchę, ale wtedy będzie to prawe i sprawiedliwe.

klara

Nie martw się, Stanek to stary cwaniak, coś się znajdzie. Może na Warzywnej w marketingu, co ty na to? 😉

jhook

Myślę, że taki „fachowiec” gdzieś na Warzywnej z pewnością miejsce znajdzie i nawet nie będzie dla niego żadnym dyshonorem przyjąć stanowisko z rąk GM, ba, może nawet barwy partyjne zmieni, jeśli nadchodzące wybory nie dadzą możliwości samodzielnego rządzenia przez PiS.

window

Aniu, chyba matura nie była kupiona????

Ania

Tak przepraszam pisałam z iPada ,niestety tam nieraz przekeca

hanka

Krzysiek, iPad to nie telefon

do Ani

Tak to jest Krzychu, polityk czasem i krytykę przyjąć musi

prince

MY MY MY, MOI radni – a co to jakiś tatuś, czy wszechwładca – wygląda bardziej na Gargamela niż na Papę Smerfa. To co ja mówię, to taak – inne zdania bee. Słucham tego bełkotu i po prostu brak słów na tego specjalistę do spraw wszelkich, na szczęście GM nie dał sie do końca omotaći nie zrobił z niego prezesa – o czym KC marzył. Miałby co wpisać w CV.

jhook

To mógł też podać przykłady gmin rządzonych przez PO, PSL, SLD czy wójtów/burmistrzów/prezydentów niezależnych, bądź też z lokalnych komitetów wyborczych, a tak – wyszła z tego propaganda „made in PRL” czyli – co z tego, że traktor ma jedno koło zepsute, jak trzy są dobre!

jhook

Też uważam, że obecny rząd, to banda „korytojadów”!!!