Strona główna Aktualności Komunikacja Bezpieczniej na 20 Stycznia

Bezpieczniej na 20 Stycznia

1

Jest już gotowy kolejny fragment chodnika na ulicy 20 Stycznia od nr 128 do 148. Mieszkańcy walczyli o tę inwestycję blisko 10 lat.

W 2006 roku zakończono budowę chodnika przy posesji nr 118. To około 700 metrów od krańcówki. Mieszkańcy domów usytuowanych przy tej ulicy postanowili walczyć dalej, o kolejne 500 metrów – do leśniczówki i „parkingu leśnego”. W 2011 roku, do walki włączył się radny powiatowy Włodzimierz Stanek.

Mieszkańcy byli bezsilni, bo odpowiedzi na ich pisma nic nie wyjaśniały. W jednej z nich można było przeczytać „sprawa zostanie przekazana do Zarządu Powiatu w celu podjęcia dalszych decyzji w kwestii jego budowy.”

Stanek co roku składał interpelacje w tej sprawie, ale jako opozycyjny radny, nie wiele mógł zrobić.

– Otrzymywałem wyjaśnienia, że budżet jest już zaplanowany i ta inwestycja się w nim nie znajdzie – tłumaczy radny.

W lutym 2015 roku mieszkańcy spotkali się kolejny raz i przygotowali kolejną petycję z podpisami. Znalazło się w niej kilka argumentów za budową m.in coraz większy ruch samochodowy w kierunku Ptak Outlet.

Starosta poinformował, że i w budżecie na ten rok nie ma zapisanej tej inwestycji. Stwierdził, że może uda się wygospodarować środki na część chodnika. Tak też się stało.

W październiku rozpoczęła się budowa około 220-metrowego odcinka od nr 128 do 148. Ten fragment kosztował blisko 100 tys. złotych. Tym samym, do wybudowania pozostaje około 250 metrów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jest lepiej, czekamy na więcej – co najmniej do Sereczyna