Strona główna Aktualności Z miasta 4,5 mln zł na remont starówki. Kiedy zaczną się prace?

4,5 mln zł na remont starówki. Kiedy zaczną się prace?

13
Pod koniec października ubiegłego roku informowaliśmy, że Pabianice otrzymały 4,5 mln złotych z budżetu państwa w ramach tzw. Polskiego Ładu. Pieniądze te mają być przeznaczone na remont starówki. Na efekty prac musimy jednak poczekać.

Choć Pabianice otrzymały jedno z najmniejszych dofinansowań wśród miast województwa łódzkiego (WIĘCEJ O DOFINANSOWANIACH), to mieszkańcy mają powody do radości. Starówka jest w opłakanym stanie i od lat czeka na remont. Kiedy mogą ruszyć prace? Tę kwestię wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

– Dofinansowanie zostało przyznane, ale nie zostało wypłacone. Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest operatorem programu, wystawił wstępną promesę inwestycyjną. Na tej podstawie samorząd może ogłosić postępowanie przetargowe. Wypłata dofinansowania dla samorządu nastąpi po zakończeniu inwestycji – wyjaśnia rzecznik.

W tegorocznym budżecie miasta zapisano 160 tys. zł na zadanie „Przebudowa Starego Rynku” – na wykonanie koncepcji projektowej i programu funkcjonalno-użytkowego.

 

– Oba dokumenty są w opracowaniu i będą służyły do opisu przedmiotu zamówienia przy ogłoszeniu przetargu na wykonawcę, co nastąpi wiosną. Chcielibyśmy skoordynować przebudowę Starego Rynku z remontem linii tramwajowej – dodaje Aneta Klimek.

Jak ma wyglądać Stary Rynek po remoncie? Sprawdź TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zróbmy teraz remont! Teraz zróbmy!!!! I most na Bugaju też teraz!!!! I rozkopmy wszystko na kolejne 5 lat! Taaaaak! Genialne, suuuuper! A cały ruch puśćmy dajmy na to przez Grobelną : )))) Geniusze

Most na Bugaju? Gdzie tam jest most?

Nad rzeczką co płynie wartko za halą tenisową i wpada na bulwary.

To już nie Bugaj jest.😂.

👏

Last edited 10 miesięcy temu by Andrzej

I niech Furman zamknie Lipową!!! Taaak!!!

Można by przy okazji zrealizować to tak, że tramwaj z ulicy zjechałby na rynek. A tam dalej tory jak w wesołym miasteczku. pętle, piruety, pionowe wznoszenie i opadanie. i dalej wracałby na ulicę. 🙂 tak to widzę. Była by atrakcja i promocja miasta.

A to wcale nie takie głupie 😅

I to jest słuszna koncepcja 😂😂

4,5 miliona na remont Starówki? To chyba na waciki.

Prom, niech zrobią prom przy zamku. To dopiero atrakcja.

Czy można gdzieś zobaczyć projekt przebudowy rynku ?
Zawsze jak czytam o modernizacji w Pabianicach, to ogarnia minie strach.
Bo u nas modernizacja wcale nie oznacza polepszenie. Z drugiej zaś strony, patrząc na obecną starówkę, gorzej być nie może. Ale z trzeciej strony patrząc, wcześniej też tak myślałem, a oni tam jeszcze zrobili parking 😀 … ;(

Za 4,5 miliona to zrobią co najwyżej projekt rewitalizacji tego miejsca . Niech z ludzi baranów nie robią urzędasy .