Piłkarze Jarosława Maćczaka w przedostatniej kolejce rundy jesiennej mieli do rozegrania spotkanie w Aleksandrowie Łódzkim. Skazywani na porażkę gospodarze przez ponad 70. minut dzielnie odpierali ataki GKS-u.
Sokół II Aleksandrów Łódzki – GKS Ksawerów 0:2 (0:0)

Zdaniem trenera ksawerowian jego piłkarze powinni prowadzić po pierwszych 45. minutach gry przynajmniej czterema bramkami. Okazje do wpisania się na listę strzelców mieli między innymi Daniel Dudziński, Piotr Szynka, Arkadiusz Telesiewicz czy Jan Rychta. Znakomicie między słupkami spisywał się jednak golkiper pierwszej drużyny Sokoła Aleksandrowa Łódzkiego, który swoimi intuicyjnymi interwencjami sprawiał, że na tablicy nadal widniał rezultat 0:0.

Po zmianie stron ksawerowianie nie przestali napierać, ale efekt w postaci wyjścia na prowadzenie dały dopiero przemyślane zmiany dokonane przez Jarosława Maćczaka. Gola na 0:1 zdobył bowiem Kacper Stańczyk, wprowadzony na murawę w zastępstwie Telesiewicza. Były gracz PTC najlepiej odnalazł się przy stałym fragmencie gry i głową skierował piłkę do siatki gospodarzy. Pięć minut później wynik na 0:2 podwyższył inny zmiennik – Rafał Rikszajd. Tym razem bramka padła po szybkim kontrataku, rozpoczętym od wznowienia przez Damiana Rzeźniczaka. Decydującym podaniem popisał się Dudziński, a Rikszajd zakończył kontrę skutecznym strzałem głową.

Po dziewiątym zwycięstwie w sezonie GKS zajmuje 5. miejsce w tabeli, mając na koncie tyle samo punktów (29), co trzeci Start Brzeziny. W ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2019/2020 ksawerowianie zagrają u siebie w derbach powiatu z GLKS-em Dłutów. Początek tego starcia w najbliższą sobotę o godzinie 14:30.

 

Bramki dla GKS-u: 71. Kacper Stańczyk (0:1), 76. Rafał Rikszajd (0:2).

Skład GKS-u:  Rzeźniczak, Kubala, Górecki, Kaźmierczak, Szynka, Telesiewicz, Wojtyniak, Jędrzejczyk, Dudziński, Żurawski, J. Rychta.

Na zmiany: Rikszajd, Stańczyk, Ochencki, Furmanek, Majchrzak, Bajer.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments