Strona główna Aktualności Polityka Najpierw obietnice, teraz postulaty. Radny Stanek dalej w grze

Najpierw obietnice, teraz postulaty. Radny Stanek dalej w grze

6

Padały zapewnienia, że po wygraniu przez niego wyborów prezydenckich w Pabianicach nastąpią pozytywne zmiany. Włodzimierzowi Stankowi, kontrkandydatowi Grzegorza Mackiewicza w walce o najważniejszą funkcję w mieście, nie udało się jednak przekonać mieszkańców, że to właśnie on powinien ją objąć. Ale niedoszły prezydent będzie próbował wprowadzić swoje założenia programowe w życie.  

Tych podczas kampanii pojawiło się sporo, z różnych obszarów – komunikacji miejskiej, służby zdrowia, oświaty, infrastruktury dla osób niepełnosprawnych, poprawy bezpieczeństwa… Nie mogąc zrealizować ich jako głowa miasta Włodzimierz Stanek uaktywnił się, mając w ręku mandat radnego – w magistracie są już pierwsze złożone przez niego interpelacje. Wszystkie dotyczą pomysłów, które miały zjednać mu wyborców.

Pierwszy to budowa strzelnicy sportowej. Temat był poruszany przez Włodzimierza Stanka w kampanii wyborczej, gdy były dyrektor SP nr 16 pełnił jeszcze funkcję radnego powiatowego. Teraz apeluje o to do władz Pabianic (za pośrednictwem przewodniczącego rady miejskiej), a ściślej – o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie 20% kosztów inwestycji jako wkładu własnego. Większą część miałoby sfinansować Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach programu „Strzelnica w każdym powiecie”.

Ubiegając się o prezydencki fotel, obiecywał też zatrudnienie w szkołach pielęgniarek. Jego zapewnienie stało się kolejnym, oficjalnym postulatem, złożonym w magistracie na piśmie.

„W związku z coraz większą ilością uczniów wymagających opieki pielęgniarskiej i stałych zabiegów zgłaszam interpelację, aby opieka przedmedyczna w każdej szkole podległej Urzędowi Miejskiemu w Pabianicach była realizowana przez pięć dni w tygodniu w godzinach pracy danej szkoły” – czytamy w interpelacji.

Czy radnemu uda się przekonać władze Pabianic do budowy zbiornika retencyjnego wzdłuż rzeki Dobrzynki, w związku z, jak podkreśla, „trudną sytuacją hydrologiczną miasta i zalewaniem znacznej części ulic przy większych opadach deszczu”? Tego właśnie dotyczy kolejne pismo radnego, które trafiło do urzędu. To również była przedwyborcza obietnica.

Lista pomysłów Włodzimierza Stanka co należałoby zrobić, aby pabianiczanom żyło się lepiej, jest długa, jeśli przypomnieć sobie te wymieniane podczas kampanii. Dlatego można spodziewać się, że zaczną pojawiać się kolejne interpelacje. Czy dojdzie do ich realizacji, trudno powiedzieć. Tak czy inaczej radny nie będzie chciał pozostać w tyle za swoimi partyjnymi kolegami, choćby Antonim Hodakiem i Moniką Cieślą, którzy pod względem liczby złożonych interpelacji plasowali się na tle pozostałych radnych w ścisłej czołówce.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Biorąc wszystkie obietnice pana Stanka pod uwagę ( włącznie z paliwem ), to bardzo żałuję, że nie został PMP.
Ciekawe, co z tych swoich obietnic, byłby w stanie, Stanek zrealizować ?

Ja na twoim miejscu nie przejmowałbym się obietnicami Stanka, a raczej skupił się na rozliczeniu obietnic Mackiewicza. Trochę tego było, zobaczymy za 5 lat co zostało wykonane.

Ty czytasz, czy obrazki oglądasz ?
Ogarnij się najpierw, później pisz !

@Ananke Szkoda dla ciebie każdej litery mego wpisu, bo nie czytasz, tylko obrazki oglądasz i nie kumasz, ale tak pro forma : 1. Nie jesteś na moim miejscu, na moje szczęście,więc pilnuj swego siedziska. 2. Nie przejmowałem się… żałowałem… 3. Byłem ciekaw realizacji obietnic pana Stanka, a skupienie na panu Mackiewiczu, to twoja brocha. 4. A wracając do „ genialnych „ interpelacji pana W. S., to jest ksero z kampanii wyborczej i nic nowego a poza tym teraz łatwiej gościowi wymagać, niż samemu realizować. A jak się zrealizował w wyborach, wiadomo.W nagrodę za przegraną przytulili w UM… Pytanie, kiedy złoży… Czytaj więcej »

Proszę Pana radnego,
żeby dobrze zastanowił i przemyslil
swoje pomysły .
Bo jeśli pielęgniarki w szkole mają być
docelowo wprowadzone,
żeby realizować program szczepień
To będzie to włożony kij w mrowisko
I podział społeczeństwa
Również mieszkańców naszego miasta .

Pomysły są
Więc teraz podpowiadam :
Dla wspólnego dobra
Niech radny pozyska trochę grosza
od wiodącej partii z budzetu centralnego
dla realizacji projektów
które mogą być przydatne dla mieszkańców tego miasta .
I gitara !
Wszyscy będą zadowoleni !
Jest aktywność
jest pomysłowość
zorganizować jeszcze trochę grosza z zewnątrz
I kto wie ?
może następne wybory …