Strona główna Styl życia Centrum handlowe „Echo” znów otwarte

Centrum handlowe „Echo” znów otwarte

2
Zgodnie z zapowiedzią rządu o „poluzowaniu” obostrzeń dotyczących między innymi handlu działalność wznowiły dziś galerie. Do pabianickiego Centrum handlowego „Echo” pierwsi klienci przyszli tuż po otwarciu.

W zdecydowanej większości sklepów po trwającej kilka tygodni przerwie można nareszcie robić zakupy. Czynne są: Artimex, Pizzeria Hyper (tylko na wynos), ACTION, Milena Triumph, Play, CANAL +, Inmedio, Zwoltex, ROSSMANN, Isabelle Butik, Wrangler, Impulsy
Mody, Orange, Way To Beauty, 4F, Plus (Cyfrowy Polsat), Na prezent, Lotto, Atut Buty Do Pary, Jysk, RTV EURO AGD, Euro Optyk, Getin Bank, Amplifon, Pralnie Pabianickie, Street Style.

Wyspy obecnie są zamknięte, trwają przygotowania do ich otwarcia.

Dezynfekcja obowiązkowa

O tym, że zmagamy się z pandemią koronawirusa nie da się zapomnieć – przypominają o tym choćby płyny do dezynfekcji rąk, na stolikach przy obydwu wejściach do centrum handlowego, a więc zarówno tym od strony ulicy Zamkowej, jak i od parkingu. O środki bezpieczeństwa zadbały też sklepy. Z myślą o swoich klientach płyn w specjalnym koszyku wystawiły m.in. RTV Euro AGD i Action.

 

Z głośników płyną komunikaty, przypominające o obowiązujących regułach, jak zachowywaniu 2 metrów dystansu. Można też usłyszeć informację o zakazie spożywania posiłków na terenie galerii. Jest jednak opcja zamówienia jedzenia na wynos.

Ograniczona ilość osób

W centrum obowiązuje teraz limit osób, które mogą tam przebywać – na jedną osobę musi przypadać 15m² powierzchni handlowej. Poszczególne sklepy informują o obowiązujących w ich lokalach limitach, umieszczając na witrynach materiały na ten temat. Np. w sklepie Jysk może przebywać równocześnie maksymalnie 45 osób, a Action dopuszcza obecność w tym samym czasie 50 osób.

Zależy nam na tym, aby wpłynąć na świadomość odwiedzających i zachęcić ich do przestrzegania nowego reżimu sanitarnego. Pamiętajmy, że dbając o siebie, dbamy także o innych użytkowników centrum, a wspólna odpowiedzialność dotyczy także każdego z nas indywidualnie – apeluje manager galerii. – Najbliższy czas to okres budowania wzajemnego zaufania oraz powrotu do życia, chociaż w nieco innej formie niż wcześniej – dodaje.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Byłam wczoraj w Echo i w Porcie Łódź. 2m dystansu w sklepach to fikcja. Alejki/przejścia między półkami czy stojakami z odzieżą nie mają nawet tyle szerokości.

Tak samo jak z odstępem na ulicy. Np.

Dz.U.2016.0.124 t.j. – Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie
§ 44 Szerokość chodnika
[…] 4. Szerokość chodnika nieusytuowanego bezpośrednio przy jezdni, pasie postojowym lub zatoce postojowej nie powinna być mniejsza niż 1,5 m, a w przypadku przebudowy drogi, wyłącznie w miejscu występowania przeszkody, dopuszcza się zmniejszenie tej szerokości do 1,0 m. […]

Jak się legalnie minąć z pieszym idącym w drugą stronę gdy chodnik ma np. 1,6m