Strona główna Aktualności Z miasta Cena za Bulwary zszokowała urzędników

Cena za Bulwary zszokowała urzędników

7

W połowie września urzędnicy z miejskiego ratusza ogłosili przetarg na roboty budowlane i instalacyjne na terenach Bulwaru im. F. Krusche w Pabianicach.

Specjaliści wyliczyli, że realizacja zamówienia powinna kosztować około 1,5 mln złotych. Wykonawca miałby położyć nowe alejki wraz ze ścieżką rowerową, instalację wod-kan, zamontować oświetlenie, monitoring i małą architekturę (tj. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery).

Do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta od firmy Włodan z Porszewic. Jednak, gdy urzędnicy otworzyli kopertę ze wspomnianą ofertą, przecierali oczy ze zdumienia. Na karcie widniała kwota  3 492 713,71 złotych. 

– Kosztorys sporządzony był na cenach z czerwca tego roku. Nie mam pojęcia, skąd wykonawca wyliczył taką kwotę – mówił zdziwiony Grzegorz Mackiewicz, prezydent miasta. – Nie dopłacimy dwóch milionów do tej inwestycji. Ogłosimy ponowny przetarg na początku przyszłego roku.

Przetarg został unieważniony.

 

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułGłośno w centrum
Następny artykułMieszkańcy wybrali gwiazdę Dni Pabianic
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

nie ma takich pieniędzy, których nie można by wydać. najlepszym przykładem jest lewityn ile tam utopiono w mętnej wodzie 6-7 milionów

Trzeba było wystartować do przetargu i zrobić to taniej.

ceny z aplikacji „norma” a ceny rzeczywiste hurtu i dostawców to zupełnie inna bajka jest.

Niestety wszystkie zamówienia publiczne to porażka- nie ważna jest jakoś, rzetelność wykonawcy, najważniejsza CENA!!! kupią coś tanio a potem 3 razy tyle wydadzą na poprawki i kolejne remonty…

Pewnie wybiorą innego gdzie Włodan będzie podwykonawcą

jak tego włodan nie zrobi to za dwa lata bedzie poprawiał…. nie ma tu nikogo lepszego, jakosc sama w sobie….

Najwyraźniej Prezydent w zaciąganiu kolejnych zobowiązań kredytowych się przeliczył i jakoś trzeba był sprzedać informacje, że Bulwary nie będą robione. Zagrywka z Włodanem to tuszowanie porażki Prezydenta. Kosztorys nie doszacowany o ponad 100% ? Dobre sobie kto normalny w to uwierzy ? Tak się właśnie manipuluje opinią publiczną.