Strona główna Sport Koszykówka Dziesiąta wygrana (ZDJĘCIA)

Dziesiąta wygrana (ZDJĘCIA)

0

Pabianickie koszykarki wygrały 10 mecz w sezonie i umocniły się na pozycji wicelidera. Tym razem ponownie okazały się lepsze od Lidera Pruszków.

Grot Alles Pabianice – PTS Lider Pruszków 73:53 (23:13, 12:7, 19:12, 19:21)

Zaczęło się niespodziewanie, od 0:6 dla Pruszkowa po 2 min, ale po trójkach Szałeckiej i Kolasy po kolejnych 90 sek było 6:6. W 5. min po celnym rzucie za dwa Szymańskiej pierwszy raz wyszliśmy zaś na prowadzenie (9:8). W końcówce rozstrzelała się Magda Grzelak, dzięki czemu od stanu 9:10 odskoczyliśmy na 20:10, a kwartę wygraliśmy 23:13. Druga odsłona stała pod znakiem rzutów osobistych, z nich zdobyliśmy 8, a w sumie w kwarcie 12 punktów. Rywalki rzuciły zaś 7 oczek i jeszcze powiększyliśmy przewagę. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 35:20.

W drugiej połowie meczu emocji za wiele już nie było, bo rywalki nie były w stanie podjąć walki. Szybko po wznowieniu dwa osobiste trafiła Szymańska, a na punkty Mysińskiej i Dąbek (37:25) odpowiedzieliśmy serią 11:0 (Paranowska, Bujniak, Grzelak po 2 pkt., Szymańska 5 pkt.). W 26. min było już 48:25. Ostatnie 3 min tej kwarty przegraliśmy 6:7, ale całą kwartę wygraliśmy 19:12. W ostatniej odsłonie nadal szalały najskuteczniejsze tego dnia Szymańska (7 pkt. w tej kwarcie), Grzelak (6 pkt.) i Paranowska (4 pkt.). Szansę dostało też kilka rezerwowych, a przyjezdne tylko nieznacznie zniwelowały straty wygrywając tę część 21:19.

Co ciekawe w całym meczu statystyki rzutów z gry były bardzo wyrównane. Rzuty za dwa to nasza niewielka wygrana, a za trzy to przewaga rywalek. Zdecydowały rzuty osobiste, z których zdobyliśmy aż 24 punkty na 30 prób przy 8 na 13 rywalek. Jak widać przeciwniczki nie przebierały w środkach szukając sposobu na nasze koszykarki. Najlepiej patrząc na wskaźnik efektywności (eval) wypadły najskuteczniejsze tego dnia Magdalena Grzelak (20 pkt., eval 20), Katarzyna Szymańska (14 pkt., eval 17), Beata Paranowska (15 pkt., eval 16) i Sylwia Bujniak (16 pkt., eval 13). Wśród rywalek kroku im dotrzymywała tylko wysoka Anna Dąbek, która rzuciła 22 pkt. i zanotowała eval 20.

Grot: Grzelak 20, Bujniak 16, Paranowska 15, Szymańska 14, Szałecka, Kolasa po 3, Wajler 2, Polit, Piestrzyńska, Okonek, Twardowska.

PTS: Dąbek 22, Wrzesień 9, Pacuszka 7, Nowocin 4, Bobrowska, Mysińska po 3, Petryka, Doga po 2, Babecka 1, Agnieszczak, Milcarz