Strona główna Na sygnale 231 etatów w łódzkim garnizonie. Jak zostać policjantem?

231 etatów w łódzkim garnizonie. Jak zostać policjantem?

2
SONY DSC

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi podała harmonogram przyjęć nowych osób do służby.

Nowi policjanci będą przyjmowani w transzach:
– 7 marca 2016 r. –  95 osób
– 6 czerwca 2016 r. –  37 osób
– 12 września 2016 r. – 65 osób
– 28 listopada 2016 r. – 64 osoby.

Jak zostać funkcjonariuszem policji?

– Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok – informuje podinsp. Joanna Kącka z KWP w Łodzi.

Żeby rozpocząć starania o pracę w policji należy złożyć dokumenty w miejscowej komendzie bądź Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi. W teczce powinny znaleźć się: podanie, kwestionariusz osobowy, świadectwo ukończenia szkoły (do wglądu), kserokopie świadectw pracy, książeczka wojskowa oraz inne dokumenty potwierdzające umiejętności i kwalifikacje np. prawo jazdy (do wglądu).

Po weryfikacji kandydat zapraszany jest na test wiedzy ogólnej oraz sprawności fizycznej w jednej ze szkół w Legionowie, Katowicach, Pile, Słupsku lub Szczytnie. Następnie, policyjni psycholodzy przeprowadzą z kandydatem test MultiSelect.

Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna oraz ustalenie zdolności psychicznej i fizycznej kandydata – realizowane przez Rejonową Komisję Lekarską MSW. Po zaliczeniu wszystkich etapów kandydat umieszczany jest na liście rankingowej, na której zajmuje określone miejsce – w zależności od liczby uzyskanych punktów.

Kandydat po przyjęciu do służby odbywa 6-miesięczne szkolenie. Na tym etapie wynagrodzenie kursanta wynosi 1850 złotych brutto.

Po ukończeniu tego szkolenia (co jest obligatoryjne do dalszego pełnienia służby) – uposażenie funkcjonariusza wzrasta do kwoty około 2650 złotych brutto.

W 2015 roku garnizon łódzki przyjął w swoje szeregi 132 osoby, 42 policjantki oraz 90 policjantów. Do Pabianic trafiły trzy policjantki i jeden funkcjonariusz. Jak informuje kom. Joanna Szczęsna, w naszej komendzie jest jeszcze 8 wakatów.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

matura jest potrzebna czy wystarczy średnie bez matury?

matura jest potrzebna bez matury to przyjmowali za PRL