Strona główna Sport Piłka nożna Lider przyjechał i zabrał punkty (ZDJĘCIA)

Lider przyjechał i zabrał punkty (ZDJĘCIA)

0

Fioletowi w 12. kolejce okręgówki podejmowali pierwszą w tabeli Andrespolię. Rywale pokonali gospodarzy i nadal pozostają niepokonani w lidze.

PTC Pabianice – Andrespolia Wiśniowa Góra 0:2 (0:2)

Po ostatnim świetnym występie przeciwko ŁKS-owi fani pabianickiej drużyny liczyli na powstrzymanie lidera. Przez pierwszy kwadrans obie drużyny grały na równym poziomie i goście doszli do zaledwie jednej sytuacji strzeleckiej. Później inicjatywę przejęli fioletowi, którzy naciskali na Andrespolię i wymuszali proste błędy. W 20. minucie pressing na bramkarzu rywali przyniósł skutek. Piłka po jego złym wybiciu spadła pod nogi Rafała Cukierskiego i ten huknął z dystansu. Futbolówka trafiła niestety w słupek. W 36. minucie sam na sam z bramkarzem wychodził Piotr Szynka, ale sędzia liniowy zasygnalizował wątpliwego spalonego.

Końcówka pierwszej połowy należała niestety do gości. W 40. minucie rozklepali oni obronę PTC. Krystian Wawyrzński dwukrotnie bronił strzały, ale trzecie uderzenie z bliskiej odległości dokończyło dzieła. Po trzech minutach we własnym polu karnym piłkarza Andrespolii faulował Łukasz Sikorski i sędzia podyktował rzut karny. Piłka po strzale Sebastiana Radzio odbiła się od ręki Wawrzyńskiego i wpadła do siatki. Goście schodzili więc na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Trener Michał Buchowicz postanowił działać i na drugą połowę wprowadził Mateusza Żabolickiego oraz Pawła Drewniaka. W 47. minucie przed świetną szansą stanął Cukierski, który wpadł w pole karne i oddał mocny strzał. Piłka przeleciała jednak tuż nad poprzeczką bramki rywali. Później było już tylko gorzej. Tego dnia brakowało na boisku chęci walki i ambicji. Zawodnicy popełniali proste błędy i posyłali bardzo niedokładne podania. Wyglądało to tak, jakby przegrali ten mecz w swoich własnych głowach. Przed wyższym wymiarem kary uratował nas Wawrzyński, który zanotował kilka świetnych interwencji. W następną niedzielę pabianiczanie zagrają na wyjeździe z Widzewem II Łódź. Początek meczu o 11:00.

Skład: Wawrzyński, Wawrzeniak (46. Drewniak), Sikorski, Stolarek, Stańczyk, Bielak, Kaźmierczak, Cukierski (65. Pruszkowski), Dolewka (46. Żabolicki), Kaczmarkiewicz (78. Kling), Szynka.

Bramki: 40. Sebastian Radzio (0:1), 43. Sebastian Radzio (k.) (0:2).