Strona główna Na sygnale Wypadki To był „czarny sierpień”

To był „czarny sierpień”

4
Dłutów

Statystyki z dróg naszego powiatu są przerażające. W drugim miesiącu wakacji doszło do 15 wypadków drogowych. 3 osoby zginęły, a 19 zostało rannych.

W sprawozdaniu policji o bezpieczeństwie na drogach czytamy, że w całym 2015 roku doszło do 121 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 137 zostało rannych. Uśrednione dane dają 10 wypadków na miesiąc i 11 osób rannych. 3 ofiary śmiertelne przypadają statystycznie na 4 miesiące w roku. Sierpień na tle tych danych wygląda wyjątkowo tragiczne.

Czarna seria wypadków śmiertelnych rozpoczęła się 7 sierpnia na drodze pod Dłutowem. 4 koleżanki w wieku 19-21 lat wracały z dyskoteki. Około 6.00 rano jechały wąską drogą z Dłutowa do Mierzączki Dużej. Wtedy 19-letnia kierująca straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Na miejscu zginęła 20-letnia Justyna, pasażerka. Pozostałe dziewczyny zostały ranne.

Tydzień później, w sobotę przed północą, trzech kolegów jechało Audi ulicą Kilińskiego w Lutomiersku. Auto dachowało i uderzyło w drzewo. Z pojazdu wypadł 19-letni Krzysztof, mieszkaniec Czołczyna i strażak OSP. Został przygnieciony przez samochód. Pomimo reanimacji zmarł na miejscu wypadku. Autem kierował 21-latek.

Kolejna tragedia rozegrała się w poniedziałek 29 sierpnia na drodze w Bychlewie. Tam 26-letni motocyklista z Pabianic wjechał w bok Fiata Panda. Kierująca autem próbowała zawrócić. W wyniku uderzenia w pojazd, motocyklista doznał wielonarządowych obrażeń ciała. Zmarł 2 dni później w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Ranne zostały osoby podróżujące Fiatem. Trwa śledztwo w sprawie tego wypadku.

 

 

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "To był „czarny sierpień”"

1600
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

Co na to Policja ? Może wreszcie wyjdziecie zza biurek, bo strach z rodziną wyjechać na ulicę samochodem. Czy ktoś wyciągnie konsekwencje dyscyplinarne za ten stan rzeczy ?

No i co panie Zenek, kolejna tragedia ( na S 8 ). To wina Policji ?
Przeczytaj wpis świadków…

Policja to sobie może.. co z tego, że oni kogoś złapią jak postkomunistyczny sędzia nie wyśle do więzienia, bo znajomy, bo w łapę dostanie.. większość tych pijanych kierowców nie miała prawa jazdy, dawno im zabrano ale w naszym otoczeniu to jest powód do dumy, zbyt duże przyzwolenie społeczeństwa jest na to

Coś poprzeginałeś…
Nie bronię Policji, bo czasami też popełniają błędy. Uważasz, że to ich wina , jak facet jedzie albo narąbany jak rabarbar, albo za szybko, albo się z d… na rozum zamienił . Konsekwencje dyscyplinarne ? Wobec kogo ?