Strona główna Aktualności Polityka Awantura na sesji budżetowej. PiS przerywa obrady

Awantura na sesji budżetowej. PiS przerywa obrady

52

Radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość złożyli wniosek o przerwę w obradach. Do 25 stycznia. Dziś miała zostać przyjęta uchwała budżetowa. 

Wniosek nagle złożył radny Piotr Różycki. Przewodniczący musiał poddać wniosek pod głosowanie, a że PiS ma większość w radzie, obrady zostały przerwane. Działacze PiS nie chcieli w trakcie sesji uzasadnić swojej decyzji. W szoku był prezydent i radni opozycyjni.

– Nie ukrywam, że jest to wniosek zaskakujący. Jeżeli to jest synonim współpracy to ja gratuluje – powiedział Grzegorz Mackiewicz. – Jest sporo jednostek, które czekają na stosowne środki, które są w tym budżecie zapisane. Czekają uchwały , które wspierają nasz budżet niemałymi kwotami dofinansowania. Mamy opinie komisji, mamy opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej. Szczerze mówiąc, dech mi zaparło.

Zanim radni zagłosowali za wnioskiem doszło do utarczek słownych pomiędzy wiceprzewodniczącymi: Krzysztofem Hile (BSR) i Antonim Hodakiem (PiS). Swoje dołożył sekretarz miasta Paweł Rózga.

– To hucpa. Rozumiem, że wszystkie konsekwencje bierze państwo na siebie powiedział Hile.

– To demokracja panie wiceprzewodniczący – powiedział Hodak po głosowaniu za wnioskiem. – To partiokracja. Ja bym proponował, żeby w godzinach nocnych przeprowadzać obrady – podsumował Hile.

Oburzony decyzjami podjętymi podczas sesji był również sekretarz miasta. – Teatrzyk kukiełkowy. To chyba decyzja głównego naczelnika państwa, chyba tak zarządził – skwitował Paweł Rózga.

Co na to PiS.

-W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się, że prezydent samowolnie zmienił ustalenia dotyczące planu remontu dróg i chodników w mieście na ten rok. Inne były ustalenia poczynione z byłym wiceprezydentem Maciejem Łuczakiem, które zaakceptowały wszystkie kluby rady miejskiej. Jak wiemy, to PiS ma większość w radzie miejskiej, i to na nas spoczywa odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne. Chcemy, by były one konsultowane z nami, a nie narzucone odgórnie. Stąd przerwa, która pozwoli nam na poprawę budżetu, by był on jak najlepszy dla mieszkańców. W ubiegłym roku uchwała budżetowa została podjęta pod koniec stycznia, więc mamy jeszcze czas na doprecyzowanie szczegółów. Dziwię się argumentom opozycji, jakoby przerwa w obradach miała jakikolwiek wpływ na wstrzymanie inwestycji, skoro dziś mamy dopiero 14 stycznia  – powiedział Rafał Madaj, rzecznik klubu PiS.

Otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika prezydenta na zarzuty stawiane przez PiS (WIĘCEJ).

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

na miejscu Bandy Larsa Tucka to bym siedział cicho i dziękował Bogu że jacyś naiwni jeszcze na nich głosowali Pis ma większość i dyktuje warunki chyba to normalne

BSR chyba się za bardzo przyzwyczaił do czasów KC PO i myśli, że psim swędem znów przebuja się następne 4 lata. Niezłe co? Prezydent też nie zauważył zmian w Polsce???? PiS ma większość i nie wydaje mi się, że ma zamiar nadal bez wpływu na miasto podnosić łapki, a potem być rozliczanym za coś na co nie miał wpływu. Chyba się tu coś panom z BSR POkręciło i to mocno. Panie Hille, opanuj pan konia. Jeśli będzie trzeba będą pracować i w nocy!

Panie HILLE ,a pan nie ma czasem stołka po układzie?
Czy stołki ma mieć tylko PO, BSR ,PSL a PiS ma CICHO SIEDZIEĆ i POKORNIE wykonywać rozkazy prezydent a jak coś to winny PiS. Jaja jakieś

Pan Hile to w tv pracuje od 20 lat, więc proszę się zastanowić przed dodawaniem komentarzy.

CZAS GO WYMIENIĆ!!!!

Podpowiem p Szczesiowi TEN SUPER OPERATOR KAMERY chyba pracuje na sprzęcie miejskim a jest radnym miejskim ,Do wojewody z nim !!!!

ale jaja, PiS nie dał się ograć, więc płacz i łzy. To się klub bardzo słabo rozgarniętych musiał zdziwić. Bravka

Jak byś miał trochę wiedzy to byś zrozumiał kto jest mało rozgarniety. Ile Ci PiS płaci za te bzdury które wypisujesz;)4 zł za jeden wpis. PiS na do gadanie się z prezydentem miał wiele miesięcy. Były komisje,spotkania,itd. Co tera chcą ugrać? Dla kogo posadę? Poczekamy i zobaczymy. Mam nadzieje ze tymi swoimi „pomysłami” nie zablokują środków unijnych.

czytasz czasami to co komentujesz forumowy pędraku? Jakich środków unijnych skąd? Kto ma je pozyskać? Daj nazwisko taki gość będzie moim bogiem. a płacili to twojej starej żeby cię donosiła.

Ha ha ha;) poczytaj interpelacje Twoich radnych to może dowiesz się,że wiedzieli o tym kiedy zapytali i kogo jaki jest plan remontów dróg i chodników i jaka otrzymali odpowiedz. Takowy plan nie istniał. Znaleźli sobie pretekst bo chcą może podwyżek dla swoich,albo posady kolejnej. Poczekam

Pitolisz jakieś farmazony a miałeś napisać coś o środkach unijnych ? Pewnie leżą i czekają obok tych 56 mln zł z kampanii ? Miałeś wskazać też tego asa co je pozyska? I co ja ? zwykle g…. tak właśnie twoja wiedza

Panie Hile świetny pomysł nocne obrady ale z transmisją w promok. Jak Pan to ogarnie ? W końcu to takie mieć ciastko i zjeść ciastko.

Pis totalny brak wiedzy,klasy,kultury. Dorwali się władzy i patrzą tylko na swoje posady. Brawo panie prezydencie. W końcu miasto ma szefa z prawdziwego rozdania.

Posady mówisz? Policz groteskowy cwaniaczku ile ciepłych posadek w mieście zajmują gwiazdeczki z POukładanej formacji wlicz w to oczywiście synków , córeczki, ciocie, wujków, mamusie, tatusiów i jeszcze te chodzące na smyczy Haburowe przystawki z beseru. Przy kulturze wąsaty krasnalu z niemieckich bajek dla dorosłych to ty nawet nie stałeś więc jak chcesz oceniać ją u innych? a szefa to schowaj w spodnie, bo cie znów za obnażanie z ulicy zdejmą.

Komu każesz bić BRAWO tej marionetce PO i PSL . .Sam nic nie wymyśli ,a o pracy nie wspomnę .Pan prezydent to zwykły LANSER

Reksio Brawo PIS nareszcie zaczęliście działać mając taką większość to prezydent powinien bardziej się z wami liczyć a tu widać, że prezydent i jego cwaniaczki z bsr wymyślili sobie że już was można wykolegować bo cały rok siedzieliście cicho i słuchaliście v-ce który miał wszystko w nosie i czekał tylko na swój stołeczek w Warszawie. Prezydent rządzi nie licząc się z radą a potem wszystkie wpadki przypisze radzie i wyjdzie że to wszystko przez pis. To ludzie w tym mieście postawili na pis i chcieli tej zmiany tylko tacy przyspawani do stołków udają że działają w imię demokracji tylko ta… Czytaj więcej »

Brawo masz rację. Sekretarz opowiedział się po stronie PO i BSR , gzie jego PRAWICOWOŚĆ i APOLITYCZNOŚĆ. To stanowisko chyba wyrażnie mu to narzuca.

500zł na dziecko trzeba jakoś sfinansować 😀

boisz się, że się starzy z tobą nie podzielą ?

buta i chamstwo pisowców przeraża, życzę im żeby się na tym przejechali i w następnej kadencji było ich 3 razy mniej w RM…

a ja ci życzę słońca, zdrowia , pieniędzy, mózgu……….

ciekawe pod kogo jest ustawiony konkurs na dyrektora zgm

Ciekawe czy w tym roku prezydentowi również zmięknie faja i klepnie swoim nadzorcom podwyżkę wody ? Gość jak ty taką wiedzę masz to czemu jeszcze nie grzebiesz kopytkami w drzwiach do prokuratury ? Zapewne smutny urzędasie chcesz bić punkty za smarowanie wazeliny przed Grzesiem, bo przecież jesteś urzędasem ? Takim nieprzystosowanym do życia budżetowym pasożytem ?

Gości-u nie wysilaj się i nie odpowiadaj, tak wysoko nie wejdziesz.

Bardzo dobrze brawo !!! Pan prezydent chyba pomylił swoją funkcję i zachciało się prezydentowi dyktatury i władzy, bardzo dobrze, że radni przypomnieli prezydentowi, że nawet w Pabianicach obowiązuje demokracja. Jeszcze jako kandydat prezydent ze swoim blokiem obiecywał :”Programem Bloku Samorządowego Razem jest między innymi budżet obywatelski. – Chcemy, żeby mieszkańcy sami mogli decydować o tym, co będzie remontowane, budowane w mieście – mówił Jarosław Habura. – To mieszkańcy powinni decydować, czy chcą zrobić remont chodnika na swojej ulicy, czy posadzić kwiaty. Przecież remont elewacji to koszt 25.000 zł. Można odnowić centrum miasta bez wielkich funduszy. My chcemy to robić.” A… Czytaj więcej »

Brawo Radni PiS!!! nie dajcie sie temu dyktatorowi z B andy S amych u R zędasów!!!
najlepszy jest Hille… czekam az przeprowadzi i nakreci wywiad sam ze Soba…paranoja!!!:)
a prezydent ogłosi, ze oto w miescie zasiadł na tronie król… jasnie panujący nam Grzegorz Lanser Samozwańca Maciewicz!!!

Przychodzi Grześ do lekarza a lekarz też baba

Jak nic lada chwilka pojawi się kolejna sesja z Grzesiem jak ratuje kundelka z drzewa, jak ubiera kaloszki, jak mu Ola szaliczek poprawia, jak moczy dzióbek w zwikowym wodopoju a obok jego wierny wyżeł: siad pawcio, leżeć pawcio, przynieś pawcio, pawcio do budy.

wyżeł czy ujadający ratlerek

Czy ktoś mnie może oświecić jaka jest pisownia ksywki pabianickiego arystokraty i lubieżnego miłośnika dowodzenia, ojca wszystkich pabianickich Grzesiów ? Piszemy H.Burek czy H. Burak ?

Na szacunek to trzeba sobie zapracować, z urzędu się nie należy i ciężko to zrozumieć bandzie zadufanych zapatrzonych w siebie cwaniaczków, którzy najpierw ściągneli Pabianice na dno a teraz próbują utrzymać wygodny dla nich status quo i wzajemne relacje towarzysko polityczne. PiS nie ma w nosie swoich wyborców i nie widzę powodu dla którego ma chodzić na paluszkach i robić dobrze opozycji. Jeżeli dobrze pamiętam do tej pory prezydencik miał klepane przez radnych wszystko jak leci. Chciał ograć pis nie dotrzymując słowa w sprawie wspólnych ustaleń to niech teraz wyciera gila w rękaw.

Masz Racje SWOICH wyborców nie ,,olewają”, cała reszta to jak Pan ,,Prezes” sie raczył wyrazić Polacy Gorszego Sortu…

widać studenckie sznyty, czyżby kolejny student za kaskę z ZGM ? Rozgarnięty chyba tez nie za bardzo po 5 razy te same posty wrzucasz, ochłoń teraz nie hejtujesz pod tekstami wyborczej wystarczy, że raz opublikujesz i pójdzie.

Histeria Pan Hile jest całkowicie nieuzasadniona i to raczej taki płacz pod publiczkę, budżet uchwala się do końca stycznia a dopiero jego nie uchwalenie w terminie niesie ze sobą konsekwencji i ciężko mi sobie wyobrazić, żeby wice przewodniczący Rady, którym został notabene dzięki głosom PiS właśnie, o tym nie wiedział. Nie zauważyłem też, że by Pan Hile był obrażany, jest krytykowany a to nie to samo. Na radnych PiS tez głosowało wielu ludzi i jakoś nie widziałem Pana wzburzenia. Wynika z tego, że krytyka Pana pupila jest a fe ale już krytyka innych radnych cacy?

ale cię boli fajfusie jak normalni ludzie mają inne zdanie, zrozum era PO dobiegła końca, skończyły się festyny, układziki i pasożytniczy dobrobyt. Już niedługo stołeczki same będą odpadać od dupeczek. I zaczną się lęki przed nieznanym czyli życiem poza partyjnym kloszem. Wybornie.

No, fiodor, pięknym językiem się posługujesz. Taki typowy dla katotalibów.

Witaj smutny socjologu, jakiś biedny ktoś przeorał cię w Kolonii i szukasz satysfakcji ?

„Moja racja jest mojsza niż twojsza” cytując klasykę. A nie, zaraz, dla fiodora klasyka to „spieprzaj dziadu” lub „damy radę”.

Szanowni Panowie (może Panie) Fiodor, tuhajbej, kaczafi , Leonardo!, baja bongo. Moje pytanie na sesji skierowane do Piotra Różyckiego było proste „jakie jest uzasadnienie do wniosku o przerwę w obradach” (co nie zostało zarejestrowane przez Przemka Jacha – o co oczywiście nie mam pretensji :), niestety taka odpowiedź nie została udzielona !!! A jedynie wyrażone zdanie, że nie ma takiego obowiązku. Oczywiście że nie, ale dobrze byłoby poznać takie uzasadnienie, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Niestety. Uzasadnienie mam otrzymać w ciągu 3 dni. I to w zasadzie cały komentarz do komentarzy. Nawiasem mówiąc mam w zwyczaju rozmawiając z kimkolwiek patrzeć mu… Czytaj więcej »

jako kamerzysta miejskiej telewizji i radny miejski liczący głosy powinien mieć Pan lepszy wzrok – w powyższym artykule rzecznik klubu PiS mówi bardzo konkretnie, dlaczego radni przerwali sesję

Szanowny Panie Krzysztofie moim prawem jak i każdego innego radnego w tym Pana jest możliwość złożenia wniosku właśnie bez uzasadnienia a obowiązkiem przewodniczącego jest poddanie go pod głosowanie. Przed takim głosowaniem przewodniczący dopuszcza wyrażenia jednej opinii za i jednej opinii przeciw. Taką opinię przeciw wyraził przed Panem Pan radny Rąkowski, Pana głos w tej sytuacji był nieuprawiony ponieważ była to druga opinia przeciw a przewodniczący Pana do głosu nie dopuścił. W głosie przeciw o uzasadnienie pytał już radny Rąkowski, Pytam więc przekornie czy Panów żądnie o podanie uzasadnienia nie jest czasem nadużyciem kiedy MAM PRAWO do jego nie podawania ?… Czytaj więcej »

Szanowny Piotrze! Pozwalam sobie zwrócić się w takiej formie ponieważ jesteśmy „po imieniu”. Nie prowadzę z Tobą dialogu na forum publicznym, odpowiedziałem jedynie ukrywającym się pod wymienionymi powyżej nickami osobom i przekazałem wypowiedzianą przeze mnie prośbę. Dialog (tutaj na forum) między nami zatem nie istniał (chyba?) Zawsze jestem gotów na wymianę zdań – co podkreśliłem – twarzą w twarz 🙂 dlatego możemy porozmawiać 25 stycznia. PS. Nadużycie? raczej wymiana zdań na nurtujący temat wniosku – bez sztywnego trzymania się regulaminu – który pewnie to przyznasz niejednokrotnie jest naginany i nikt z tego powodu nie ponosi uszczerbku. Zapewne nie zaistniałby taki… Czytaj więcej »

Krzysztofie padło moje nazwisko więc poczułem się wywołany do odpowiedzi. Słowa ” Pan” użyłem w formie grzecznościowej, Żywię nadzieje, że nie odebrałeś tego jako ochłodzenie relacji ? Sprawowanie mandatu radnego w ramach i zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym zostało nazwane hucpą. Ciężko takie określenie przypisać do wymiany zdań czy dialogu. Dość swobodny sposób prowadzenia obrad przez przewodniczącego moim zdaniem nie może być traktowany jako przyzwolenie na wycieczki poza ustalone przepisami reguły. Jak pokazuję zachowanie jednego z urzędników, tuż po ostatniej sesja, prowadzi to do zbytniego rozprężeni i zachowań daleko wykraczających poza dopuszczalne. Żywię nadzieje, że do 25.01 wszelkiego rodzaju niejasności… Czytaj więcej »

Czemu Pana zdaniem Przewodniczący Rady Miejskiej prowadzi obrady w dość swobodny sposób? Czy wg Pana dotyczy to wszystkich sesji? Czy Przewodniczący jest z tego samego klubu co Pan?

Szanowny mieszkańcu czy mieszkanko: swobodnie oznacza bez regulaminowego zamordyzmu z duża dozą zdrowej empatii wobec wszystkich radnych. Przewodniczenie Pana Andrzeja ma na celu rozładowywanie napięć a nie wywoływanie zdarzeń przyprawiających potem o ból głowy.

Do anty: drogi kolego. Czy ja napisałem, że PiS wygra kolejne wybory??? Napisałem, że demokracja polega na tym, że ktoś wygrywa wybory i wtedy bierze odpowiedzialność za to co robi. A jak się nie sprawdza (albo sprawdza) oceniają to Wyborcy i w demokratyczny sposób dają mu kolejny mandat do rządzenia albo nie. Proste? Tak to działa w normalnych krajach! Można się jeżyć na niedoskonałości takiego rozwiązania ale póki co nic lepszego nie wymyślono. To, że ktoś nie należy do partii nie oznacza, że jest ograniczony i nie ma własnego zdania. Nie odbiera mu to także prawa do przychylenia się do… Czytaj więcej »

PO-PiSowy szpagat prezydenta musi się skończyć, bo jeszcze Mackowi żyłka pęknie 😉

ma Pan rację, a dodatkowo Pana uwiarygadnia podanie jak sądzę prawdziwego imienia i nazwiska. Prezydent ma myśleć o mieście, nie o swoich relacjach towarzystkich z platfusowymi kolegami – chce rozwoju Pabianic, musi wejść w układ z PiS w całości, nie tylko jedną nogą, to od rządu PiS zależą dziś pieniądze na rozwój naszego miasta, a bez aprobaty radnych tej partii miastem można tylko administrować. Albo Mackiewicz jest lokalnym patriotą i pragmatykiem albo popiera tylko kolesiostwo i za wszelką cenę będzie bronił interesów koleżków z PO

To jest układanka rodem z czeskiego filmu 🙂 W mieście z PIS a w powiecie z PO 🙂 Koledzy z BSR nie można zjeść ciastka i mieć ciastka 🙂

SITWA PABIANIC
Co to jest Blok Samorządowy Razem? Kto należy? Kto przewodzi?
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam piszących i czytających.

To jaką Pan/ Pani proponuje karę dla radnego Krzysztofa Hile za niezgodne z regulaminem zabranie głosu?
Umówimy się tak, kiedy sam nie będę wiedział albo w Pabianicach skończą się mądrzy ludzi, których mogę zapytać o to co powinienem a czego nie wtedy zwrócę się do Pana/Pani , zgoda ?

A jaką miarą mierzy Pan Piotr Różycki swoją mądrość i tej grupy mądrych ludzi z Pabianic ?