Strona główna Aktualności Będą odcinkowe pomiary prędkości. U nas w dwóch miejscach

Będą odcinkowe pomiary prędkości. U nas w dwóch miejscach

19
Tego w powiecie pabianickim jeszcze nie było. Na naszych drogach kierowcy muszą liczyć się za jakiś czas z… odcinkowym pomiarem prędkości.

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Prędkości Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego ogłosiło przetarg na dostawę i montaż urządzeń.

Kontrole będą prowadzone w ten sposób nie tylko u nas. Dotyczy to dróg o różnych kategoriach (również autostrad) w trzynastu województwach. W całej Polsce do już istniejących odcinków z takimi pomiarami dojdzie 39 kolejnych. Najwięcej, bo po 5 na terenie łódzkiego i podkarpackiego. Ponadto po 4 w lubuskim, mazowieckim i śląskim, po 3 w kujawsko – pomorskim i dolnośląskim, po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w zachodniopomorskim oraz pomorskim i 1 w opolskim.

Na terenie powiatu pabianickiego odcinkowy pomiar prędkości będzie w dwóch miejscach:

1. Bychlew 6 – Jadwinin 16A (droga wojewódzka nr 485)

2. Droga ekspresowa S14: Dobroń – Pabianice Północ – od 75 km 300 m (bramka Viatoll) do 69 km 900 m

Kolejna lokalizacja, już poza naszym powiatem, ale blisko niego to Łódź, a dokładniej Chocianowicka – Łaskowice (droga powiatowa). W województwie łódzkim rejestratory będą też mierzyły prędkość na autostradzie A1: Pomorzany/Bociany i fragmencie drogi krajowej nr 70: Mokra Prawa 2 – Mokra Prawa 189A.

Kiedy rozpocznie się we wszystkich tych miejscach odcinkowy pomiar prędkości, trudno przewidzieć. Wiadomo natomiast, że termin składania ofert w przetargu upływa 16 grudnia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

prosiłbym o dokładne rozmieszczenie co 400m oraz użycie wysokiej jakości fotokomórek do pomiaru, gdyż nie raz bywały z tym problemy i scesje pomiędzy zawodnikami. Czy będzie też mierzony czas reakcji od podania światła na start? Czy będzie podział na klasy? Gdzie jest jakaś dokładniejsza informacja?

MMMmmmmmm… pienionszki….

Bardzo dobry kierunek. Szkoda, że tylko w dwóch miejscach.

Kontrola na drodze 485 jest wskazana, choćby z uwagi na dzieci które tą drogą jeżdżą rowerami do szkoły a raczej chodnikiem bo tak to co tydzień ktoś by tracił życie. Poza tym kontrolę policji miały ograniczony wpływ że względu na info. O kontroli światłami. Wychodzi na to że po części sami sobie my kierowcy jesteśmy winni. Droga jest stosunkowo prosta w długich odcinkach i zachęca do szybszej jazdy. Sytuacji nie ułatwiają skrzyżowania z drogą na Terenin z której to czasami strach wyjeżdżać. Zjawisko przekraczania szybkości zmniejszyła przebudowa Jutrzkowickiej oraz z drugiej strony rondo przy S8. Aktualnie przebudowywane jest skrzyżowanie w… Czytaj więcej »

Last edited 13 dni temu by Aerospace

Każdy kierowca poruszający się w mieście i poza miastem zgodnie z przepisami postrzegany jest przez bandytów drogowych jak debil , głupek i niedorajda drogowy. A to właśnie ten niedorajda płaci wysokie OC przez tych pseudo miszczów januszy kierownicy.

Też płace OC. A że mam sportowe mocne i drogie auto to moje OC i AC jest wyższe niż koszt twojego rzęcha na giełdzie niedorajdo. Spadaj na wolniejszy pas!

Prowokować też trzeba umieć.

To nie pałać, kto ci broni.

Brak chętnych do Policji – czas na sztuczną inteligencję!!!

Szkoda że nie S8 np od róży do lasku czy do pawlikowic a najbardziej na odcinku łask Rzgów wtedy pieniążków byłoby sporo

Gdyby FSO nie bylo doprowadzone do upadku, Polska miała by auta na miare naszych czasow.
Maluch 60 km/h
Polonez 80 km/h
Komu to przeszkadzało ?

No ba. A do tego absurdalnie niewydajny i paliwożerny 1.6 z Poloneza, jak ulał na dzisiejsze ceny paliw. Zaś, gdyby tak Fiat 126p wytwarzany był do dzisiaj, populacja zmalała by o 5 procent. Ileż to osób w tym zginęło…

Przejdźmy na Simsony, Ogary i Romety! 😉

Ale Simsony to Ty szanuj! 😉

Marnowanie pieniędzy, tak czy siak świstki od GITD są nielegalne.

Proponuje jeszcze ulice Rypułtowicką w końcu może był by spokój bo wieczorami a czasami i w nocy ta ulica to plan zdjęciowy do Szybkich i wsciekłych

Rypułtowicka to jakiś ewenement długa prosta bez pasów na całej długości i do tego brak jakichkolwiek punktów usługowych z ruchem na parking czy skrzyżowania. Kiedy bym tędy nie jechał na chodniku brak pieszych. Droga stworzona do łamania przepisów i dobry punkt dla policji ale podobnie jak gdzie indziej kierowcy przez przypadek włączają na moment światła drogowe.

Jeżdżę czasami A4 i jest tam odcinkowy pomiar prędkości na obwodnicy Tarnowa z ograniczeniem 100km/h z tego co pamiętam (między węzłami Tuchowska i Lwowska). Z mojej obserwacji widzę że po przejechaniu danego odcinka sporo osób przekracza prędkość by “nadrobić stracony czas”. Myślicie że na S14 będzie inaczej? Ten co jechał 160km/h po przejechaniu odcinka będzie jechał np. 180km/h by podgonić. Oczywiście skrajnie nieodpowiedzialne jest jechać 160km/h gdy jest duży ruch (i tu powinna się wykazać drogówka np. z nieoznakowanymi pojazdami) a co innego jechać 160km/h gdy jest pusto. Sam nie raz jadę nieznacznie szybciej gdy nie ma aut, ale jak… Czytaj więcej »

Na karniszewickiej przydałaby się jakaś kontrola prędkości. To by dobrze podreperowało bezp… tzn budżet.

Na drodze ekspresowej… odcinkowe pomiary prędkości : )))) Kto wymyśla te debil….zmy????? Dobrze, że nie na autostradzie : )