Strona główna Dzieje się Sport 50-latek ze złotem Mistrzostw Polski

50-latek ze złotem Mistrzostw Polski

0

W ostatni weekend sierpnia, w Kielcach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, podczas których miały miejsce eliminacje do Mistrzostw Europy. W zawodach udział wziął mistrz świata sprzed roku Mariusz Bałaziński.

Zawodnik Klubu Sportowego Olimp Zabrze w kategorii kulturystyka mężczyzn do 85kg wywalczył złoty medal mistrzostw kraju. Jak sam przyznaje – jest to jego 7 krążek w tym kolorze. Bez wątpienia jest to duży sukces pabianiczaninka. Tym bardziej, że wygrał zmagania z zawodnikami młodszymi od siebie o dekadę, dwie, czy nawet prawie trzy.

6. 202 Radosław Szymanowski KS Fitness Klub Aplauz Warszawa 1989 85.8 54 29 83
7. 205 Krzysztof Szynal Stowarzyszenie Zdrowa KrowaSport Gliwice 1995 81.2 64 31 95

– Mimo dużo mniejszej frekwencji niż zazwyczaj – było gdzieś o połowę mniej zawodników w porównaniu do ubiegłych lat – tym razem w kategorii nie było zawodników „z przypadku”. Dlatego też, o zdobyciu medalu, a tym bardziej złotego decydowała zacięta rywalizacja – mówi świeżo upieczony Mistrz Polski w kulturystyce do 85kg

Następne zawody naszego mistrza, to Mistrzostwa Europy w Santa Susanna, które prawdopodobnie odbędą się 16-20 września. Dla pabianiczanina jest to docelowa impreza podczas tego sezonu jesiennego. Oby tylko miał możliwość dotarcia na miejsce i bezproblemowego powrotu do kraju, bo wiadomo jaka sytuacja teraz panuje na świecie.