Strona główna Sport Koszykówka Koszykarki górą w derbach województwa (ZDJĘCIA)

Koszykarki górą w derbach województwa (ZDJĘCIA)

0

W 12. kolejce pierwszej ligi kobiet pabianiczanki podejmowały przyjezdne z Aleksandrowa Łódzkiego. Nasze Panie rozegrały kapitalne spotkanie i odniosły gładkie zwycięstwo.

Grot TomiQ Pabianice – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 60:38 (7:11, 25:11, 11:9, 17:7)

Od celnej trójki zaczęły rywalki. Później szybko wyszły na prowadzenie 0:8. Słabo w spotkanie weszły za to gospodynie i obsada sędziowska. Arbitrzy popełniali błędy czym przyćmili nieco widowisko i wpłynęli na agresję w grze. Grot zdołał jednak wrócić do walki i celna trójka Piestrzyńskiej zmniejszyła nasze straty. Kwarta padła jednak łupem Aleksandrowa. Druga partia to już zupełnie inny obraz naszych zawodniczek. Kolejne rzuty za trzy i dwa w wykonaniu Darii Kowalczyk wyprowadził nas na prowadzenie 16:15. Rywalki zaczęły bardzo dużo faulować, co dało nam dużo rzutów osobistych. To pomogło wygraniu pierwszej połowy 32:22.

Po przerwie pabianiczanki starały się przede wszystkim utrzymywać korzystny wynik. Powoli, lecz sukcesywnie powiększały przewagę i na koniec spotkania wyniosła ona aż 22 punkty. Duża w tym zasługa trójki KowalczykPiestrzyńska – Grzelak, które zdobyły razem 38 punktów.

Dzięki szóstemu zwycięstwu w lidze Grot awansował na 3. miejsce w tabeli, ale ma też najwięcej rozegranych spotkań (12). To był już ostatni mecz koszykarek w tym roku. Nasza drużyna wróci do zmagań 6 stycznia, kiedy to zagra u siebie z Gorzowem Wielkopolskim.

Grot TomiQ: Twardowska (3), Kowalczyk (18), Szałecka, Szymańska (3), Piestrzyńska (16), Makowska (6), Rudzka, Grzelak (14).