Pozamykane skrzyżowania, objazdy i korki – tak jeździ się teraz po Pabianicach. Niestety, wraz z rozpoczęciem przebudowy centrum miasta musimy być przygotowani na o wiele większe utrudnienia.

Przedłuża się remont drogi wojewódzkiej nr 485, której fragment stanowi ulica Kilińskiego. Robotnicy budują tam przepust, w związku z czym jej fragment między Grota Roweckiego a Moniuszki jest zamknięty dla ruchu. To przedsięwzięcie wymusiło też „wahadło” w rejonie cmentarza.

Na ulicy Jutrzkowickiej samochody mogą jeździć tylko jednym pasem, a ruch do skrzyżowania z ul. Świetlickiego, od miasta do w stronę Bychlewa, jest jednokierunkowy. Jak długo potrwają prace? Inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi, ma nadzieję, że finał całego przedsięwzięcia nastąpi przed 1 listopada.

– Wysłaliśmy pismo do marszałka z prośbą o jak najszybsze zakończenie remontu ulicy Kilińskiego, abyśmy mogli rozpocząć swoją inwestycję, bo każde opóźnienie może skutkować przesuwaniem terminu zakończenia realizacji naszego najważniejszego projektu – informuje prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Utrudnienia są też w innych częściach miasta. Kierowcy stoją w korkach. I nie kryją irytacji.

– Czy ktoś z rządzących zainteresuje się w końcu, co się aktualnie dzieje z płynnością ruchu w całym naszym mieście? W godzinach szczytu nigdzie nie da się normalnie dojechać! Wszystko stoi! Jest jeden wielki bałagan. Po prostu dramat – denerwuje się kierowca, który przysłał maila do naszej redakcji.

Z powodu robót związanych z modernizacją linii tramwajowej nie można przejechać przez wszystkie skrzyżowania ulic podporządkowanych Łaskiej. Zamknięte są te z Pomorską, Tkacką i Kochanowskiego.

Zamknięty jest również przejazd kolejowy na ul. Lutomierskiej. Zgodnie z zapowiedzią ZUE, czyli wykonawcy prace w tym miejscu (prowadzone na zlecenie PKP PLK) potrwają do połowy września. Na skrzyżowaniu ulic Karniszewickiej i Wspólnej ustawiono tymczasową sygnalizację świetlną. Ale przejechanie przez nie też wymaga cierpliwości, bo choćby rano stoi tam sznur samochodów…

Na zlecenie starostwa powiatowego remontowana jest ulica Piłsudskiego, od Zamkowej do św. Rocha, w efekcie czego ten odcinek został wyłączony z ruchu. Ulica św. Rocha od św. Jana w stronę Piłsudskiego jest jednokierunkowa, jadąc od tej ostatniej mamy nakaz skrętu w lewo, w ul. Okulickiego.

Głosów oburzenia na sytuację drogową w mieście jest więcej.

– Przez te objazdy korki tworzą się na Kopernika, od Grota Roweckiego do Piotra Skargi. Na Zamkowej, od Starego Rynku do św. Jana, to samo. Partyzancka stoi… Do tej pory do pracy poza Pabianicami jechałem 15 minut, teraz, żeby przebić się przez miasto, potrzebuję 40 minut. Coś jest nie tak… A centrum nawet nie zostało zaczęte. Strach pomyśleć, co wtedy będzie się działo – stwierdza inny kierowca.

REKLAMA
Poprzedni artykuł50-latek ze złotem Mistrzostw Polski
Następny artykułPabianiczanin okradał sklepy w Łęczycy. To recydywista
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To jeden wielki żart
Można zrobić całą pętlę tramwajową na
ul łaskiej
Nie przeszkadzajac
Pieszym kierowcom zupelnie nikomu .

Ten remont to jest jakaś sciema
ze wogóle coś się robi .

Hitler w 5 lat wyAUTOSTRADOWAŁ cale niemcy i pół europy !!!
Dzisiaj zmieniają cały asfalt na całym pasie lotniskowym w jedną noc !!!
A my za miliony Euro
po roku czasu nie możemy ogarnąć kostki
na chodniku i dokończyć ronda w 60 tys miescie.

Więc zaraz będzie virus, lockdown w domach dooopa i sorry taki mamy klimat

Z Hitlerem, toś Bracie poleciał. Adolf w pięć lat, to prędzej ZNiSZCZYŁ pół Europy, niż zbudował!

może ktoś by tez zainteresował się przejazdem kolejowym przy Karniszewickiej i Podmiejskiej. przejazd był prawie równy a teraz po robotach znowu jest jak sito

dodatkowo dziś rogatka do połowy opuszczona wisi. auta nie wiedza czy jechac czy stać

W innych miastach robią remonty odcinkami, u nas włodarze zezwolili na rozkopania pół miasta. Wiele zaczętych prac i wszytko stoi. Jadąc autobusem do pracy to jakiś koszmar! Czemu nadal jest wahadło przy cmentarzu, skoro moza by już ruch puścić zanim wyleją ostatnią warstwę?

Może należałoby wprowadzić zakaz postoju wzdłuż ul. Wspolnej przy sklepie spożywczym (jadąc w stronę Piątkowska)? Inną kwestią są auta parkujące przy ul. Bugaj od Zahir kebab w kie lekkim Lewityna. Ciekaw jestem kiedy dojdzie tam potrącenia (w najlepszym wypadku), głównie przy ogródkach działkowych.

Last edited 3 lat temu by Kuba

włodarze jak zawsze preferują swój sty zarzadzania tj ” na rympał” dali pieniądze to kopiemy a h.. tam ze miasto stoi. Juz wszyscy opisali co sie dzieje na warszawskiej/zamkowej, piotra skargi, kopernika, grota roweckiego. Puszczenie tirów tranzytem prze 3 maja mistrzostwo ! skrzyżowanie partyzancka/konstantynowska ma tak krótkie ustawien dla konstantynowskiej ze przejeżdża kilka aut i dupa ale zeby nie było tak łatwo robia przystanek ( we wrzesniu bo w sierpniu w sezonie urlopowym te tłuki z magistratu pojechały nad morze albo do zakopca na tani dobry kebab) i jest kolejne wahadełko to ze tym miastem rzadzą takie przygłupy pokazuje jak… Czytaj więcej »

hehehe. widać, że narzękają pabianiczanie, którzy nie pracują w Łodzi. tam to były korki podczas remontów 😀

Racja w Pabianicach to jest pikuś

Rzeczywiście, w porównaniu z Łodzią w Pabianicach nawet teraz korki są żadne. Jednocześnie jednak Łódź jest w europejskiej czołówce zakorkowanych miast.

Najgorsze, że nawet po zakończeniu tych remontów niewiele się poprawi. No może te 2 nowe ronda trochę pomogą, ale jak widzę te wysepki na Jutrzkowickiej i chodniki szersze niż pasy ruchu to mnie krew zalewa. Liczyłem, że skoro wycięli drzewo na Kilińskiego przy Orlenie, to powstanie dodatkowy pas do skrętu w prawo do miasta, a tu lipa. Po co w tym miejscu taki szeroki chodnik i ścieżka, skoro i tak wszyscy piesi i rowerzyści skracają sobie drogę przez teren stacji. O zbiegajacych się 3 wyjazdach ze stacji, Tkalni i Castoramy w jedną wąska uliczkę tuż przy skrzyżowaniu nie wspominam. Wysepki… Czytaj więcej »

Ludzie! Czy wy nie widzicie, że władzy na tym zależ! Światła są ustawiona na korkowanie ruchy. Ciągi komunikacyjne z ciężkim ruchem poprzecinane przejściami dla pieszych ustawionych w newralgicznych miejscach. Władzy widocznie zależy na jak najsilniejszym zakorkowaniu miasta.

Mam pytanie, kiedy policja ustwi się na skrzyżowaniu przy basenie i zacznie karać tych co wjeżdzają na czerwonym świetle?

Odgórny plan remontu drogi krajowej kompletnie zlekceważył potrzeby miasta. Rozkopano jedno ze strategicznych skrzyżowań i…zaczęto miesiącami dłubać na całej szerokości ulicy, a skrzyżowanie? no jest wahadłowe i okej. Nie jest okej! bo Kopernika, Piotra Skargi lub wewnętrzną drogą Tkalni pędzą lub toną w korkach samochody.

PKP wymienia tor w ciągu dwóch tygodni i otwiera przejazd dlaczego na Łaskiej tak dużo są zamknięte skrzyżowania?

Bo tor w obrębie przejazdu kolejowego to 2 x 10 metrów. A Łaską trzeba budować jednym ciągiem. To nie jest 20 metrów, tylko ponad kilometr!

Jeśli mieszkańcy domagają się aby Świetlickiego przedłużyć do Wiejskiej a Prezydent nic z tym nie robi tylko wymyśla budowę szkutni to jak ma być dobrze w tym mieście? Czy Pabianice są na Mazurach czy nad morzem ze aż tak potrzebna jest szkutnia?

Pabianice nie są nad morzem
A jest basen ..

Ciągle słyszę trzeba poczekać….Kiedyś projektowano Myśliwską-bis, Jankego, Świetlickiego dalej Wodna aż do Łaskiej. Częściowo zrealizowano ten projekt. Ale czytałem też, przy okazji częściowej realizacji, że na zakończenie projektu trzeba jeszcze poczekać… I tak czekamy lata. A gdyby był zrealizowany ten projekt byłaby alternatywna droga z Bugaju na Piaski, do szpitala, na dworzec PKP etc. na czas remontu Zamkowej i przedłużającego się remontu Kilińskiego. Tramwaj już dawno miał być zrealizowany ale też tylko częściowo poprzednie projekty w tym temacie zrealizowano np. Łódzki Tramwaj Regionalny: Pabianice-Łódź-Zgierz, który tylko na odcinku łódzkim zrealizowano. Teraz Łódzki Tramwaj Metropolitalny. Nazwy się zmieniają a lata lecą…… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Marek

Ja siedzę, bo w osobówce ciężko mi stanąć 😛

Chyba że jeździłbym busem albo wiekszym 😉

Last edited 3 lat temu by Mihał