Strona główna Aktualności Radio Maryja o wystawie w Piątkowisku

Radio Maryja o wystawie w Piątkowisku

17

Prawicowe media huczą na temat wystawy przygotowanej w ramach warsztatów antydyskryminacyjnych w tamtejszym gimnazjum.

Sprawę kontrowersyjnej wystawy poruszyli działacze Obozu Narodowo-Radykalnego. Na plakatach pojawiły się zdjęcia całujących się półnagich mężczyzn oraz hasła „Radość seksu lesbijskiego”, „Chłopak, którego chciałem na całe życie” czy „Trans Sex w wielkim mieście”.

Post zamieszczony przez ONR został usunięty przez administrację portalu Facebook, ale sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media. Na swoim portalu sprawę opisali również dziennikarze Radia Maryja. – A od czego są nauczyciele, jeśli nie od tego, żeby tłumaczyć dzieciom i młodzieży, co jest dobre i normalne, a co złe i wypaczone? Co za skrajny brak odpowiedzialności! Czy rodzice uczniów tej szkoły mogą mieć do takich pedagogów zaufanie? – tak skomentowali tłumaczenia dyrektora szkoły, który twierdzi, że nie chciał cenzurować wystawy stworzonej przez samych uczniów.

Jak się okazuje w warsztatach wzięło udział 60 z 260 uczniów, ale zdjęcia pojawiły się na ogólnodostępnym korytarzu, gdzie przebywają również uczniowie tamtejszej podstawówki.

Zdania ws. wystawy są mocno podzielone. Jeden z internautów na profilu ONR napisał: „Bez sensu, oczekujecie wolności słowa, bo zbanowali wasz post, a wystawa w Piątkowisku została schowana, bo kogoś drażniła. To jest właśnie wyrażanie swoich opinii, gazetkę robili uczniowie, nie nauczyciele”. Po drugiej stronie sporu można czytać komentarze: „Wolność słowa nie polega na promowaniu zboczeń i wynaturzeń, tym bardziej w szkole”.

Sprawą ma się zająć kuratorium oświaty.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPabiks z nowymi trenerami
Następny artykuł13 raz z orłem na piersi
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jakim trzeba być matołem by uporczywie z mania maniaka wmawiać ludziom obrzydliwa poprawność polityczną. Ludzie opanujcie się. To że macie zrąbana psychikę to nie znaczy że każdy ma mieć tak samo. Geje lezbijki czy transseksualiści byli będą i nic tego nie zmieni nikt ich nie pali na stosach i ich nie bije ale nie chcemy a bynajmniej ja nie życzę sobie lansowania tego czy okazywania swoich preferencji seksualnych publicznie poprzez wetknięcie piórek w dupę i przyklejenie fantoma penisa do czoła. Jak ktoś tak lubi to niech robi to w domu a nie na forum publicznym. To jest obrzydliwe. Rodzicom proponuję… Czytaj więcej »

Zdzisiu byles kiedys I blaznem na naszych pabianickich forach ale zmadrzales doceniam to 🙂 teraz mamy cara jako blazna, a Tobie zwracam honor choc czasami „piepszysz” 3 po 3 🙂 Widac zes normalny ale masz czasami lewackie zapedy 🙂

kretyn pozostanie kretynem i typ wyżej jest tego najlepszym przykładem.
i jeszcze jedno po czym poznaje się zakamuflowanego homo?po tym, że innych homo nazywa pedałami lub dewiantami

Niestety trzeba rozróżniać homoseksualistów od zboczeńców dewiantów pedałów.
Homoseksualista to normalny człowiek tylko ma inne preferencje nie wyróżnia się z tłumu.
Zboczeniec dewiant pedał swoje preferencje zwulgarnia nawet na forum publicznym i domaga się tego uznania.
Nie będę tolerował pedałów bo to obraza dla człowieka homoseksualnego jak i heteroseksualnego.

zdzisiek1979 po co dyskutujesz z tym btv idiotą?

Co oni robią ? Co to za szkoła ?

Irytuje mnie ta cała sytuacja. Według mnie, to powinno być więcej takich akcji żebyśmy wszyscy byli tolerancyjni! A nie.. Plujemy na gejów, lesbijki.. Przecież to są normalni ludzie, tylko o innej orientacji seksualnej. Tak właściwie to tacy ludzie są wokół nas, traktujmy ich normalnie, a nie jak odludków !!

A mnie irytuje taka postawa jaką prezentujesz. Czy „normalni” muszą organizować wystawy o sobie, o tolerancji? Czy muszą promować rodzinę i podstawowe wartości???? Nie! a dlaczego odmienni muszą, bo…? „Patrzcie! Jesteśmy inni, musicie nas szanować, a kto nie chce ten homofob!”. Co to za podejście???? Po co to? Co mnie obchodzi jeden gej z drugim, lesbijka z drugą? Robią co chcą, ktoś ich pali na stosie???? Ale jak włażą mi z ideologią z buciorami, bo chcą się pokazać, to ja mówię STOP! Szanuję cię ale szanuj mnie i moje poglądy. Nie potrzebuję żadnych wystaw żeby być tolerancyjnym i nie muszę… Czytaj więcej »

Zauważ , że na niektórych warsztatach robi się wystawy o chłopaku i dziewczynie, miłości między nimi .. hmm i po co to? Żeby się promować? nie. To jest taka sama sytuacja!

Nie jest to taka sama sytuacja. Jeśli chłopczyk 10 letni będzie malował swoja rodzinę o jakiej marzy czyli on jego przyszła żona i dzieci to jest normalne zachowanie człowieka i nic w tym złego nie jest ani nic tym nie promuje po prostu okazuje swoje uczucia i swoją preferencję życiową. Nie normalne jest jak temu 10 latkowi wkłada się do głowy by rysował dwóch tatusiów z piórkami w dupie jawnie wyjętych z parad dewiantów podkreślam dewiantów nie gei tylko dewiantów gej nie ma w naturze uwulgarniania swej odmienności. Jeśli chłopiec 10 letni czuje się inaczej i rysuje siebie i kolegę… Czytaj więcej »

No bo chłopak i dziewczyna to raczej normalne jest, nie sądzisz????? Pewnie nie sądzisz, bo wolisz 2 chłopaków albo 2 dziewczyny ale to twój problem. Nikt cię za to nie ukatrupi ale nie rób z tego szopki, bo nie ma się czym chwalić, serio!

Ciekawe dlaczego pokazują tylko półnagich facetów, narkomanów i transseksualistów. Jakoś nie widzę przykładów związków heteroseksualnych, „normalnych” rodzin, ani nawet półnagich kobiet. Dlaczego heteroseksualiści i kobiety są dyskryminowane. Czy teraz bycie „normalnym” oznacza bycie homoseksualnym facetem? Nie mam nic przeciwko różnym upodobaniom, modom czy potrzebom innych ludzi ale to jest po prostu przegięcie. Z czego wynika ta potrzeba pokazywania swoich upodobań. To trochę zaczyna chyba działać już przeciwko tolerancji. Jeżeli coraz więcej widzi się tego typu akcji reklamowych to człowieka przytłacza. Ma się wrażenie, że wszyscy heteroseksualni są „inni” i nie trendy. Przecież to nie jest wymysł ostatnich lat. Ludzie od… Czytaj więcej »

Obowiązkowe ? szok . Szok. Tolerancja nie polega na uporczywym promowaniu tych zachowań i uporczywym wmawianiu że to jest dobre normalne. Nie jest bo przyroda tego nie przewidziała to odmienność ale jest była i będzie. Tolerancja polega na tym że trzeba tylko powiedzieć by ich nie krzywdzić i tyle nikt nie musi wiedzieć co odwalają pomiędzy sobą. To ich sprawa. Nie wnikam w to. Ale oburza mnie to że uporczywie z mania maniaka wmawia się że to normalne. Jaki cel tego jest? Przecież nikt ich nie bije nie zabija. Nawet tym się nie interesujemy bo to nie nasza sprawa to… Czytaj więcej »

20 lat temu, jak chodziłam do szkoły, temat „tolerancja” dotyczył niepełnosprawnych i innych ras. Widać te grupy są już na tyle tolerowane, że nie trzeba o nich wspominać. Może to urok naszych czasów? Szkoda.

20 lat temu tylko się mówiło i tyle dziś się płaci za mówienie. Jednym z ważniejszych powodów w tym wszystkim jest to ze fundacje i organizacje mają dofinansowania od państwa i z ue a to są duże sumy. Trzeba wiec robić wszystko by utrzymać mit wrogości agresji wobec grup homoseksualnych a przy okazji ryć psychikę dzieciom. To rycie ma na celu wytworzenie oburzenia publicznego i udowodnienie dzięki temu ze nadal trwa rasizm i muszą działać. Dzięki temu uzyskują dwa sukcesy ryja psychikę dzieciom i maja kasę. Proste. Walkę z dyskryminacją trzeba zacząć od odcięcia dofinansowania wyrafinowanych fundacji / organizacji wtedy… Czytaj więcej »

sami mądrzy się tu wypowiadają to dlaczego tylu głupców dookoła a czytając mądrości zdzisiek1979 to jestem pewien ze człowiek pochodzi od małpy i właśnie tacy jak
zdzisiek1979 pozostali na poziomie umysłowym szympansa, człowieku ogarnij się i zapamiętaj ze oprócz mózgu trzeba mieć też rozum czego tobie brakuje.

No to się wypowiedz jak należy i poprzyj to dowodami. Mi wystarczy popatrzeć co się dzieje, jak zaczynają funkcjonować przedszkola z ideologia srender.
Proszę wypowiedz się co jest miłego w oglądaniu pedałów ze stringami na dupie i piórkami, co jest w tym normalnego. Wypowiedz się. Klawiatura nie ucierpi od pisania.