Zaledwie osiem miesięcy trwała budowa fabryki pralek Miele w Ksawerowie przy ul. Giełdowej.

O planach budowy niemieckiego producenta AGD z tzw. wyższej półki pierwszy raz informowaliśmy blisko 2 lata temu. Dziś budynek fabryki jest już gotowy.

–  Budowa zakładu produkcji pralek firmy Miele w Ksawerowie rzeczywiście jest na ukończeniu i trwają procedury odbiorowe. Kilka tygodni temu rozpoczęliśmy montaż urządzeń technologicznych. Kompletne wyposażenie w urządzenia produkcyjne potrwa, że względu na ich zaawansowanie technologiczne, jeszcze kilka miesięcy – informuje Grzegorz Wolski, prezes zarządu Miele Technika. 

Firma jesienią planuje rozpoczęcie produkcji na pierwszej zmianie. W Ksawerowie powstanie nowy model pralki, który w sklepach ma pojawić się w pierwszym kwartale 2020 roku.

Kolejno wprowadzana będzie druga i trzecia zmiana. Rekrutacja w firmie trwa od kilku miesięcy.

– Łącznie z pracownikami, którzy rozpoczynają u nas pracę w kwietniu, zatrudniamy 36 osób, które w pierwszej kolejności są oddelegowywani na szkolenie do niemieckiego zakładu grupy Miele. Są to przede wszystkim pracownicy średniego szczebla. Będą współodpowiadać za utworzenie poszczególnych działów wraz za dobór odpowiedniego personelu. Docelowo w budowanej obecnie hali zatrudnionych ma być ponad 350 pracowników – podsumowuje prezes.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A ile niemiaszki będą płacić zwykłemu robotników?

Łosim zyla!

Pewnie tyle co inni. Może 100 zl więcej żeby na początku podlapać ludzi z Bosha i Indesitu.

Czy będzie tam też dział zakupów ?

Dział zakupów będziesz mieć w media ekspert

Idź facet wyładuj swoje złości gdzieś indziej. Zadałem normalne pytanie.

Działu zakupu raczej nie będzie tworzony, gdyż zakupy są raczej dokonywane centralnie. Ale będzie potrzebny zaopatrzeniowiec, który będzie zlecał zapotrzebowanie do Niemiec na części do produkcji i ewentualnie do firm kooperujących (umowy handlowe).

Fabryka jeszcze nie ruszyła, a już skompromitowana przez śmieszny klub z Ksawerowa, a raczej ich działaczy -:xD