Strona główna Aktualności Biznes Budują przy 3 Maja. Zobacz wizualizacje

Budują przy 3 Maja. Zobacz wizualizacje

16
W Pabianicach powstaną kolejne nowe mieszkania. Ich budowa ruszyła właśnie przy ul. 3-go Maja. W najbliższych tygodniach ma rozpocząć się sprzedaż lokali. 

Inwestorem jest firma Waterbridge z Warszawy, która na działce w pobliżu skrzyżowania z ul. Warszawską, na tyłach stojących przy niej kamienic, postawi mający siedem kondygnacji blok z wbudowanym w bryłę garażem (na poziomie -1/2). Jak usłyszeliśmy od Anny Koryckiej, naczelnika wydziału architektury i budownictwa w starostwie powiatowym, przedsięwzięcie jest zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego.

W budynku będą 32 mieszkania o powierzchni od 27 do 82 metrów kwadratowych.

– To typowy budynek mieszkalny. Nie przewidziano w nim lokali usługowych – wyjaśnia naczelnik.

Pozwolenie na budowę inwestor otrzymał w lipcu, niemniej ciężkie maszyny wjechały na działkę dopiero niedawno. Zakończenie budowy powinno nastąpić za około dwa lata.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Masakra. Jak budynek z lat 90-tych. Taka super działka, taki kontekst, i taka słaba architektura. XXI wiek, niby europejskie miasto i budynek bez aktywnego społecznie parteru. Straszna szkoda.

Wit

Ktoś pamięta, co wcześniej znajdowało się na tym placu??

Z parkingami? Czy tylko dla miłośników linii 41?
Żeby dostarczyć meble, przyjechać w odwiedziny lub dostarczyć paczkę trzeba się mieć gdzie zatrzymać

Na wizualizacji widać niby parking podziemny, ale tak jak mówisz, listonosz będzie musiał stawać na trawie. W dodatku miejsc na podziemnym pewnie będzie mniej niż mieszkań, a każde mieszkanie będzie pewnie mieć 2 auta, także stracą na tym mieszkany bloków i wieżowców PSM, bo tam będą zapewne stawać nowobogaccy. Tymbardziej że 100m dalej, na warszawskiej, powstaje kolejny blok.

Nowobogaccy? Czemu tak?

Bo go dupsko piecze, ze ktoś może mieć lepiej od niego. Wiadomo, każdy prywaciarz to przecież złodziej. Kraj narzekaczy. Jeszcze nie widziałem jakiegoś pozytywnego komentarza pod tymi artykułami. Zawsze wszystko złe i oni zrobiliby to z pewnością lepiej.

Ratunek dla mieszkańców PSM to szlaban od Skargi i wjazd tylko dla mieszkańców tak jak np Roweckiego 21.

Na Grota Roweckiego to straszna pomyłka tam to kto pierwszy to lepszy lub ci co mają po 2 czy 3 samochody to parkują a ten co ma 1 już niema gdzie .Powinno być po 1samochodzie z każdego numeru a nie 2.A poza tym tam jest 100 rodzin a parking na 40aut

Nie budują, źle .
Budują, też źle.
Tak się zastanawiam, czy jest coś co mogłoby was zadowolić ?

Może jednak wolelibyscie, aby nadal była tam pusta, zarosnieta i niezagospodarowana działka.
Może lubicie ten syf, którego w naszym mieście jest pełno.

Myślę jednak, że lepiej, jak ktoś to kupił i coś z tym terenem zrobi, a co do miejsc parkingowych, to przecież to nie wasz problem, bo nikt z was tu mieszkać nie będzie.

Ta „zarośnięta i niezagospodarowana działka” i ten „syf”, to był taki mały kosmos tętniący życiem. Były drzewa, ptaki, jeże, koty, masa owadów, ślimaki – jedyny zielony teren, gdzie deszcz wsiąkał, a nie spływał do kanalizacji. Do tego był to taki korytarz przewietrzania Starówy, dzięki któremu wywiewało trochę smog. Nie mam pretensji, że ktoś coś tam buduje, bo to w końcu działka w mieście. Ale żal mi po prostu tego co było, a nie podoba mi się to, co będzie.

A ja mam pytanie techniczne. W którym to dokładnie miejscu będą: kosze na śmieci gdzie podjedzie śmieciarka i gdzie będą umiejscowione stacje ładowania (wallbox) dla samochodów elektrycznych bo przecież idziemy w „ekologię” ?

Dobrze, że budowa jest zsynchronizowana z remontem ul. Warszawskiej,
tak apropo, w jakiej cenie będą mieszkania?

W końcu ktoś buduje normalne mieszkania a nie tylko klitki po 25m2.

W końcu developer z pomysłem na budynek z ładną elewacją. Poprawi to atrakcyjność tego niedocenianego miejsca. Trzymam kciuki 🙂

To jest tylko wizualizacja budynku. Nie wiemy ile miejsca zostanie za blokiem (a zostać powinno). Wjazd na ten plac jest możliwy od strony terenu PSM. Być może PSM użyczy dojazd. No niestety ten „bio-mikrokosmos” zginie. Na szczęście zostanie w moim ogrodzie. Stare drzewa, kwietne łąki itp.