Strona główna Aktualności Amnesty International interweniuje w kuratorium

Amnesty International interweniuje w kuratorium

13

Chodzi o wystawę prac zorganizowaną w gimnazjum w Piątkowisku w ramach warsztatów antydyskryminacyjnych. Na zdjęciach widać było całujących się mężczyzn. 

– W ramach projektu Amnesty International „Razem mamy siłę”: STOP DYSKRYMINACJI! Szkolna Grupa z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Piątkowisku, wykazała się ogromnym zaangażowaniem i troską o najbliższe otoczenie. Przygotowana przez nich wystawa na temat dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową spotkała się z krytyką środowisk narodowych oraz władz lokalnych i została zdjęta – to fragment artykułu jaki ukazał się na polskiej stronie tej organizacji.

Działacze poprosili czytelników o wsparcie i wyrażanie swoich opinii na Facebook’u. W ciągu dwóch godzin post miał ponad 100 polubień, 23 udostępnienia i dziesiątki komentarzy. Internauci piszą: „Gratuluję wytrwałości, mądrości, dojrzałości i empatii! Racja jest po Waszej stronie – trzymajcie się! Dziękuje, za to co robicie – oby Wasza postawa była wzorem dla innych!”, „Całym sercem jestem z Wami! Jesteście Wielcy… Dajecie wspaniałą lekcję PRAWDZIWEJ miłości, tolerancji i odwagi tym, którzy tych cech są pozbawieni… Trzymam kciuki za Waszą niezłomność i nieustępliwość…”.

Amnesty International wystąpiła też z prośbą o interwencję do Kuratorium Oświaty w Łodzi, Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Obywatelskich. – Wystawa przygotowana przez uczniów jest wynikiem długotrwałej pracy i wielu warsztatów antydyskryminacyjnych realizowanych we współpracy z kilkoma organizacjami pozarządowymi. Młodzież poddała pod refleksję takie zagadnienia jak uprzedzenia, stereotypy, faworyzację i dyskryminację, aby wstecznie zaplanować swoje działania na rzecz zmiany w najbliższym otoczeniu – piszą działacze.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia wystawy.

REKLAMA
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda ze to całe amnestia internat czy jak tam ten syf zwał nie jedzie do Afryki z torbami pełnymi jedzenia i nie karmi wychudzonych małych murzynków które nie mają siły nawet much przegonić z oczu bo czekają w agonii głodu na śmierć tylko drukuje sobie karteczkę i udaje bojownika o ludzi i ich przyszłość i swobody. Powiem krótko o tych cwaniakach batem lać do krwi i sól sypać. Jak bym wiedział gdzie jesteście i protestujecie to bym was opluł specjalnie bym przyjechał i opluł. Żaden normalny człowiek podkreślam normalny nie będzie się rajcował prawami odmieńców seksualnych i to jeszcze lansował… Czytaj więcej »

Najgorsze jest to , że wypowiadasz się na ww temat, a nie masz pojęcia czym ta organizacja się zajmuje. Czasami lepiej ugryźć się w język niż wypowiadać na temat, o którym nie ma się zielonego pojęcia. Radzę odrobinę poczytać i zainteresować się otaczającym nas światem. 😉

No czym się zajmuje? Bronieniem praw morderców przed kara śmierci, Walka o wolność więźniów tak zwanych politycznych co nie zgadzają się z obecnym stanem rzeczy bo to im nie pasuje i chcą swój wprowadzić system by dostać się do koryta. Bo ich tylko racja, za co w końcu idą siedzieć, nawet walczyli o talibów i ich prawa. Czym się zajmuje szczerze niczym tylko wyciąganiem kasy na organizację lansowaniem się i dobrym życiem. Chcesz dobrze żyć i nie napracować się załóż se fundację i tyle. O taka prawda. Zajmują się wmawianiem swojej tylko prawdy a jak ktoś się z nimi nie… Czytaj więcej »

oni zajmują się świeceniem tak jasno swoimi tyłkami, żeby się każdy homoś obejrzał 🙂

promowanie homoseksualizmu i uczenie tego dzieci, które są podatne na manipulowanie a nie dyskryminacja. Róbcie co chcecie ale w domach i nie pokazujcie tego !!! Nikt nie chce tego oglądać i nikogo to nie interesuje.

O dobre określenie ” nie interesuje ” i to pewne osoby boli. Nie interesuje mnie to nie wnikam i mam to gdzieś i tyle. Nie bije ich trzymam się z dala. Tylko to im przeszkadza bo mam się tym interesować i być uległym a po pewnym czasie w pełni słowa uległym. Pamiętam z swojego punktu widzenia kiedy tak zaczęto o tym mówić otwarcie, komentować pod określeniem ” pedał ” lub ” pederasta ” to w serialu Dynastia był gej przedtem jakoś nigdy o tym nie mówiliśmy nawet nie używaliśmy słowa pedał bo nie było poco. Potem czasem gej weszło w… Czytaj więcej »

STOP promowaniu zboczeń i patologii!!!! Inność tak, promowanie jej NIE!!!!

I znów ta nienawiść wobec kleru…

Zdzisiek! Czy ty w ogóle piszesz po polsku? Ilość błędów przytłacza! Nie mówiąc o treści, dziewiętnasty wiek! Mój Boże!

Bardzo dużo wniosłaś do tematu jestem pod wrażeniem. Tak dalej.

A ja myślę, że to dopiero początek. Następna wystaw zostanie zorganizowana w obronie zoofilów. Przecież dzieci trzeba uświadomić, że pan dym… świnkę to jest rzecz normalna i powinno się głośno mówić o takich sprawach. Wszystkim członom z amnesty proponuję zorganizowanie akcji „Nie dyskryminuj – kup kwiatka i perfumy dla owieczki sąsiada”.
Swoją drogą ciekawe jak te ONO ze zdjęcia zareagują na informację, że ich książe z bajki woli swojego giermka lub konia. A serio drogie dzieci z amnesty to dobrze się zastanówcie jaki świat chcecie stworzyć i kto kogo dyskryminuje.

Zgadzam sie w pełni !! STOP DYSKRYMINACJI !!.

Każdego dnia slysze cos o homoseksualistach, ze im zle, ze im smutno – mam tego dosc.
Czuje sie dyskryminowany zwlaszcza, ze dzieci tez to widza, ogladaja a ja sam tez musze codziennie o tym slyszec itp.
Robcie sobie swoje w domu i nie narzucajcie sie innym !!
Ta cala wystawa to nic innego jak promowanie dewiacji i jeszcze wciaganie w to dzieci w ramach zajec szkolnych to jest k***a skandal.

Propagowanie dewiacji seksualnych!!! Homoseksualizm jest chorobą psychiczną, wypaczeniem umysłowym. Równie dobrze można, propagować pedofilię!