Strona główna Aktualności Z miasta Tak powstaje rondo w centrum miasta

Tak powstaje rondo w centrum miasta

34
Trwają prace drogowe na ul. Kilińskiego, gdzie prowadzony jest remont drogi wojewódzkiego nr 485. Po blisko dwóch miesiącach robót widać już efekty. 

Intensywne prace rozpoczęły się 17 września. Wtedy też wprowadzono ruch wahadłowy na dwóch odcinkach ul. Kilińskiego oraz na ul. Jutrzkowickiej, gdzie na skrzyżowaniu z ul. Świetlickiego również powstaje rondo.

Kiedy nastąpi finał tego etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485?

– Chcielibyśmy zakończyć prace na początku przyszłego roku, ale ich przebieg będzie w dużej mierze uzależniony od pogody – stwierdza Marcin Nowicki.

Jak na razie pogoda dopisuje drogowcom.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo pięknie, ale co z miejscami do parkowania przy przychodni Pabian-Med?

Spokojnie, zrobią i nowe miejsca do parkowania.

Jakie intensywne prace? Na Jutrzkowickiej są dni kiedy nikt nie pracuje albo pracuje kilka osób. No ale tak jest jak miasto na remont 2 kilometrów drogi daje w przetargu dwa lata to firma się nie spieszy bo po co. Dobrze że autostrady nie budują w tempie kilometr na rok.

Ahhh, bo na pewno miasto realizuje remont drogi NIE miejskiej, a wojewódzkiej…

Prace drogowe są rozkładane czasowo w sposób adekwatny do efektu jaki ma być osiągnięty. Usprawnienie przejazdu jest tym większe, im dłużej trwa budowa. Mieszczanie przyzwyczają się do korków, więc bardziej docenią ich brak po wykonaniu inwestycji. Z basenem jest to samo, rondem oraz drogami rowerowymi.
Da się zrobić wszystko szybciej, ale po co skoro kadencja trwa swoje?
Wiem co mówię, trust me.

Ciesz się, że to i tak jakoś w miarę idzie, bo jak popatrzymy na inne inwestycje budowlane w kraju, to nasza tutaj to expres.

It’s not easy, trust you… Sir, you mistake !

Cieszę, że w końcu ktoś inny też widzi. Większość końca prac zaplanowana jest na koniec kadencji 🙂

Mylisz się … na koniec drugiej … pisiej …

Jesteś tam o niewłaściwej porze.
Jest kasa są roboty, albo nie ma.
Zobacz magazyn Aflopy, rośnie jak na drożdżach.
Zaproponuj na Jutrzkowickiej własne wykonawstwo za darmo na przedwczoraj.

Tutaj jest się czym pochwalić, ale jeśli chodzi o drugie rondo, to tam czasem nic się nie dzieje…

Normalna, porządne ekipa to by takie rondo zrobiła w góra 2 tygodnie, a nie bawiła się z tym 3-4 m-ce!

może nie rondo ale w 43 godziny!
https://www.youtube.com/watch?v=vz_j_BEkVCQ
paczonc na to w linku to , to rondo zrobili bo do południa 🙂

Panie inżynierze,
Czy na podstawie tego nagrania wideo z linku twierdzisz, że ta ekipa jest porzadna i normalna?

Nie wiadomo tego, ale braku zaangażowania w pracę im nie zarzucisz

mieszkam przy tym rondzie i widze że ludzików do budowy jest za mało – cóż taki był przetarg. tanio to i ekipa przetrzebiona. widzę też że 80% tej ekipy się opier….

Dokładnie. Jak się chce to można. Tam gdzie mieszkam, ekipa potrafiła zrobić 300m drogi asfaltowej z super podkładem i krawężnikami w tydzień. Ale trzeba umieć pracować, a nie się tylko opierdalać!

No i popatrz jacy spryciule byli. Musieli kopać, rury przekładać, gaz i kable, drzewa niepotrzebne wycinać i zrobili …

2 tygodnie ? Aż tyle ? Porządna ekipa ?

Znowu wycięli wszystkie drzewa. Ciekawe czy zrobią nowe nasadzenia. To już norma – wzdłuż Jutrzkowickiej , przy cmentarzu, przy szpitalu pod lądowisko… W tym mieście nie ma czym oddychać, a oni tną bez umiaru. Pytam , gdzie nasadzenia zastępcze? Proszę redakcję o zainteresowanie się tematem. Przy szpitalu najpierw w 2018 wycięli 600 drzew, teraz robią dodatkową wycinkę. Po moim telefonie z pytaniem o nową decyzję, zaprzestali ciąć przy Zagajnikowej. Niech redakcja powęszy trochę i zajmie się tematem. Tyle piszecie o smogu, a o wycinanych drzewach i betonowych pustyniach nic. Wszędzie gdzie jest jakaś inwestycja drogowa tylko sie usuwa, a nasadzeń… Czytaj więcej »

Poczytaj najpierw o drzewach i ile faktycznie produkują tlenu, a później płacz, bo wychodzisz na trolla.

Dokładanie! najwięcej tlenu produkują oceany. Ale zanim do nas to świeże powietrze dojdzie to są to już pierdy po pierdach. Później śmierdzenie zwala się na kominy 🙂

nawet jeśli to w lato dają cień

No cóż, merytoryczna dyskusja z człowiekiem o tak podstawowych wiadomościach jest bezcelowa, ale może zainteresuje Cię, że regulują temperaturę, wilgotność i przepływ powietrza, dają schronienie i pokarm zwierzętom i ptakom. Niebagatelny jest też efekt wizualny. Stanowią też naturalną zaporę ograniczającą rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w powietrzu. Korzenie drzew i krzewów spowalniają procesy erozji gleb, przez co wpływają na zmniejszenie zanieczyszczenia wód. Drzewa służą też jako zapory przeciwwietrzne, przeciwśnieżne, a także przeciwpowodziowe, ponieważ przyczyniają się do umacniania brzegów rzek, jezior i mórz. Sadzone wzdłuż ruchliwych dróg wpływają na ograniczenie hałasu. 1 drzewo rocznie produkuje tlen dla 10 osób -mało? Na pewno więcej… Czytaj więcej »

No nie wygłupiaj się.
Wiesz ile drzew wycięli w ramach lex-szyszko. Powinnaś płakać do końca swego życia.
A gdzie niby miało być pod helikopter ? U ciebie w mieszkaniu. Są określone rozporządzenia w takich sprawach. Rondo ? Jasne. Powinnaś je całe zasadzić drzewami.
Nie miałem, nie mam i mam nadzieję nie będę miał nic przeciw naturze generalnie, pod warunkiem, że mnie nie atakuje, ale nie wycinano jako sztuka dla sztuki i dla twej próżności, tylko w ramach wyższej użyteczności publicznej.

No i co ? Jak za lex-szyszko wycieli tysiące, to teraz trzeba wyciąć kolejne, bo przecież wcześniej już wycięli? A lodowisko było i jest w dalszym ciągu na terenie stacji uzdatniania wody, na przeciwko szpitala. Więc nie musi być u mnie w mieszkaniu. Znajdź sobie w necie wykaz lądowisk ratunkowych i sprawdź, a nie piszesz o rozporządzeniach tylko nie wiem jakich? A tak na marginesie , zmieniła się ustawa , która wymagała od oddziału ratunkowego lądowiska. Informuję już nie jest konieczne. A szpital się nie wycofał. Woli wydać kilka milionów na lądowisko, na którym może, kiedyś wyląduje jakiś helikopter. Statystyki… Czytaj więcej »

A no nic, wg ciebie. Wycięli i ciul, bo lex…
Pierwotna lokalizacja była na uzdatnianiu. Później spece z LPR wydali nakaz bliżej szpitala, dlatego wycięli.
Mnie wisi twój wykaz, ważne dla mnie są Pabianice. Byłem w Koperniku, wystarczy. No, na twoje mieszkanie niepotrzebne rozporzadzenie.
Nie wycofał się, bo w tamtym czasie nie otrzymałby kontraków z NFZ i nie weszliby do sieci szpitali.
Niech ląduje nawet raz na 5 albo i 10 lat, jeśli uratuje ludzkie życie !
Coś ci się z czasem popitoliło…

Blisko są światła przy Kauflandzie, w szczycie ruchu może dojść do sytuacji, że korek od świateł do ronda będzie i wtedy klops cały ruch zablokowany. Dotychczas był lewoskręt dla jadących w Moniuszki. Rondo przy Sikorskiego przez wszystkich oczekiwane nie jest planowane przy przebudowie torowiska a szkoda.

dokładnie. znów fuszera!. światła przed grobelną i esdehem spowodują korek na jednopasmowym rondzie i ci skręcający w moniuszki będą stać w korku jak stali do tej pory…. nie widzę różnicy. Może i nawet gorzej będzie – dwa trzy auta skręcające w moniuszki wstrzymają ruch „na wprost w stronę warszawskiej…. czego do tej pory nie było.

Mackiewicz, Nie pochwalisz rządzących , tych wstrętnych z PIS? Bo przecież po Twoim sprawnym zarządzaniem miastem najwyżej chodnik możesz wyremontować w tym mieście !

Za rok będzie znowu święto ziemniaka 🙂

Spoko. Załapiesz się, choć nie możesz się już doczekać …

Nie wiem, jaki będzie finał robót, ale dziś jechałem 7 lewym pasem i nowy autobus ledwo się wyrobił a przecież miejsca na rondo było dość. TIR albo lora, chyba nie da rady…