Strona główna Dzieje się „Jesteśmy jak diamenty, które szlifuje życie”

„Jesteśmy jak diamenty, które szlifuje życie”

0

W siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Jana Pawła II powstał mural. Pomysłodawcą projektu jest grupa wolontarystyczna „Agrafka”.

– Motywem przewodnim muralu jest nieoszlifowany diament, czyli osoby niepełnosprawne. Na ścianie widnieją również dwie pary rąk. Pierwsza trzyma kamień, symbolizując wsparcie dla niepełnosprawnych. Druga trzyma w ręku młotek i dłuto, którymi to szlifują diament, tak by zrobić z niego cenny brylant. Ma to symbolizować ciężką pracę jaką podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej wkładają na co dzień w swój rozwój – tłumaczy Agnieszka Jaksa, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Nad malunkiem widnieje również napis: „Jesteśmy jak diamenty, które szlifuje życie”.

Mural powstał przy użyciu farb i pędzli, po to aby nie pryskać sprayem w pomieszczeniu. Przyznaje to nietypowa jak dla mnie technika pracy. Jestem przyzwyczajony do fabr w spray-u, dlatego jest to dla mnie podwójne wyzwanie – mówi Adam „Kruk” Wirski.

Adam „Kruk” Wirski

Do pomocy w powstawaniu muralu przyłączyli się uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół nr 3 oraz wolontariusze z „Agrafki”.

Całość zrealizowana została w ramach projektu „12 Wspaniałych” koordynowanego przez Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO w Łodzi.

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments