Strona główna Aktualności Z miasta Jest pomysł na Bulwary, ale do poprawki

Jest pomysł na Bulwary, ale do poprawki

1

W urzędzie miejskim przedstawiono wstępną koncepcję zagospodarowania Bulwarów im. F. Kruschego.

Spółka Grima Architektura i Krajobraz z Warszawy przedstawiła dwa warianty zagospodarowania terenu pomiędzy ul. Grobelną i Grota Roweckiego. W szczególności zakładają budowę ciągów pieszych i rowerowych oraz oświetlenie, zieleń, miejsca wypoczynków (place zabaw i siłownia), tężnię. W koncepcji uwzględniono montaż nowych ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych. Docelowo Bulwary ma monitorować 8 kamer.

Przedstawiona poniżej koncepcja ma być jednak dopracowana. Uwagi wniosą urzędnicy z Pabianic. Na pewno tężnie nie będą usytuowane tak blisko ul. Grota Roweckiego jak na projekcie. Przesunięta zostanie w głąb terenu. Pojawi się też dodatkowy, linowy plac zabaw dla starszych dzieci, który zawarty został w drugiej koncepcji.

Na bazie wybranego i poprawionego wariantu firma opracuje kompletną dokumentację projektową oraz kosztorysową dla poszczególnych zamierzeń. Koszt wykonania dokumentacji to 93,3 tys. zł.

1

REKLAMA
Poprzedni artykułCorsą w sygnalizator
Następny artykuł3 ofiary karambolu trafiły do Pabianic
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

koszt wykonania dokumentacji…. tylko dokumentacji.
no ok. ściągamy darmowy np sketchup do projektowania 3d, pobieramy darmowe obiekty typu ławeczka, huśtaweczka. Teraz wklejamy fikuśnie na mapkę. i wystawiamy FV. 93 tys…..
Bo taki urzędas z działu marketingu i rewitalizacji nie może sobie odpalić np ewmapy , nanieść obiektów, druknąć w ramach pracy. w normie policzyć koszta wykonastwa i oddać do akceptacji kierownictwu…… „za darmo” A te 93 tysi częściowo na zakup materiałów ponieść.